Home
Exkurze

Školní Exkurze.EXKURZE - letiště Václava Havla a divadelní představení PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pavel Polák   
Pátek, 24 Listopad 2017 11:31

Dne 27. září 2017 se konala exkurze pro žáky devátých tříd. V 6:50 ráno jsme se všichni sešli, posedali jsme si do autobusu a cesta na exkurzi mohla začít. Zdálo se, že cesta bude zdlouhavá a nudná, ale opak byl pravdou. Žáci si povídali, hráli různé hry, nebo jen odpočívali. Cesta rychle utíkala a my jsme zanedlouho měli první zastávku u McDonaldu v Hradci Králové, kde jsme nabrali energii na pokračování v cestě do Prahy.

 

Netrvalo dlouho a už náš autobus stál před samotným letištěm. Jako první nás seznámili s celým areálem letiště, prošli jsme kontrolou, nastoupili do autobusu a vyjeli jsme směr přistávací plocha. Na přistávací plochu jsme museli jet pouze po vyznačených trasách, abychom se nestřetli s letadlem. S velkým údivem jsme pozorovali, jak letadla přistávají a vzlétají, viděli jsme různé typy a velikosti letadel a ke každému jsme slyšeli zajímavý komentář a důležité informace o nich. Měli jsme to štěstí, že jsme viděli přistávat největší dopravní letadlo světa- Airbus A380.

Další zastávkou naší exkurze byla prohlídka hasičské zbrojnice. Zde jsme viděli a byli seznámeni s řadou různých typů aut, dále jsme se dozvěděli, jak je těžké se hasičem stát a také jim být. Tito hasiči se nestarají jen o areál letiště, ale jezdí i do okolí. Seznámili nás s výkonnostními testy, které musí každého půl roku zvládnout.

Po celé exkurzi na nás už čekal autobus, který nás zavezl přímo do centra Prahy. Oběd v Havelské Koruně nám dodal sílu na cestu do divadla Na Fidlovačce. Po cestě jsme pozorovali pražské památky, narazili na výbornou zmrzlinu, za několik minut jsme byli u cíle a divadelní představení začalo. Hra Mezi nebem a zemí, kde hrály i známé herečky, třeba Martina Randová a Sandra Pogodová nás zaujalo svým humorem, jediná chyba byla málo místa na nohy.

Po představení jsme už jeli unavení a vyčerpaní domů. Zpáteční cestou jsme si promítali celý den a těšili se domů, do postele.

Aktualizováno Pátek, 24 Listopad 2017 12:25
 
Informace o exkurzi "Pevnosti poznání Olomouc PDF Tisk Email
Čtvrtek, 23 Listopad 2017 08:23

Sraz účastníků exkurze je v úterý 28.11.2017 v 7:15 hod. u zámku v Rudě nad Moravou.

Odjezd autobusu je v 7:30 hod.

Předpokládaný příjezd je ve 14:30-14:45 hod opět k zámku v Rudě nad Moravou.

Zde bude celá akce ukončena.

Obědy a svačinky prosím odhlaste.

Aktualizováno Čtvrtek, 23 Listopad 2017 22:07
 
Exkurze Dalešice a Dukovany PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák   
Pondělí, 23 Březen 2015 09:56

V pondělí 9. března se žáci z devátých tříd doplnění žáky z 8.A zúčastnili odborné exkurze v jaderné elektrárně v Dukovanech a přečerpávací vodní elektrárně v Dalešicích. Nejprve proběhla dvouhodinová prohlídka Dalešické elektrárny. Zde si žáci prošli celou elektrárnu. Viděli turbíny, přívodní potrubí, generátory, oběžné kolo, transformátory a další příslušenství elektrárny. Před druhou exkurzí jsme navštívili krásnou rozhlednu Babylon, postavenou v roce 1831. Potom následovala druhá exkurze v atomové elektrárně Dukovany, která je pouze 8 kilometrů vedle Dalešic. Zde bylo v loňském roce vybudováno nové informační centrum. Toto centrum obsahuje 7 zastavení, kde se žáci seznámí s výrobou elektrické energie pomocí štěpení jader uranu. Získané znalosti použijí ve výuce fyziky v 9. ročníku, kde se jaderná energie probírá ve druhém pololetí.

Mgr. Milan Mazák

Aktualizováno Pondělí, 23 Březen 2015 09:58
 
Exkurze - přečerpávací elektrárna Dalešice a Technické muzeum Brno PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Úterý, 06 Květen 2014 20:50

Dne 30. dubna 2014 se žáci osmých a devátých tříd zúčastnili odborné exkurze do přečerpávací elektrárny Dalešice. Objekt elektrárny je umístěn pod nejvyšší sypanou hrází v České republice (100 m) a druhou nejvyšší v Evropě.  Prohlídka začala v předváděcím centru krátkým filmem o samotné elektrárně. Poté jsme si nasadili ochranné přilby a vedeni průvodcem začali prozkoumávat podzemní prostory strojovny. Přes patro generátorů a turbín jsme sestoupili do hloubky 25 m a prošli se kousek podél potrubí přivaděče o průměru 6,25 m. Po návratu do  předváděcího centra nás ještě čekala krátká přednáška o jaderné elektrárně Dukovany. V autobuse do Brna si většina unavených přemírou informací malinko zdřímla. Tak jsme mohli plni energie pokračovat v různých experimentech v experimentální dílně Technického muzea v Brně. Vymezený čas  velmi rychle uběhl, ještě krátká prohlídka exponátů a honem do autobusu a hurá domů na "Čarodějnice".

Aktualizováno Pondělí, 12 Květen 2014 11:33
 
Fyzikální exkurze - Dukovany a Dalešice PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Pondělí, 27 Únor 2012 22:27

Dne 20 února 2012 se 43 žáků z devátých a osmých tříd zúčastnili odborné exkurze do druhé největší přečerpávací elektrárny Dalešice, která je v blízkosti jaderné elektrárny Dukovany. Strojovna elektrárny se nachází u paty 100 metrů vysoké sypané hráze. Během exkurze žáci viděli patro generátoru o růměru 9 metrů, patro frencisovy turbíny a přivaděče.

Další zastávkou bylo předváděcí návštěvnické centrum jaderné elektrárny Dukovany. Po krátkém filmu jsme měli možnost uvidět jednotlivé stupně elektrárny v modelech, sledovat cestu palivových tyčí od usazení do aktivní zóny reaktoru, až po jejich uskladnění.

Venku už na nás čekala jen prohlídka fotovoltaické elektrárny a cesta domů, přes motorest Rohlenka.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL