Home Třídy

Tohle bude popis k teto sekci

Sněhohrátky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Třídní učitelé 1. stupně
Úterý, 15 Leden 2019 13:29

V pátek 11. ledna 2019  žáci prvního stupně nadšeně vyrazili na blízký kopec Puntor a plnými doušky si užívali sněhových radovánek. BobováníDěti byly řádně vybavené zimním oblečením a zejména plastovými klouzadly všech rozměrů a značek. Rozesmátý kopec chvílemi připomínal velké barevné mraveniště. Závodníci se předháněli na bobech, lopatách či talířích. Často brzdili vlastními těly a užívali si válení ve sněhu. A znovu rychle na kopec! Postupem času i těm nejaktivnějším žákům docházely síly. Tak ještě pořádně zkoulovat své učitele a rychle zpátky do teplé školy. Chuť k obědu byla ten den u všech nadprůměrná.
„Paní učitelko, kdy půjdeme znovu bobovat?“

Aktualizováno Úterý, 15 Leden 2019 17:12

Recitační soutěž PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček
Čtvrtek, 20 Prosinec 2018 20:49

Dne 20. 12. 2018 se žáci 5. A zúčastnili třídního kola recitační soutěže v místní knihovně v Rudě nad Moravou. Téměř všichni žáci se na soutěž poctivě připravovali. Nejúspěšnějším soutěžícím se stal Vašek Pleyer, který svým přednesem těžké básně Polednice od K. J. Erbena suverénně vyhrál. Druhé místo obsadila Sabina Chromková a třetí Klára Verešová. Tito tři výherci postupují do školního kola recitační soutěže.

Pěšky do kina PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Matysová
Středa, 19 Prosinec 2018 12:34

Ve čtvrtek 13. 12. jsme se s dětmi z 1. stupně vydali pěšky do kina v Olšanech. Cesta tam byla poměrně chladná, a tak jsme byli všichni šťastní, když jsme spatřili budovu kina. Po příchodu jsme se nasvačili a film "Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená" mohl začít. Děti se velmi nasmály, dokonce i zpívaly s hlavními hrdiny. Na cestu zpět nám krásně svítilo sluníčko, a tak můžeme říct, že se nám tato předvánoční akce vydařila.

Učitelé 1. stupně

Aktualizováno Čtvrtek, 20 Prosinec 2018 20:59

Titanikem na brněnské vánoční trhy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jitka Sučanová
Čtvrtek, 20 Prosinec 2018 13:08

Do Brna jsme jeli Vobusem. Cesta byla dlouhá a vyčerpávající. Všichni po 10 minutách tasili své jídlo. Přijeli jsme do Brna. Když jsme šli do Pavilonu C, bylo prázdno, jenže při vstupu na Titanic jsme viděli delší řadu než u nás v jídelně. Po 25 minutách stání v zimě jsme vstoupili do odkládací místnosti (šatny), kde jsme začali umačkávat naše věci. Jak jsme se nalodili, dostali jsme utržené sluchátko 1912. Poslech neměl úspěch, po chvíli to bylo nudné. Na začátku jsme dostali lodní lístky, které nám na konci prozradily, kdo umřel. Většina přežila, jen smolaři ne. Výstava se nám líbila. Kuba doporučuje. Po výstavě jsme vyrazili směrem do centra vánočního Brna. Když nás autobus vyklopil, tak jsme šli dlouhou cestou na trhy. Jak jsme došli na trhy, tak jsme měli rozchod. Byli tam nejrůznější stánky s jídlem a alkoholem, který jsme nemohli. Většina lidí skončila v McDonald´s. Trhy se nám také moc líbili. Při cestě zpátky jsem byl zaúkolovaný napsáním této krátké zprávy. Uvrtal mě do toho můj „oblíbený“ spolužák a za odměnu mi směl pomoci.

Autor: Miroslav Šimek, Zdeněk Tomášek (8.A)

Aktualizováno Neděle, 23 Prosinec 2018 23:48

Slavnostní předávání Slabikáře PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová
Středa, 19 Prosinec 2018 09:40

Dne 15. 11. 2018 proběhla dlouho očekávaná akce – slavnostní předávání Slabikářů v 1. třídě za přítomnosti paní ředitelky a zákonných zástupců.

Aktualizováno Pátek, 21 Prosinec 2018 08:16

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>