Home Třídy V. B

Třídní učitelka Mgr. Milan Mazák.

Ukázka slohové práce - třída V. B PDF Tisk Email
Napsal uživatel Luboš Bližňák
Sobota, 20 Říjen 2018 16:35

Kočičí poklad

autor: V. K.

Žila jednou jedna kočka. Bydlela v pelíšku pod oknem. Večer za ní chodil kocour. Měli se rádi. Když u ní kocour byl, tak jako každý večer, uviděli, jak venku padá hvězda. Věděli, že když padá hvězda, tak si mohou něco přát a jejich přání se splní.

Oba si přáli mít spolu děti a tak chtěli právě toto. Jak přání vyslovili, kočce se rozzářilo břicho. „Juchů! Budeme mít děti!“ radovali se.

O týden později přišel kocour za kočkou a uviděl tři kocourky a dvě kočičky. A všechna koťata měla na čele hvězdu!

„Ty jsou naše?“ ptal se kocour. Kočka odpověděla: „Ano. Narodila se dnes odpoledne. A pořád se jenom perou.“  Kocour chtěl koťata uklidnit a řekl: „Buďte hodní!“  Bez úspěchu. Koťata řádila dál.

„Našel jsem mapu k pokladu!“ zkusil to kocour. To na ně zabralo. „Mňau, mňau!“ a koťata se shlukla kolem otce. „Pojďte za mnou,“ zval je kocour. Potom je vodil kolem domu, až konečně došli zpátky k oknu, kde měli pelíšek.

„Kde je poklad?“ rozhlížela se unavená koťata. „Největší poklad jste přece vy!“ zasmál se kocour.