Home Soutěže
Soutěže


Gymnastická soutěž PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jitka Sučanová   
Čtvrtek, 21 Červen 2018 06:42

Ve středu 20.6. 2018 se konalo vystoupéní mladších dívek v gymnastice. Mládší dívky předváděli svá vystoupení na stejnou hudbu a se stejnými cvičícími prvky. Porota se musela soustředit na každý cvik aby mohla vybrat tři nejlepší. Závodu se také zúčastnily 3 stařší, které měly svoji vlastní skupinu. Přes veškerou nervozitu závodnice vše odcvičily a nejlepší tři dostaly ceny.

1. místo- Podhorná Daniela

2. misto- Taliánová Martina

3. místo- Šťastná Kristina

Na akci se podíleli:

Vendula Kobzová, Dominika Hnátková, David Víšek, Marie Kamlarová

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Červen 2018 10:05
 
RoBoJ - soutěž malých robotů v Jeseníku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Pondělí, 18 Červen 2018 13:17

V pátek 15. července 2018 se uskutečnil závěrečný Robotický Boj pořádaný gymnáziem Jeseník. Pro náš robotický tým je to byla soutěž opravdu jen za kopcem. Pořadatelé s desetiletou zkušeností, nachystali v tělocvičně školy téměř domácké prostředí. Seděli jsme před gymnazisty ze Zábřeha, kousek od průmyslováků z Uničova a studentů z Polska.

Pro sledovače čáry byly stanoveny dvě kategorie. LEGO a mikroprocesor bez rozlišení věku. Soutěžní dráha nám připadala jednoduchá. To nebylo jako v Praze. Ale měla svá úskalí. Kategorie LEGO neměla omezení, co se týká počtu čidel. Tak se po dráze proháněla monstra se čtyřmi čidly. To ani v rychlosti nepřehlédne žádnou zatáčkou. Přesto se nám podařilo prosadit v soutěžním poli. Veronika Havlíčková se svým dvoučidlovým robotem Artur postoupila až k finálovým jízdám. Desetisekundový propad za ostatními roboty působil možná děsivě, ale štěstí bylo na naší straně. Jeden s robotů opakovaně vyje z dráhy. Tak nám zajistil pěkné 5. místo. 7. místo obsadil robot Jana Rupricha a Davida Víška. Na 8. místě skončil Marek Ceh.14. místo obsadili naši nováčci Martin a Kuba.

V mikroprocerech se Jan Zajíc a Matouš Bartůšek opravdu předvedli. Nejen, že vzali na soutěžní dráhu naše staré roboty – veterány. Nakonec s nimi do finále nepostoupili, ale diváci si užili legraci a rozhodčí předvedli ohromnou trpělivost. Opravd a vydrželi ty dvě minuty čekat, než stroje dopajdaly do cíle. Vedle veteránů, ale postavili i náš ZUMO pásák. Malinko jej poladili. Snažili se z něj vytáhnout maximum. Snaha byla oceněna a přivezl jim z finále třetí místo. S medailí v ruce hned radostněji spěchá na vlak.

Fotografie ze soutěže

Aktualizováno Úterý, 19 Červen 2018 21:00
 
Pohár rozhlasu, Šumperk, 10.5.2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ondřej Vykydal   
Čtvrtek, 07 Červen 2018 20:32

Ve čtvrtek 10. května 2018 se v Šumperku konal již 50. ročník atletické soutěže družstev „Pohár rozhlasu“.

Soutěžilo se opět ve 4 kategoriích:

Kategorie starší žákyně - 60 m, 800 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 3 kg, štafeta 4x60m
Kategorie mladší žákyně - 60m , 600 m, skok vysoký, skok daleký, hod míčkem 150 g, štafeta 4x60 m
Kategorie starší žáci - 60 m, 1500 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 4 kg, štafeta 4x60 m
Kategorie mladší žáci - 60 m, 1000 m, skok vysoký, skok daleký, hod míčkem 150 g, štafeta 4x60 m

Soutěže se účastnilo opět obrovské množství nadaných sportovců z více než dvaceti škol. Podat výkon, který by zajistil dobré umístění, bylo tak velmi těžké. I přesto se to mnoha žákům z naší školy podařilo a po právu si zaslouží obdiv!

