Home Třídy VIII. A
2011A

Třídní učitelka Mgr. Jitka Sučanová.

Rozvrh hodin.

Titanikem na brněnské vánoční trhy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jitka Sučanová
Čtvrtek, 20 Prosinec 2018 13:08

Do Brna jsme jeli Vobusem. Cesta byla dlouhá a vyčerpávající. Všichni po 10 minutách tasili své jídlo. Přijeli jsme do Brna. Když jsme šli do Pavilonu C, bylo prázdno, jenže při vstupu na Titanic jsme viděli delší řadu než u nás v jídelně. Po 25 minutách stání v zimě jsme vstoupili do odkládací místnosti (šatny), kde jsme začali umačkávat naše věci. Jak jsme se nalodili, dostali jsme utržené sluchátko 1912. Poslech neměl úspěch, po chvíli to bylo nudné. Na začátku jsme dostali lodní lístky, které nám na konci prozradily, kdo umřel. Většina přežila, jen smolaři ne. Výstava se nám líbila. Kuba doporučuje. Po výstavě jsme vyrazili směrem do centra vánočního Brna. Když nás autobus vyklopil, tak jsme šli dlouhou cestou na trhy. Jak jsme došli na trhy, tak jsme měli rozchod. Byli tam nejrůznější stánky s jídlem a alkoholem, který jsme nemohli. Většina lidí skončila v McDonald´s. Trhy se nám také moc líbili. Při cestě zpátky jsem byl zaúkolovaný napsáním této krátké zprávy. Uvrtal mě do toho můj „oblíbený“ spolužák a za odměnu mi směl pomoci.

Autor: Miroslav Šimek, Zdeněk Tomášek (8.A)

Aktualizováno Neděle, 23 Prosinec 2018 23:48

7.A Exkurze Brno PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jitka Sučanová
Úterý, 21 Listopad 2017 13:44

Dne 14. 11. 2017 jsme navštívili VIDA park a planetárium v Brně. Vyjeli jsme 5:50 od zámku v Rudě nad Moravou. Cesta autobusem byla dlouhá, ale zábavná. Fotili jsme se, jedli jídlo a různě se bavili. Jako první jsme jeli do VIDA parku. Zavřeli nás do místnosti a my jsme ve skupinkách plnili různé vědecké úkoly. Úkolů bylo celkem 13 a na jejich plnění jsme měli 60 minut. Bohužel jsme neuspěli a hru jsme nestihli dohrát včas. Pak jsme měli 30 minut rozchod, abychom si prohlídli všechny vědecké atrakce v prvním patře. Naši další zastávkou bylo planetárium, kde jsme strávili asi hodinu. Měli jsme film: Země pod palbou. Na výletě se nám moc líbilo. Zpáteční cestu jsme si také užili. Sice jsme byli unavení, ale výlet určitě stál za to.

žákyně Eliška Kašparová a kolektiv 7.A

Aktualizováno Čtvrtek, 30 Listopad 2017 21:24