Home Projekty Exkurze
Exkurze Dalešice a Dukovany PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák
Pondělí, 23 Březen 2015 09:56

V pondělí 9. března se žáci z devátých tříd doplnění žáky z 8.A zúčastnili odborné exkurze v jaderné elektrárně v Dukovanech a přečerpávací vodní elektrárně v Dalešicích. Nejprve proběhla dvouhodinová prohlídka Dalešické elektrárny. Zde si žáci prošli celou elektrárnu. Viděli turbíny, přívodní potrubí, generátory, oběžné kolo, transformátory a další příslušenství elektrárny. Před druhou exkurzí jsme navštívili krásnou rozhlednu Babylon, postavenou v roce 1831. Potom následovala druhá exkurze v atomové elektrárně Dukovany, která je pouze 8 kilometrů vedle Dalešic. Zde bylo v loňském roce vybudováno nové informační centrum. Toto centrum obsahuje 7 zastavení, kde se žáci seznámí s výrobou elektrické energie pomocí štěpení jader uranu. Získané znalosti použijí ve výuce fyziky v 9. ročníku, kde se jaderná energie probírá ve druhém pololetí.

Mgr. Milan Mazák

Aktualizováno Pondělí, 23 Březen 2015 09:58

Exkurze - přečerpávací elektrárna Dalešice a Technické muzeum Brno PDF Tisk Email
Úterý, 06 Květen 2014 20:50

Dne 30. dubna 2014 se žáci osmých a devátých tříd zúčastnili odborné exkurze do přečerpávací elektrárny Dalešice. Objekt elektrárny je umístěn pod nejvyšší sypanou hrází v České republice (100 m) a druhou nejvyšší v Evropě.  Prohlídka začala v předváděcím centru krátkým filmem o samotné elektrárně. Poté jsme si nasadili ochranné přilby a vedeni průvodcem začali prozkoumávat podzemní prostory strojovny. Přes patro generátorů a turbín jsme sestoupili do hloubky 25 m a prošli se kousek podél potrubí přivaděče o průměru 6,25 m. Po návratu do  předváděcího centra nás ještě čekala krátká přednáška o jaderné elektrárně Dukovany. V autobuse do Brna si většina unavených přemírou informací malinko zdřímla. Tak jsme mohli plni energie pokračovat v různých experimentech v experimentální dílně Technického muzea v Brně. Vymezený čas  velmi rychle uběhl, ještě krátká prohlídka exponátů a honem do autobusu a hurá domů na "Čarodějnice".

Aktualizováno Pondělí, 12 Květen 2014 11:33

Fyzikální exkurze - Dukovany a Dalešice PDF Tisk Email
Pondělí, 27 Únor 2012 22:27

Dne 20 února 2012 se 43 žáků z devátých a osmých tříd zúčastnili odborné exkurze do druhé největší přečerpávací elektrárny Dalešice, která je v blízkosti jaderné elektrárny Dukovany. Strojovna elektrárny se nachází u paty 100 metrů vysoké sypané hráze. Během exkurze žáci viděli patro generátoru o růměru 9 metrů, patro frencisovy turbíny a přivaděče.

Další zastávkou bylo předváděcí návštěvnické centrum jaderné elektrárny Dukovany. Po krátkém filmu jsme měli možnost uvidět jednotlivé stupně elektrárny v modelech, sledovat cestu palivových tyčí od usazení do aktivní zóny reaktoru, až po jejich uskladnění.

Venku už na nás čekala jen prohlídka fotovoltaické elektrárny a cesta domů, přes motorest Rohlenka.

Lanové centrum Olomouc PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová
Středa, 28 Září 2011 11:15

Žáci 6.A a 6.B se vypravili se svými třídními učiteli 22.9.2011 na výlet do Lanového centra v Olomouci. Lanové centrum je jedinečnou záležitostí svého druhu. Přispívá k pohybu, napomáhá koncentraci, odbourává strach z výšek, posiluje týmovou práci i důvěru ve druhého člověka. Program je vhodný pro každého, kdo hledá dobrodružství a nezapomenutelné okamžiky. V první části programu zvládli žáci pod vedením vyškolených instruktorů první úkoly v podobě krátkého zábavného rozcvičení (hry), nízkých lanových přerkážek a výuky efektivní techniky jištění. Poté se žáci přesunuli  k vysokým lanovým překážkám a  postupně překonávali  těžší a náročnější úseky. Nálada byla výborná a počasí nádherné.

Fyzikální exkurze Ostrava PDF Tisk Email
Neděle, 10 Duben 2011 20:23

Dne 29. března se žáci devátých a osmých tříd zúčastnili, exkurze do hornického muzea Landek. Měli možnost zhlédnout jednotlivá pracoviště hlubinného dolu, způsoby těžby černého uhlí v různém uložení slojí a technické zázemí dolu. Prohlídka pokračovala expozicí důlních záchranářů s možností vyzkoušet si pohyb ve stísněných prostorech cvičné překážkové dráhy. Po krátké přestávce na oběd jsme přejeli na 3D projekci v planetáriu, zaměřenou na cyrumpolární souhvězdí a tělesa ve vesmíru.

Aktualizováno Úterý, 01 Listopad 2011 09:17

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>