Home Projekty Modernizace a rozvoj technické výchovy
Modernizace a rozvoj technické výchovy na ZŠ Ruda

je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je modernizace a rozvoj Školní dílny a předmětu Pěstitelské práce ve vazbě na klíčové kompetence, tj. technické a řemeslné obory. Projektem bude pořízen nábytek, vybavení, výukové pomůcky, technické vybavení a zázemí pro Pěstitelské činnosti.Exkurze stolárna p. Ungermann PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák   
Úterý, 11 Prosinec 2018 17:43

V úterý 11. 12. 2018 se žáci 8. ročníků volitelného předmětu technická praktika zúčastnili odborné exkurze do stolárny pana Ungermanna v Rudě nad Moravou. Pan Ungermann všem ukázal práci na jednotlivých strojích, sklady řeziva, uložení řeziva a materiály potřebné k další úpravě dřeva. Během praktických ukázek a prohlídky ostatních prostor dílny vysvětloval žákům jednotlivé postupy. Žáci si mohli poté porovnat malou soukromou stolářskou dílnu se staršími stroji, kterou viděli dnes a velkou halu s novými programovatelnými stroji z minulé exkurze v SOU Rapotín.

Aktualizováno Pátek, 21 Prosinec 2018 09:23
 
Školní dílny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák   
Pondělí, 26 Listopad 2018 11:34

Na začátku letošního školního roku byla dokončena v rámci projektu „MAS HORNÍ POMORAVÍ“ kompletní rekonstrukce školní dílny, přípravny materiálů a zahradního domku na školní zahradě. Žáci mají ve školní dílně od září k dispozici kompletně vybavené nové pracovní stoly s nářadím pro ruční práce včetně aku vrtaček. Právě práci s tímto nářadím si jako první vyzkoušeli žáci třídy 5.B, kteří v rámci předmětu praktické činnosti vyráběli různá zvířátka z lesních plodů. Postupně si práci v nové dílně vyzkoušeli žáci od třetího do osmého ročníku.

Aktualizováno Pondělí, 10 Prosinec 2018 19:42
 
Soutěž pro žáky základních škol - Rapotín PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák   
Neděle, 25 Listopad 2018 21:13

V pátek 23. 11. 2018 proběhla na odloučeném pracovišti SOU Šumperk v Rapotíně praktická soutěž pro žáky základních škol ve výrobě dřevěného výrobku (paletka na kostku poznámkových papírů). Soutěže se zúčastnili žáci osmých ročníků navštěvující volitelný předmět technická praktika. Odborná porota vybrala 3 nejhezčí výrobky žáků, kteří postoupili do druhého kola, které se uskuteční v únoru 2019. Na 1. místě se umístila Sára Hajtmarová z 8.B, na 2. místě se umístila Jana Babková a na 3. místě Jan Zajíc z 8.A. Blahopřejeme.

Aktualizováno Pondělí, 10 Prosinec 2018 17:47