DRUŽSTVA:

Kategorie starší žákyně – 11. místo

Kategorie mladší žákyně – 15. místo

Kategorie starší žáci – 3. místo

Kategorie mladší žáci – 5. místo

JEDNOTLIVCI (do 10 místa):

 • Kategorie starší žákyně:
  • Vrh koulí 3kg:
   • 5. místo: KVAPILÍKOVÁ Vendulka (8.B) – 8,3 m
   • 7. místo: KOBZOVÁ Vendula (9.A) – 8,22 m
 • Kategorie starší žáci:
  • Běh 60 m:
   • 1. místo: RUPRICH Jan (9.B) – 07,91 s
   • 2. místo: VÍŠEK David (9.B) – 08,00 s
  • Skok daleký:
   • 5. místo: MAZÁK Jan (9.B) – 4,79 m
   • 10. místo: VŠETÍČEK Dominik (9.A) – 4,68 m
  • Vrh koulí 4 kg:
   • 1. místo: VŠETÍČEK Dominik (9.A) – 11,68 m
   • 10. místo: ŠAJ Petr (8.B) – 10,60 m
  • Štafeta 4 X 60 m:
   • 4. místo: RUPRICH Jan (9.B), VÍŠEK David (9.B), MAZÁK Jan (9.B), VŠETÍČEK Dominik (9.A) – 30,09 s
 • Kategorie mladší žáci:
  • Běh 1000 m:
   • 9. místo: VÉNOS Vojtěch (6.A) – 3:35,74
  • Skok vysoký:
   • 8. místo: GRONYCH Robin (7.A) – 1,26 m
  • Skok daleký:
   • 3. místo: GRONYCH Robin (7.A) – 4,15 m
   • 6. místo: KAŠPAR Radek (7.A) – 4,07 m
  • Hod míčkem 150 g:
   • 1. místo: KAŠPAR Radek (7.A) – 64,35 m
   • 10. místo: VŠETÍČEK Adam (6.A) – 42,40 m

Všem reprezentantům tímto děkujeme za účast, snahu a vynikající výkony.

Také děkuji paní učitelce Jitce Sučanové za perfektní spolupráci.

Ondřej Vykydal

Kompletní výsledky jsou dostupné na drese:
http://online.atletika.cz/vysledky/35396/

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Červen 2018 22:13
 
Robotický den 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Neděle, 17 Červen 2018 20:30

O víkendu, ve dnech 9. – 10. června, se v prostorách kongresového centra v Praze, pořádala mezinárodní soutěž v devíti robotických disciplínách, rozdělených ještě do kategorie stavebnic vlastní konstrukce. Tak bylo k vidění robotické sumo, sledovač čáry, sbíraní plechovekv od kečupu, záchrana medvěda, závod robotů na okruhu, úklid hraček, soutěž v nápaditosti a autonomní řízení ve městě. Zúčastnili jsme se v naší nejsilnější disciplíně – sledovač čáry LEGO a vlastní konstrukce robotů. Soutěžní   pravidla nerozlišují věk závodníků, tak jsme se ocitli na startovací čáře vedle národního týmu university  Malta, studenty z italské Boloně, polskými středoškoláky z Rybniku a robotického kroužku z Nuslí. Rádi jsme viděli staré známé z Uničova, nebo Jedovnice. V kategorii sledovačů čáry startovalo 30 strojů LEGO a 34 mikroprocesorových konstrukcí.

Soutěžilo se od sobotního rána. Ve vlaku ze Zábřehu jsme nabrali ještě poslední síly a v 9:20 hod jsme už v prostorách Kongresového centra obhlíželi soutěžní dráhy. Od finálových jízd nás dělil postup přes čtyři kvalifikační kola.  Ke spokojenosti našich robotů se jezdilo v sále bez oken. První kolo bylo připravené tak aby robot prokázal, že se udrží na vytištěné čáře. Chtělo to jen vyladil robota na poměrně ostré zatáčky. Od samého počátku vzbuzoval úsměv robot ze starého Lega Technics, což byla konstrukce Jana Zajíce a Matouše Bartůška, kteří už v prvním kole prokázali, že bude nutné s nimi počítat. I naše Lega úspěšně kličkovala první dráhou.

V druhém kole nás čekaly křižovatky ve tvaru Y. Dobře naprogramovaný robot se rozhodoval pro kratší trasu, robot s programem pro jednoduchou čáru bezradně cukal, ve snaze se rozhodnout kudy dál. Tady už startovací pole začalo řídnout.

Náš tým už v sobotu odpoledne usilovně řešil překážky v třetím kole.  Do 18 hodiny měla většina našeho Lego týmu jistý postup do čtvrtého kola. Přišla pěkná odpolední bouřka a nás čekal přesun do kempu Sokol v Dolních Počernicích. Naštěstí v podvečer přestalo pršet a tak jsme už za dvě hodiny seděli v příjemné restauraci u večeře. Klidné prostředí  v mobilních domech mezi stromy na okraji Prahy umožnilo některým dolaďovali programy na do dalšího kola .

