Volejball

Volejbal PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák
Středa, 27 Srpen 2014 00:00

I v letošním školním roce 2014/2015 pokračuje školní sportovní klub volejbalu. Je připraven pro žáky a žákyně ze šestých až devátých tříd. Tréninky budou probíhat každé pondělí od 13:30 hodin do 15:00 hodin. Začíná se pravidly volejbalu zařazené do přehazované přes síť a postupně se žáci zdokonalují v různých přihrávkách míčem, smečování míčem, podání míčem přes síť. Po pololetí se již hraje podle volejbalových pravidel na celé hřiště.

Vedoucí klubu Milan Mazák

Aktualizováno Středa, 17 Září 2014 08:36

Úspěch volejbalu PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Květen 2010 07:52

Dne 6. 5. 2009 se naše škola zúčastnila okresního kola ve volejbale základních škol chlapců, které se konalo ve sportovní hale III. ZŠ Šumperk. Na turnaj přijely čtyři základní školy z okresu Šumperk. Kromě naší školy to byla ZŠ Libina, ZŠ Loštice a III. ZŠ Šumperk.
Naše družstvo ve složení Matura Petr, Ohlídal Petr, Hrubý Petr, Šimek Petr, Krňávek Jan, Krňávek František, Ungermann Daniel a Drtil Michal postupně porazilo všechny družstva a stalo se oprávněně vítězem okresního finále.
Na druhém místě skončil náš tradičně největší soupeř z Loštic. Třetí místo obsadil Šumperk a čtvrté Libina. Tímto vítězstvím jsme postoupili do krajského finále.

Krajské finále

ve volejbale žáků základních škol se opět uskutečnilo na III. ZŠ Šumperk dne 12. 5. 2009. Turnaje se zúčastnilo pět družstev z Olomouckého kraje. Z našeho okresu postoupila naše škola a ZŠ Loštice. Z dalších týmů přijely Gymnázium Olomouc-Hejčín, ZŠ E. Valenty Prostějov a ZŠ Hranice Struhlovsko.
Hrálo se systémem každý s každým na dva vítězné sety. Vítěz postupoval do kvalifikace na republikové finále. Za naše družstvo nastoupilo s osvědčenou sestavou z okresního finále. Sestavu doplnil ještě Hladil Marek, který byl po dlouhodobém zranění opět připraven reprezentovat. Družstvo na dvou posledních přípravách před turnajem začalo hrát na dva nahrávače, což hru velmi oživilo a také zpřesnilo. Nahrával Petr Šimek a Marek Hladil. Na smeči zahráli velmi dobře Michal Drtil, Petr Matura, Petr Ohlídal a Daniel Ungermann, který byl největší oporou družstva.
Ostatní hráči během utkání průběžně střídali. Družstvo postupně porazilo všechny čtyři soupeře a i přes různé slovní narážky na vesnickou školu od soupeřů z Olomouce, se nenechalo vyprovokovat a umístilo na prvním místě v Olomouckém kraji. Náš školní tým si tak zajistil postup do kvalifikace skupiny E na republikové finále ve volejbale základních škol hochů.

Blahopřeji.
Vedoucí družstva Milan Mazák

A ještě pár fotek ze zápasu.

Kvalifikace na republikové finále ve volejbale chlapců PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Květen 2010 07:38

Dne 4.6.2009 se družstvo chlapců z naší školy zúčastnilo kvalifikace skupiny E na republikové finále ve volejbale základních škol. Naše družstvo přijelo ve složení: Petr Matura, Petr Ohlídal, Petr Hrubý, Jan Krňávek, František Krňávek, Daniel Ungermann, Petr Šimek, Marek Hladil, Filip Ungermann a Pavel Šimek. Z děvčat nás jela povzbudit a podívat se Daniela Fejsáková a Jana Pospíšilová. Turnaj se uskutečnil v Bojkovicích ve sportovní hale základní školy. Turnaje se zúčastnily tři týmy dívek a tři týmy chlapců, kteří zvítězily v jednotlivých krajích. Naši hoši měli ve skupině vítěze moravskoslezského kraje, kterým byli hoši z Oder a vítěze zlínského kraje, kterým bylo družstvo z Uherského Hradiště.

Turnaj začal slavnostním nástupem v 9:15 hodin. Po rozlosování začal v 9:30 hodin prvním utkáním souboj o vítězství a tudíž i postup do republikového finále.
První utkání sehrály družstva Oder a Uherského Hradiště. Jak se později ukázalo, byl to boj o první místo. Družstvo Oder vyhrálo 2:1 na sety a ve třetím setu 15:13 na body. Potom jsme nastoupili my proti družstvu z Oder. Naši hoši bojovali obětavě, ale byla vidět větší sehranost soupeře, který byl po všech stránkách lepším týmem. Utkání jsme nakonec prohráli 2:0 (25:14, 25:13).
V dalším utkání jsme se hráli s družstvem Uherského Hradiště. Tento zápas už byl mnohem vyrovnanější, přesto jsme také podlehli 2:0 (25:20, 25:21). V rozhodujících situacích se nám nedařilo na příjmu a to rozhodlo o prohře. Přesto náš tým předvedl dobrý výkon a konečné 3. místo v této kvalifikaci je velkým úspěchem naší školy ve volejbale.
Vedoucí oddílu Milan Mazák