Okresní kolo Atletického čtyřboje v Šumperku PDF Print E-mail
Written by Martin Havlíček
Wednesday, 09 October 2019 12:47
There are no translations available.

24. září se naši žáci zúčastnili velmi silně obsazené atletické soutěže. Každý závodil ve 4 disciplínách:

sprint, hod, skok a vytrvalostní běh.

Družstvo starších žáků se umístilo na 9. místě celkovým ziskem 6039 bodů. Starší žákyně byly 1O.(5992 b.), mladší žákyně 12. ( 3940 b.) a mladší žáci obsadili 14. místo (2702 b.).

V jednotlivých disciplínách se někteří naši závodníci dokázali probojovat mezi nejlepší. Ve vrhu koulí přehodila všechny soupeřky Natálie Škrlová z 9.A a výkonem 9,58 m zvítězila. V této disciplíně se dařilo i Josephině Reichlové a Míše Mazákové ( obě z 9.B ), které se rovněž probojovaly do 1. desítky. Velmi pěkného výsledku dosáhl Jirka Diviš ze 7. B, který skončil v kategorii mladších žáků na 3. místě v hodu míčkem. Ve stejné disciplíně stojí za  zmínku  i 8. Místo Pavlíny Šilarové ( 7.A )mezi mladšími žákyněmi a  9. místo Adama Ceha  (8.A) v kategorii starších žáků. Dlouhá a napínavá byla soutěž ve skoku vysokém. Zde Michaela Mazáková obsadila výkonem 135 cm krásné 5. místo.

Všichni naši žáci projevili příkladnou bojovnost, mnozí si v závodě vytvořili své osobní rekordy a celkově svým vystupováním příkladně reprezentovali školu.

Helena Konopová

Robotický den s průmyslovkou PDF Print E-mail
Thursday, 26 September 2019 07:36

V úterý 24. září 2019 proběhl na naší škole v prostoru nové školní dílny "Robotický den," pořádaný ve spolupráci s SPŠ v Šumperku. O přestávkách chodili okukovat robotické technologie i ostatní žáci školy. Vlastní soutěže se zúčastnilo 20 žáků naší školy, kteří vytvořili  10 týmů.

Měli za úkol:
- sestavit a naprogramovat funkčního robota, který na zelený signál odstartuje, projede zadaný lomený úsek a zastaví v cíli před překážkou. Na závěr provede taneční kreaci.
Hodnotil se čas potřebný pro projetí dráhy, přesnost jízdy a design.
I přes poměrně složité bodové hodnocení, bylo těžké určit tým.
S minimálním rozdílem bodů vyhrál tým ve složení Miroslav Šimek (9.A),  Milan Šíp (9.A). Postupují do okresního kola robotické soutěže, která bude příští rok v únoru.
Last Updated on Wednesday, 09 October 2019 14:58

Čokoládová tretra. PDF Print E-mail
Monday, 17 June 2019 10:27

10. 6. 2019 se na stadionu v Olomouci konalo čtvrtfinále atletického klání nazvaného Čokoládová tretra . Bojovalo se o postup na slavný atletický závod Zlatá tretra v Ostravě. Závodu se zúčastnily stovky dětí z Olomouckého kraje a mezi nimi i 16 žáků naší školy. Závodilo se v bězích na 100 m, 200 m a 300 m v různých věkových kategoriích. V běhu na 100 m si nejlépe vedla Julie Vodičková z 1. A, která v konkurenci 71 závodnic skončila na krásném 13. místě.

Medaile nám zacinkala zásluhou Báry Bednářové z 5.B. Ta ve vloženém závodě v hodu raketkou ( náhrada oštěpu v dětských kategoriích) obsadila 3. místo. Na stupních vítězů jí blahopřála reprezentantka ČR Šárka Kašpárková, mistryně světa v trojskoku a rovněž Jiří Mužík ( medailista mistrovství Evropy v běhu na 400m překážek).

Last Updated on Monday, 17 June 2019 10:33

Školní letecký den PDF Print E-mail
Friday, 28 June 2019 10:43

Ve čtvrtek 27. července 2019 se uskutečnil na kopci Puntor u vodárny školní letecký den. Jeho součástí byla soutěž školních házedel. Nejlepšího času 19 s dosáhl Jakub Hájek. S RC modely se kluci zkoušeli udržet v horkém turbulentním počasí alespoň chvíli ve vzduchu. Tak jsme si užili dopolední polétání na konci školního roku.

Last Updated on Friday, 28 June 2019 11:42

RoBoJ 2019 PDF Print E-mail
Sunday, 16 June 2019 12:05

Dne 14. července 2019 jsme zúčastnili robotického festivalu na gymnáziu v Jeseníku.  Tentokrát jsme k soutěži sledovačů čáry Lego a mikroprocesor přibrali i další disciplínu Lego SUMO. Náš Robůtek Ruda, dvojice Pavel Směšný a Jakub Babor, se postavil proti ostříleným strojům Gymnázia Zábřeh v čele s  robotem "Plachetník," který je loňským mistrem světa. Tak alespoň sbírali zkušenosti a do arény přinášeli neočekávané okamžiky začátečníků, které zkušeným borcům alespoň zamotávali hlavu.

V kategorii sledovačů čáry Lego soutěžilo přes 30 robotů. Soutěžilo se jen na jedné dráze, bez možnosti tetování, s limitem sedmi pokusů. Očekávaní favorité kteří prošli pomyslným ohněm mezinárodní robotické soutěže v Praze možná překombinovali programy pro jednoduchou dráhu. Pomyslnou štafetu úspěchu převzal náš nejmladší tým Tomáš Novotný a Jan Kotraš, kterým se podařilo vybojovat pěkné 4. místo.

Sleovače s mikroprocesorem se pro malý počet robotů jel bez rozlišení věku. Tištěná dráha na mírně zvlněné fólii dělala problémy nejednomu ze strojů. Nakonec "Bludozer" Jana Zajíce si úspěšně vyrovnal cestu ke 3. místu.

Za reprezentaci školy všem účastníkům děkuji.