2014B

Třídní učitelka Mgr. Milan Mazák.

Rozvrh hodin.

Recitační soutěž - I. stupeň ZŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel J. Nikl, Š. Daniel, B. Talianová, M. Šimková - 5. B
Čtvrtek, 14 Únor 2019 13:42

Autoři článku: Jakub Nikl, Štěpán Daniel, Martinka Šimková, Barbora Talianová (5. B)

Před týdnem proběhlo školní kolo recitační soutěže pro druhý stupeň. Dne 13. 2. se v návaznosti uskutečnila stejná soutěž pro stupeň první. Zúčastnily se děti z prvních až pátých tříd. Děti měly bohatý výběr básniček a všechny byly moc pěkné. Zazněla poezie například od Jiřího Žáčka, Ljuby Štíplové, Karla Jaromíra Erbena a dalších. Někteří žáci se trošku styděli, byla znát jejich nervozita, protože recitovali poprvé. Děti vystupovaly před porotou složenou z učitelů prvního stupně a výchovné poradkyně. Pokud žák občas něco spletl, porota mu napověděla. Vystoupilo celkem 30 žáků a každý z nich byl po recitaci odměněn potleskem. Nejvíce byly zastoupeny děti z nižších tříd, nejméně jich bylo ze tříd pátých. Soutěžilo se ve dvou kategoriích (1. - 3. třída a 4. - 5. třída). Dva vítězové z každé skupiny postoupili do okrskového kola, které bude v Šumperku.

Třída 5. B vyslala do recitačního souboje největší kalibr, Báru Talianovou. Po její recitaci vypadly porotcům oči z důlků.

Děkujeme za příjemně strávené odpoledne. A vítězům přejeme hodně štěstí v okrskovém kole!

Celkové pořadí:

I. kategorie (1. - 3. třída):

1) Karolína Bednaříková (3. A), Martin Cendelín (2. A) - postupují do okrskového kola;

2) Sofie Krobotová (2. A), Viktorie Vávrová (3. A);

3) Veronika Pátková (3. A), Madison Vosiková (3. A).

II. kategorie (4. - 5. třída):

1) Barbora Talianová (5. B), Klára Verešová (5. A) - postupují do okrskového kola;

2) Tamara Danielová (4. A), Viktorie Káčerková (4. A);

3) Laura Markovičová (4. A), Václav Pleyer (5. A).

Všichni ostatní se umístili na krásném 4. místě. Děkujeme za účast.

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Únor 2019 17:26

Přírodovědná vycházka - 5.B PDF Tisk Email
Pondělí, 04 Únor 2019 14:21

Ve středu 30. 1. 2019 se žáci z 5.B zúčastnili přírodovědné vycházky. Součástí vycházky bylo pozorování a odlévání stop lesní zvěře a poznávání  Rudy nad Moravou a jejího okolí z vyhlídky nad Rudou. Žáci byli rozděleni do 3 skupin a během vycházky zpracovávali pracovní listy. Celou vycházku provázelo krásné zimní počasí. V hodině praktických činností žáci porovnali odlité sádrové stopy zvěře a doplnili pracovní listy.

Aktualizováno Pondělí, 11 Únor 2019 08:10

Divadlo Šumperk - 5.B PDF Tisk Email
Pondělí, 26 Listopad 2018 07:58

Ve čtvrtek 22. 11. 2018 se žáci 5.B zúčastnili divadelního představení - O Honzovi a zakleté princezně. Do Šumperka jsme se přesunuli vlakem a před divadlem jsme navštívili Muzeum v Šumperku, kde jsme si prohlédli výstavu fotografií na téma příroda Jeseníků. Divadelní představení se žákům líbilo, což dávali najevo potleskem během pohádky.

Aktualizováno Pondělí, 26 Listopad 2018 08:03

Vycházka 5.B - okolí Rudy PDF Tisk Email
Neděle, 25 Listopad 2018 20:49

V pátek 5. 10. 2018 se žáci 5.B v rámci projektu „Den stromů“ zúčastnili celodenní vycházky. Vycházka byla spojena s návštěvou rozhledny Háj, kde měli žáci za úkol poznat okolí Rudy nad Moravou z rozhledny. Potom se žáci cestou ke kostelíčku zapojili v rámci projektu do sbírání lesních plodů a částí stromů. Každá skupina měla 5 metodických listů se zobrazením stromů, ke kterým měli nasbírat jejich části. U kostelíčka nad Hrabenovem jsme potom opekli párky a přesunuli se na hřiště v Hrabenově a posléze zpět do školy v Rudě nad Moravou. Celý výlet provázelo krásné podzimní počasí. V hodině praktických činností žáci popsali a doplnili pracovní listy stromů.

Aktualizováno Pondělí, 26 Listopad 2018 09:42

Ukázka slohové práce - třída V. B PDF Tisk Email
Napsal uživatel Luboš Bližňák
Sobota, 20 Říjen 2018 16:35

Kočičí poklad

autor: V. K.

Žila jednou jedna kočka. Bydlela v pelíšku pod oknem. Večer za ní chodil kocour. Měli se rádi. Když u ní kocour byl, tak jako každý večer, uviděli, jak venku padá hvězda. Věděli, že když padá hvězda, tak si mohou něco přát a jejich přání se splní.

Oba si přáli mít spolu děti a tak chtěli právě toto. Jak přání vyslovili, kočce se rozzářilo břicho. „Juchů! Budeme mít děti!“ radovali se.

O týden později přišel kocour za kočkou a uviděl tři kocourky a dvě kočičky. A všechna koťata měla na čele hvězdu!

„Ty jsou naše?“ ptal se kocour. Kočka odpověděla: „Ano. Narodila se dnes odpoledne. A pořád se jenom perou.“  Kocour chtěl koťata uklidnit a řekl: „Buďte hodní!“  Bez úspěchu. Koťata řádila dál.

„Našel jsem mapu k pokladu!“ zkusil to kocour. To na ně zabralo. „Mňau, mňau!“ a koťata se shlukla kolem otce. „Pojďte za mnou,“ zval je kocour. Potom je vodil kolem domu, až konečně došli zpátky k oknu, kde měli pelíšek.

„Kde je poklad?“ rozhlížela se unavená koťata. „Největší poklad jste přece vy!“ zasmál se kocour.