Home Soutěže
Soutěže


Robotiáda Brno 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Neděle, 18 Březen 2018 21:04

Dne 16. února 2018 se náš školní robotický tým zúčastnil na Moravě největší robotické soutěže pořádané pro žáky základních škol, ve VIDA! Science centru v Brně. Soutěžních jízd v naší kategorii sledovačů čáry postavených ze stavebnice Lego Mindstorm se zúčastnilo 60 robotických týmů. Oproti jiným soutěžím jsme se museli vypořádat s novými typy úloh. Robot musel sledovat čárou vyznačenou dráhu, musel mít viditelné červené tlačítko STOP a musel sám zastavit v cílovém koridoru. Hodnotil se nejlepší čas ze tří pokusů. Velké prostory Vida! centra zaplnilo téměř 600 účastníků soutěží. Časy startů byly předem přesně stanoveny, nenastoupení znamenalo ztrátu pokusu. K soutěžní dráze jsme chodili do patra. Každá jízda byla spíše loterií, než jistotou. Nakonec se dívčímu týmu ve Složení Julie Nováková 8.B a Marie Matýsová 9.B podařilo obsadit, až třetí úspěšnou jízdou 18. místo. Chlapecký tým prolomil počáteční smůlu již druhým pokusem a získal pěkné 9. místo. Byla to pro nás nová dobrá zkušenost z opravdu velké soutěže.

Fotky ze soutěže

Aktualizováno Neděle, 18 Březen 2018 21:05
 
Robotický den s průmyslovkou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Středa, 07 Únor 2018 20:56

V úterý 6. února 2018 se naši žáci se zúčastnili na SPŠ a VOŠ Šumperk, regionálního kola soutěže „Robotický den s průmyslovkou“. Měli za úkol sestavit a naprogramovat robota – sledovače čáry ze stavebnice Lego MINDSTORMS, který v co nejkratším čase projede dvěma soutěžnímu okruhy. V konkurenci osmnácti okolních škol dvojice Jan Ruprich a David Víšek z 9. B, zúročili zkušenosti z předchozích soutěží a dojeli si pro první místo. Dvojice Ondřej Langer a Matěj Höhl z 8.A, obsadili krásné čtvrté místo.


Aktualizováno Středa, 07 Únor 2018 21:01
 
Recitační soutěž na 2. stupni PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Úterý, 23 Leden 2018 12:41

V pondělí 22. 1. 2018 se v odpoledních hodinách uskutečnilo školní kolo  recitační soutěže na 2. stupni. Soutěže se zúčastnilo celkem 15 žáků, nejlepších recitátorů z jednotlivých tříd.  Soutěžilo se ve dvou kategoriích – mladší a starší žáci.

Úroveň vystoupení žáků byla na vysoké úrovni, v kategorii 6. a 7. tříd byly předvedeny velmi vyrovnané výkony. Někteří žáci se snažili i o zdramatizování textu, pozoruhodný byl také rozsah naučeného textu. Porota měla dost těžké rozhodování, protože každý se snažil zarecitovat svou básničku co nejlépe. Chlapci a děvčata si do soutěže vybrali  různé texty. Převažovala  vhodně zvolená poezie, ale soutěžící se nebránili ani prozaickým textům.  Zazněly však také Erbenovy balady. Je ale zřejmé, že obliba Erbena je už na ústupu. Volba  textů daleko více odpovídala pocitům, myšlení, zálibám dnešní mládeže. Dokázali, že úroveň této soutěže má stoupající tendenci.

V kategorii 6. a 7. tříd se na 1. místě umístil Vojtěch Vénos (6.A), 2. místo získala Klára Krumpová (6.A) a 3. místo obhájila Anežka Gronychová (6.A) a Samuel Strýček (6.B).

V kategorii 8. a 9. tříd 1. místo obsadila děvčata z 8.A Eliška Makáňová, Veronika Kozáková a Markéta Roudenská. 2. místo získala Jana Divišová (9.B),  Martin Karger (9.B) a Veronika Havlíčková (8.A).

