Home
Exkurze

Školní Exkurze.Lanové centrum Olomouc PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Středa, 28 Září 2011 11:15

Žáci 6.A a 6.B se vypravili se svými třídními učiteli 22.9.2011 na výlet do Lanového centra v Olomouci. Lanové centrum je jedinečnou záležitostí svého druhu. Přispívá k pohybu, napomáhá koncentraci, odbourává strach z výšek, posiluje týmovou práci i důvěru ve druhého člověka. Program je vhodný pro každého, kdo hledá dobrodružství a nezapomenutelné okamžiky. V první části programu zvládli žáci pod vedením vyškolených instruktorů první úkoly v podobě krátkého zábavného rozcvičení (hry), nízkých lanových přerkážek a výuky efektivní techniky jištění. Poté se žáci přesunuli  k vysokým lanovým překážkám a  postupně překonávali  těžší a náročnější úseky. Nálada byla výborná a počasí nádherné.

 
Fyzikální exkurze Ostrava PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Neděle, 10 Duben 2011 20:23

Dne 29. března se žáci devátých a osmých tříd zúčastnili, exkurze do hornického muzea Landek. Měli možnost zhlédnout jednotlivá pracoviště hlubinného dolu, způsoby těžby černého uhlí v různém uložení slojí a technické zázemí dolu. Prohlídka pokračovala expozicí důlních záchranářů s možností vyzkoušet si pohyb ve stísněných prostorech cvičné překážkové dráhy. Po krátké přestávce na oběd jsme přejeli na 3D projekci v planetáriu, zaměřenou na cyrumpolární souhvězdí a tělesa ve vesmíru.

Aktualizováno Úterý, 01 Listopad 2011 09:17
 
Exkurze do Prahy PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Květen 2010 09:34

Na středu 17. září je pro žáky 8.A připravena exkurze do Prahy. Pojedeme z Rudy nad Moravou vlakem, odjezd je v 7.00 hod, sraz na nádraží v 6.45 hod. Předpokládaný návrat do Rudy je v 18.58 hod. V případě, že bychom tento vlak nestihli, přijedeme v 19.57.

V Praze nás čeká procházka historickým jádrem města, projdeme se po Václavském i Staroměstském náměstí a také po Karlově mostě, na Hradě uvidíme mimo jiné střídání stráží, při zpáteční cestě se projdeme po Starých zámeckých schodech, prohlédneme si Národní divadlo, Prašnou bránu a Národní muzeum.

V případě nepříznivého počasí navštívíme něteré pražské muzeum.

K dopravě po Praze využijeme služeb metra.

 
Lanové centrum pro sedmičky PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Květen 2010 09:33

etošní školní rok chceme se žáky sedmých ročníků zahájit nějakým pozitivním zážitkem. Právě takové zážitky nabízí Lanové centrum PROUD v Olomouci při zdolávání lanových překážek.

Programy podporují budování kolektivů, upevňování vztahů mezi dětmi ve třídě a zároveň nabízí nezapomenutelné okamžiky. Návštěvou lanového centra bychom chtěli žáky příjemně naladit a motivovat do nového školního roku, posílit třídní kolektivy a schopnost vzájemné podpory a spolupráce.

 

Programy jsou naplánované: pro 7. A dne 16. 9. 2008 a pro 7. B dne 17. 9. 2008.

 

Informace o Lanovém centru PROUD v Olomouci naleznete na stránkách www.lanovecentrum.cz

 

 

 

Třídní učitelé 7. A a 7. B
 
Výlet do Rožnova pod Radhoštěm PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Květen 2010 09:11

Na 3.června je připraven výlet do Rožnova po Radhoštěm a na Radhošť. Vzhledem k počtu dětí ve třídách je výlet určen pro žáky 7.A a 8.B, aby byla co nejlépe využita kapacita autobusu.

Odjezd od školy bude v 7 hodin. Po příjezdu do Rožnova po Radhoštěm, to je mezi 10. a 11. hodinou navštívíme skanzen, který je součástí Valašského muzea v přírodě. Po jeho prohlídce nás autobus odveze do Trojanovic, odkud vyjedeme lanovkou na Pustevny. Z Pusteven nás čeká pěší túra ( asi 8 km ) po turistické trase na Radhošť a zpět. Na zpáteční cestu se vydáme asi v 15 hodin, předpokládaný návrat do Rudy je kolem 19.hodiny.

Bližší informace o Valašském muzeu v přírodě, skanzenu, Pustevnách i přírodě a zajímavostech Beskyd najdete na adrese www.vmp.cz

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL