Home Projekty

Exkurze osmáků do Brna PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pavel Polák
Pondělí, 11 Červen 2018 15:47

V pátek 1. června se 8. třídy naší školy vypravily v rámci projektu „Gramotnosti inovativně“ do Brna. Postupně jsme navštívili Planetárium, hrad Špilberk a Hudební scénu Městského divadla v Brně.

Návštěva Planetária zaujala všechny žáky díky videoprezentaci v sále Digitária. Při virtuální prohlídce byli přeneseni do míst, o kterých se jim pouze zdálo a do kterých se nikdy nedostanou. Před vstupem žáci využili venkovních atrakcí, které prověřily jejich získané znalosti z fyziky a matematiky.

Po občerstvení v brněnském centru jsme v dusnu překonali krátký výstup do kopce a ocitli se v areálu hradu Špilberk. Prohlídka místních kasemat doprovázená erudovaným výkladem mladého, ale zaníceného průvodce, který zaujal všechny přítomné, byla na vysoké úrovni.

Prostory hradu jsme následně využili k tomu, abychom zdokonalili svůj vzhled a přizpůsobili jej blížící se návštěvě divadla. Bouřka, která nás nečekaně přepadla při cestě do města, nás lehce zaskočila, ale neodradila od cíle. V těchto chvílích se naplno projevily dobré vztahy mezi žáky obou tříd, když se navzájem chránili před deštěm.

Muzikál „Horečka sobotní noci“ byl svým provedením jedinečný. Výtečné výkony herců a tanečníků nenechali nikoho chladným. Závěrečné patnáctiminutové „standing ovation“ potvrdilo nezapomenutelný zážitek.

Spokojené výrazy v obličejích účastníků zájezdu svědčili o jedinečnosti této akce. Návratu v pozdních večerních hodinách se nikdo nebránil.

Marie Baslerová, Pavel Polák

Ještě pár dalších fotografií.

Aktualizováno Středa, 13 Červen 2018 20:43

" Gramotnosti inovativně" proběhla ve třídách 3.A a 5.A divadelním představením v Brně PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Gintherová
Pátek, 08 Červen 2018 10:52

Dne 7. 6. 2018 proběhl program  v rámci projektu " Gramotnosti inovativně" ve třídách 3.A a 5.A.

Program byl realizován v brněnském divadle Radost. Divadelním představením " Beatles aneb Žlutá ponorka". Tento program byl přínosem pro žáky v rámci výuky  českého jazyka a anglického jazyka, hudební výchovy a výtvarné výchovy. Žákům byl přiblížen průběh  60 let. kdy heslem mládeže byla "Láska, ne válka!"
Divadelní program je plný tématické hudby, dynamických choreografií i tanečně divadelních etud. Tato léta se vyznačovala  obrovským rozvojem rockové hudby a byla spojována s květinovými dětmi. Úžasná doba volnosti, divoké hudby, nespoutanosti, lásky. Závěr programu  byl zakončen prohlídkou loutkového divadla.Zde děti mohly vidět loutky v nadměrných velikostech, které byly součástí před několika lety Brněnského  průvodu a získaly první místo.

Průběh programu se dětem i pedagogům  líbil.

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Červen 2018 10:07

Finanční podpora vzdělávání PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Klimeš
Čtvrtek, 22 Únor 2018 20:21

Škola v Rudě nad Moravou se účastní projektu Gramotnosti inovativně. Projekt podporuje téměř všechny oblasti života školy. Projekt by měl pokračovat až do roku 2020. V roce 2017 přinesl do rozpočtu školy celkem 1000000,-Kč.

Z toho vybavení elektronikou a pomůckami pro prioritní technické vzdělávání bylo ve výši 50000,- Kč. Projekt umožnil výrazně podpořit i realizaci exkurzí a absolvování programů v moderních vědeckotechnických centrech částkou ve výši 800000,-Kč. Divadla a kulturní vzdělávací pořady byly realizovány ve výši 85000,-Kč.

Projekt podporuje i vzdělávání učitelů, tvorbu metodických materiálů a také doplňuje mzdové prostředky do rozpočtu školy.

Zdeněk Klimeš, ředitel školy

PDF Dokument (200 kB)

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Únor 2018 21:05

Exkurze do elektráren Dalešice a Dukovany PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček
Úterý, 03 Duben 2018 00:00

Dne 27. března 2018 se žáci devátých tříd zúčastnili v rámci projektu odborné exkurze do druhé největší přečerpávací elektrárny Dalešice, která je v blízkosti jaderné elektrárny Dukovany. Strojovna elektrárny se nachází u paty 100 metrů vysoké sypané hráze. Při dvouhodinové exkurzi žáci viděli  patro generátoru o průměru 9 metrů, patro frencisovy turbíny a přivaděče.

Další zastávkou bylo nově upravené předváděcí návštěvnické centrum jaderné elektrárny Dukovany. Po krátkém filmu jsme měli možnost uvidět jednotlivé stupně elektrárny v modelech, sledovat cestu palivových tyčí od usazení do aktivní zóny reaktoru, až po jejich uskladnění, Wilsonovu mlžnou komoru se stopami částic alfa a beta, nebo rotoped který šlapáním rozhýbával různé elektrospotřebiče. Po dvou hodinách nás přinutila k odchodu jiná školní exkurze.

Zpáteční cesta byla díky našemu panu řidiči plynulá i kolem Brna. Občerstveni zastávkou v motorestu Na Zavadilce, jsem v podvečer dorazili domů.

Další fotografie.

Aktualizováno Úterý, 19 Červen 2018 12:43

Geographic lecture about Canada and Alaska PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček
Středa, 20 Prosinec 2017 12:03

On 20th December Mr Karel Kocůrek visited us. He showed us the life in Canada and Alaska. He talked about nature, animals, traditions, culture, transport, political situation and much more information. He explained why is good to try new things and speak English. It was very interesting and informative.

Aktualizováno Středa, 10 Leden 2018 16:19

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>