Exkurze

Exkurze třídy 8.B - pila p. Šimek - Hostice PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák
Pátek, 06 Prosinec 2019 13:50

V pondělí 2. prosince 2019 se žáci 8.B zúčastnili odborné exkurze, která proběhla na pile pana Šimka v Hosticích. Pan Šimek nás provedl celým areálem a ukázal nám stroje na zpracování dřeva, sklady řeziva a uložení řeziva. Dále jsme si prohlédli sušičku dřeva, která se opravovala a žáci se mohli podívat i dovnitř sušičky. Na rámové pile žáci viděli řezání stromů na různé druhy řeziv, dále řezání okrajů desek rozmítací pilou a materiály potřebné k další úpravě dřeva. Během praktických ukázek a prohlídky ostatních prostor dílny vysvětloval žákům jednotlivé postupy. Žáky zaujala zvláště výroba palet, kde pracovnice používaly pneumatické pistole na zarážení hřebíků. Vedle hlavní haly jsme si prohlédli velkou nádobu, do které se odvádějí piliny a která má objem 180 m3. Na závěr jsme si prohlédli velkou pásovou pilu.                                                               Milan Mazák

Aktualizováno Pátek, 06 Prosinec 2019 14:07

Odborná exkurze 8.A - pila Ruda nad Moravou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák
Pátek, 15 Listopad 2019 10:33

Dne 11. 11. 2019 jsme se zúčastnili exkurze na pilu v Rudě nad Moravou. Po 4. hodině jsme vyšli ze školy. Když jsme tam došli, tak jsme viděli různé stroje na zpracování dřeva. Viděli jsme rámovou pilu, kde se řezaly stromy na trámy. Prohlédli jsme si i novou pásovou pilu, kde se řezala kulatina na trámy a fošny. V další velké hale jsme viděli jak se dělají desky na dřevěné podlahy. Jak jsme vyšli ven, tak jmse viděli v nádobě červenou vodu, kam se namáčí dřevo, aby ho škůdci dále neničili. Viděli jsme i jak se vybírá, třídí a skládá dřevo do sloupců, aby vyschlo. Dozvěděli jsme se, že měkké dřevo vysychá rychleji než tvrdé. Pilu vede pan Kouřil. Jak jsme si to vše prohlédli, tak jsme vyrazili zpět do školy.

Daniela Beranová 8.A

Exkurze do elektráren Dalešice a Dukovany PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček
Úterý, 03 Duben 2018 00:00

Dne 27. března 2018 se žáci devátých tříd zúčastnili v rámci projektu odborné exkurze do druhé největší přečerpávací elektrárny Dalešice, která je v blízkosti jaderné elektrárny Dukovany. Strojovna elektrárny se nachází u paty 100 metrů vysoké sypané hráze. Při dvouhodinové exkurzi žáci viděli  patro generátoru o průměru 9 metrů, patro frencisovy turbíny a přivaděče.

Další zastávkou bylo nově upravené předváděcí návštěvnické centrum jaderné elektrárny Dukovany. Po krátkém filmu jsme měli možnost uvidět jednotlivé stupně elektrárny v modelech, sledovat cestu palivových tyčí od usazení do aktivní zóny reaktoru, až po jejich uskladnění, Wilsonovu mlžnou komoru se stopami částic alfa a beta, nebo rotoped který šlapáním rozhýbával různé elektrospotřebiče. Po dvou hodinách nás přinutila k odchodu jiná školní exkurze.

Zpáteční cesta byla díky našemu panu řidiči plynulá i kolem Brna. Občerstveni zastávkou v motorestu Na Zavadilce, jsem v podvečer dorazili domů.

Další fotografie.

Aktualizováno Úterý, 19 Červen 2018 12:43

Exkurze Střední Škola Dobruška - Podorlické vzdělávací centrum PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček
Pondělí, 11 Prosinec 2017 10:36

Dne 1. prosince 2017 žáci: Martin Karger, Jana Divišová, David Víšek, Marie Matýsová a Jůlie Nováková jeli prezentovat a představit naši školu na Střední průmyslovou školu v Dobrušce, se kterou je naše škola ve vzdělávacím projektu.

Po příjezdu nás vřele uvítali, pohostili a následoval rozhovor o akcích a činností všech zúčastněných škol. Poté nás studentka provedla všemi objekty školy, například odbornými dílnami.

Hlavní naší činností bylo představení našeho Lego robota, kterého sestavil náš jediný dívčí tým, ukázalo se, že se mohli rovnat tamějším robotům.

Dokonce jsme měli možnost se pořádně najíst jídlem, které pro nás připravili sami studenti. Na výběr jsme měli ze čtyř jídel: palačinky, gyros, bramboráky a špekáčky. Naši kluci ochutnali vše a moc jim chutnalo.

Na závěr jsme na kameru mluvili o všech dojmech a nabídli nám zákusek. Pak jsme už jeli přejedení domů.

Aktualizováno Pondělí, 11 Prosinec 2017 11:24

Exkurze Škoda Mladá Boleslav a letecké muzeum PDF Tisk Email
Napsal uživatel
Pátek, 08 Prosinec 2017 12:42

Dne 28. listopadu 2017 se konala pro žáky devátých tříd exkurze do Mladé Boleslavi.

Vyrazili jsme v ranních hodinách od zámku v Rudě nad Moravou a exkurze mohla začít. Cesta rychle ubíhala a za tři hodiny jsme byli na místě.

Jako první jsme navštívili firemní muzeum značky Škoda, kde jsme měli možnost vidět různá vozidla různého stáří a provedení. Měli jsme velké štěstí, jelikož zde byla i hvězda českého motorsportu, Jan Kopecký.

Po individuální prohlídce následovala komentovaná prohlídka a po ní samotná prohlídka výroby. Zde jsme měli možnost vidět výrobu jednotlivých dílů a součástek a jejich následnou montáž do karoserie automobilu.

Poslední zastávkou bylo letecké muzeum Metodějě Vlacha, k vidění byly repliky historických letadel, ale také originály. Dokonce si žáci mohli vyzkoušet letecký simulátor. Po ukončení prohlídky jsme se posilnili na cestu domů v letecké kantýně.

Aktualizováno Pondělí, 11 Prosinec 2017 09:58

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>