Všem zúčastněným žákům děkujeme a vítězům gratulujeme.

Aktualizováno Neděle, 28 Leden 2018 21:27
 
Robotix 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Sobota, 03 Únor 2018 21:23

Ve středu 31. ledna se náš školní tým ve složení: Veronika Havlíčková 8.A, Julie Nováková 8.B, Marek Ceh 9. A, Jan Ruprich a David Víšek z 9.B zúčastnil prvního ročníku robotické soutěže pořádané SPŠ Přerov. V příjemném prostředí nové tělocvičny průmyslové školy se sešlo v kategorii základní škol, 15 soutěžních týmů. Místní pravidla pro průjezd trati  ale potrápila  hlavu nejednoho účastníka. Přímý průjezd křižovatkou a následné pravoúhlé zabočení vyžadovalo úplně nový přístup k řešení problému jízdy robota po vytyčené trati. Druhé kolo bylo doplněno překážkou. Každý chybný průjezd křižovatkou byl penalizován posunem ve startovacím poli. Až do poslední cílové rovinky posledního účastníka ,tak nebyl jasný celkový výsledek. Nastavit tři parametry v programu, aby robot zvládl požadovaný kompromis mezi přesností a rychlostí byl i pro nás oříšek. Julii ve finálovém kole začali docházet baterie v robotu. Te za zoufalého výstražného blikání projel cílem na osmém místě. Klukům se dařilo lépe, jen to chtělo víc času na vyladění programu. I tak si Marek přivezl šesté místo a Honza s Davidem hezké čtvrté místo. Nejlépe si vedl robot Veroniky Havlíčkové, který si dojel pro třetí místo. Za čtrnáct dnů nás čeká robotiáda v Brně. Tak nám držte palce.

Aktualizováno Sobota, 03 Únor 2018 22:25
 
Soutěž malých robotů Robotrip Uničov PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Čtvrtek, 14 Prosinec 2017 21:13

Dne 7. prosince 2017 se školní robotickým tým ve složení: Jan Zajíc 7. A, Julie Nováková 8.B, Marek Ceh 9. A, Marie Matýsová, Jan Ruprich a David Víšek, všichni z 9.B zúčastnili letošní první robotické soutěže na SPŠ Uničov. Letos se soutěžilo v kategoriích: Sledovač čáry LEGO a mikroprocesor, Sumo LEGO a LEGO konstruktér. Zůstali jsme věrní své kategorii sledovačů čáry pro základní školy. Soutěž probíhala na třech tratích. První trať byla spíše na rychlost. Druhá trať by technicky velmi náročná, plná křižovatek. Musela se absolvovat do 10 minut. Třetí trať nebyla tvarově náročná, ale obsahovala tři překážky.

Smolařkami soutěže se stal náš dívčí tým. Přetrénovaný robot sice vzorně projel všechny křižovatky, ale nestihl absolvovat  druhou trať v požadovaném limitu. Opravné kolo jel příliš rychle a předposlední křižovatku jaksi přehlédl. Davida s Honzou potrápil robot na třetí trati, kdy si okrajový mantinel spletl s překážkou a vyjel z dráhy. Naštěstí vynikající časy z prvních dvou kol jim zajistily čtvrté místo. Překvapení nám nachystali naši nováčci. Marek vsadil na jistotu a robot mu dopajdal pro třetí místo. V kategorii s mikroprocesorem Arduino se o překvapení postaral programátorský zelenáč Jan Zajíc s robotem sestavený ze starého Lega Technic vybavený vlastnoručně vyrobeným optickým čidlem. Poloslepý robot jedoucí na dvě čidla vylepšoval každou jízdou svoje časy. Absolvoval sice jen dvě trati, ale nakonec se prodral mezi závodní speciály a vybojoval třetí místo.

Byl to pěkný začátek sezóny. I tak máme co vylepšovat. V lednu nás čeká další soutěž. Tentokrát v Přerově.

Fotoalbum a výsledková listina.

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Prosinec 2017 22:31
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 32