Ráno, hned po snídani, jsme vyrazili zpět do kongresového centra. Čekalo nás nemilé překvapení. Dráhy kvůli divákům přestěhovali k vysokým oknům s výhledem na Hradčany. Roboti jakoby zapomněli, jak mají jezdit. Malý kontrast mezi čárou a dráhou způsobylo vyjetí z dráhy, nebo v horším případě pád se stolu. Honza s Matoušem museli vyřešit, jak se vyhnou překážce, aniž by ji povalili. Ultrazvukový dálkoměr odmítal měřit a narychlo přiletované tlačítko převracelo překážky. Nakonec jej přelepili co nejníž a dráhu, sice s drobným posunutím, překážek projeli.

Čtvrté kolo se stalo trápením. Honza s Matoušem opět zaklínali robota, tentokrát musel projet úsekem, kde chyběla čára. Místo aby jel rovně, jen se otáčel. Počet mobilních robotů se snižoval. Změna kalibračních hodnot nepomáhala, končilo to dalšími marnými pokusy. Čas pro poslední projetí dráhy čtvrtého kola, byl stanoven na 11:20 hod. Tímto časem, skončilo i naše programátorské úsilí.

Protože do odjezdu vlaku nám zbývalo ještě pár hodin. Proto jsme dobře poobědvali a prošli  Vyšehrad, Nábřeží Vltavy a Nuselské údolí. Odpolední bouřka nás zahnala zpět do Kongresového centra a na nádraží.

Do finále jsme se nedostali. A jak jsme dopadli na mezinárodní soutěži bez rozlišení věku? Protože kvalifikační jízdy se nejely na čas, známe jen pořadí podle ukončených kol. Tak náš školní robotický tým  ve složení Marie Matýsová, Julie Nováková, Veronika Havlíčková, Jan Ruprich, David Víšek, Marek Ceh, Jan Zajíc, Matouš Bartůšek, Lukáš Havlíček, Martin Havlíček, skončil někde mezi 12 a 24 místem z 64 robotů. Nejlépe si vedl v kategorii mikroprocesorů robot Jana Zajíce a Matouše Bartůška. V Kategorii Lego potom robot Jana Rupricha a Davida Víška.

Další fotky z Robotického dne

 

Aktualizováno Pondělí, 18 Červen 2018 14:37
 
Turnaj "O pohár ředitele ZŠ Libina", 24.4.2018, 2. místo PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ondřej Vykydal   
Úterý, 05 Červen 2018 18:55

V úterý 24. dubna 2018 se výběr žáků 8. a 9. tříd zúčastnil florbalového turnaje „O pohár ředitele ZŠ Libina“.

Náš tým se postupně utkal s celky z pěti dalších škol (ZŠ Libina, ZŠ Troubelice, ZŠ Dlouhá Loučka, ZŠ Pionýrů Uničov a ZŠ Nový Malín).

Celkový průběh utkání nebylo možné příliš předvídat, protože s mnoha týmy jsme ještě neměli tu čest v minulosti hrát.

Turnaj přinesl mnoho zajímavých okamžiků a náš tým opět předvedl vynikající výkony. Prohrál jen s týmem ze ZŠ Dlouhá Loučka. Právě tento okamžik nakonec rozhodl o výsledném umístění. ZŠ Dlouhá Loučka získala stejně jako naši hráči 12 bodů, avšak výsledek vzájemného zápasu rozhodl o tom, že jsme obsadili 2. místo a soupeř 1. místo.

V individuálních cenách byl Kristián KÁČEREK (9.B) vyhlášen jako nejlepší brankář.

Za náš tým nastoupili:
CÉKR Jaroslav (8.A), GERCIS Nicolas Blažej (8.A), JURENKA Aleš (8.A), PAVLŮ Jaroslav (8.A), ŠAJ Petr (8.B), KUBĚNKA David (9.A), STANKE Jiří (9.A), DITTRICH Jiří (9.B), DIVIŠ Michal (9.B), KÁČEREK Kristián (9.B), KAŠPAR Jan (9.B) a MAZÁK Jan (9.B)

Našemu týmu bych touto cestou chtěl pogratulovat k vynikajícímu umístění.

Chtěl bych poděkovat p. Crhonkovi za organizaci turnaje a také rozhodčím p. Šiškovi a p. Šenkovi za hladký průběh turnaje.

Ondřej Vykydal

Aktualizováno Úterý, 05 Červen 2018 18:57
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 34