Home Třídy

Tohle bude popis k teto sekci

Vysoké napětí na dopravním hřišti PDF Tisk Email
Napsal uživatel Luboš Bližňák
Pátek, 12 Duben 2019 15:02

Úterý 9. dubna. Den "D". Začíná výprava žáků čtvrté třídy na dopravní hřiště. Dnes se nejede za zábavou či za nezávazným učením. Dnes půjde takřka o všechno – půjde o „řidičák" na jízdní kolo!

Děti byly připravené, trénovaly předem dopravní předpisy s paní učitelkou Krestovou.

Závažnost nadcházejících hodin si brzy uvědomil i řidič autobusu, když mu děti „pomáhaly“ s určováním dopravních značek. Hned věděl, že má dát přednost v jízdě, či si mohl oddechnout, když mu bylo sděleno, že se právě pohybuje po hlavní silnici. Byl pod přísnou kontrolou, zda správně zastavil na „stopce" a jestli se právě nesnaží vjet do jednosměrné ulice. Dle žáků všechny požadavky po cestě zdárně splnil a proto mu ani žádné z dětí nechtělo odejmout řidičský průkaz.

Pan řidič si pak mohl zaslouženě odpočinout a děti se naopak pustily do práce. Nejprve si v učebně krátce zopakovaly vědomosti. Následoval test a poté si děti vzaly jízdní kola a byly podrobeny praktickým zkouškám. Napjaté výrazy svědčily o tom, že děti berou dopravní testování velmi vážně.

Instruktoři na závěr vyhodnotili průběh dne, pochválili snahu i znalosti, udělili další cenné rady a kladli dětem na srdce, ať na silnicích dbají na svou bezpečnost. Pan učitel obdržel podepsané „řidičáky", které měl patřičně vyplnit a rozdat absolventům.

A hurá zpátky do autobusu. Řidič na různé dotazy příliš nereagoval, pravděpodobně se na zpáteční cestu vybavil špunty do uší. Pozornost dětí se obrátila na pana učitele.  Otázka: „A kdy už ten řidičák dostaneme?“ postupně zazněla v autobuse celkem  38x.

Druhý den ráno interpelace pokračovaly. A konečně! Děti držely své „řidičáky“ v rukách se stejnou hrdostí, s jakou olympionik přebírá zlatou medaili.

Aktualizováno Pondělí, 15 Duben 2019 05:15

Návštěva knihovny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Matysová
Pondělí, 25 Únor 2019 10:34

V pondělí 18. 2. 2019 jsme s žáky ze  3. A navštívili místní knihovnu. Paní knihovnice si pro žáky připravila pěkný program. Povídali si společně o Krtečkovi, zasoutěžili si v kompletování známých pohádkových dvojic a také se dozvěděli něco více o půjčování knih a o jejich řazení v policích. Dětem se návštěva líbila a určitě ji ještě někdy zopakujeme. Děkujeme paní knihovnici za pěkný program.

Aktualizováno Pondělí, 25 Únor 2019 10:35

Přírodovědná vycházka - 5.B PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák
Pondělí, 04 Únor 2019 14:21

Ve středu 30. 1. 2019 se žáci z 5.B zúčastnili přírodovědné vycházky. Součástí vycházky bylo pozorování a odlévání stop lesní zvěře a poznávání  Rudy nad Moravou a jejího okolí z vyhlídky nad Rudou. Žáci byli rozděleni do 3 skupin a během vycházky zpracovávali pracovní listy. Celou vycházku provázelo krásné zimní počasí. V hodině praktických činností žáci porovnali odlité sádrové stopy zvěře a doplnili pracovní listy.

Aktualizováno Pondělí, 11 Únor 2019 08:10

Výuka s využitím moderní techniky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Matysová
Čtvrtek, 21 Únor 2019 16:01

V minulém týdnu jsme s žáky 3.A využili možnosti použít ve vyučovacích hodinách moderní techniku, konkrétně notebooky a tablety.

Děti si procvičily své znalosti na různých online doplňovacích cvičeních, soutěžily mezi sebou, kdo bude mít nejrychleji a zároveň nejsprávněji cvičení vyplněno a také si zkusily číst knihu přímo z displeje.

Protože děti moderní technikou žijí, byly z této formy výuky nadšené.

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Únor 2019 16:08

Sněhohrátky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Třídní učitelé 1. stupně
Úterý, 15 Leden 2019 13:29

V pátek 11. ledna 2019  žáci prvního stupně nadšeně vyrazili na blízký kopec Puntor a plnými doušky si užívali sněhových radovánek. BobováníDěti byly řádně vybavené zimním oblečením a zejména plastovými klouzadly všech rozměrů a značek. Rozesmátý kopec chvílemi připomínal velké barevné mraveniště. Závodníci se předháněli na bobech, lopatách či talířích. Často brzdili vlastními těly a užívali si válení ve sněhu. A znovu rychle na kopec! Postupem času i těm nejaktivnějším žákům docházely síly. Tak ještě pořádně zkoulovat své učitele a rychle zpátky do teplé školy. Chuť k obědu byla ten den u všech nadprůměrná.
„Paní učitelko, kdy půjdeme znovu bobovat?“

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Únor 2019 17:27

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>