Home Projekty Rekonstrukce školy
Rekonstrukce školy

Ke dni 12. října 2009 se blíží k závěru opravy parapetů, opravy stěn kolem oken a seřizování okenních křídel. V atriích a na venkovních stěnách tělocvičen byla provedena barevná penetrace fasády. Práce na fasádách směrem k fotbalovému hřišti a ke koupališti pokročily, ale ne výrazně. Proto lze předpokládat, že lešení kolem této části budovy ještě zůstane. Termín pro odstranění lešení není stanoven. Proto lze očekávat, že školní tělocvičny v říjnu přístupné nebudou.

Plánovaná rekonstrukce školy PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Květen 2010 09:36

Pohled na školu po rekonstrukci.

Rekonstrukce školy PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Květen 2010 07:26

Pohled na budovu.
Ke dni 20. září 2009 jsou již vyměněna všechna okna. Ve třídách a na chodbách se na okna doplňují lišty, parapety apod. V atriích a na stěnách tělocvičen se dokončují zateplovací práce na fasádě.

Lešením jsou pokryty strany budovy směrem k fotbalovému hřišti a ke koupališti. Na těchto stranách se připravuje pokrytí fasády zateplovacím systémem. Počasí před koncem září stavebním pracím přeje, ale přece jen jsme očekávali rychlejší přibývání polystyrénu na fasádě. Původně projektovaným materiálem pohledové fasády byly plechové kazety. Systém byl změněn na obvyklejší polystyrén s omítkou. Záruční podmínky použitých materiálů vedly ke změně barevných odstínů. Barvy omítky nemohou být tak syté a tmavé, jak jsou použity na objektu školní jídelny.
Školní kotelna je nyní umístěna ve zděné centrální části školní budovy. Instalovány jsou dva plynové kotle. Pro funkčnost topného systému bylo velmi důležitá rozdělení rozvodů vody do pěti samostatných větví. Nově sestavené rozvody byly umístěny do mezistropů a v některých třídách do prostoru mezi okna a strop. Snížil se tak objem ohřívané vody, ale především mohly být vyřazeny z provozu rozvody umístěné v kolektorech pod podlahou v přízemí.

Rekonstrukce školy pokračuje PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Květen 2010 06:47