Home
Basketball

Školní basket ...POKYNY K DOMÁCÍ PRÁCI PDF Print E-mail
Written by Pavel Polák   
Thursday, 19 March 2020 09:16
There are no translations available.

ZÁKLADNÍ POKYNY

Pokud chceš si prezentace spustit se vší parádou, musíš si ji po otevření odkazu nejdříve stáhnout. Jestliže nemáš v počítači nainstalovaný Microsoft Office PowerPoint, můžeš si stáhnout a nainstalovat PowerPoint Viewer (stáhnout zde). Prezentaci pak spustíš z Průzkumníka, kde si na souboru klikneš pravým tlačítkem a vybereš Otevřít v programu. Zde zvolíš Microsoft PowerPoint Viewer (můžeš si zatrhnout Vždy použít) a prezentaci otevři. Jinak si otevři odkaz ve formátu PDF. Pro odesílání domácích úkolů používej vlastní emailovou adresu, kde si v nastavení účtu zadej jméno a příjmení, abychom nemuseli luštit, od koho nám zpráva přišla. Pokud je vás více sourozenců, musí úkol poslat každý sám za sebe!

 
Vybíjená - okrskové kolo PDF Print E-mail
Written by Pavel Polák   
Thursday, 05 March 2020 12:54
There are no translations available.

Ve čtvrtek 5. března se v naší tělocvičně uskutečnilo okrskové kolo ve vybíjené smíšených družstev žáků 4. a 5. tříd. Z původního tria soupeřů Zábřeh Školská, Bohdíkov a Hanušovice poslední jmenovaný vypadl a tak jsme se se zbylými soupeři utkali dvoukolově o jedno postupové místo do okresního kola.

Ne jdříve náš tým podlehl Zábřehu stejně, jako v druhém utkání Bohdíkov. Ve třetím utkání jsme prohrávali v poločase o tři body, ale ve druhém poločase jsme srovnali a v prodloužení rozhodli ve svůj prospěch.

Ve druhém kole se už hrály vyrovnanější zápasy. I když jsme znovu prohráli se Zábřehem, Bohdíkov svůj duel dotáhl až do prodloužení. A prodloužení, i když se šťastnějším koncem pro soupeře, přineslo i poslední utkání, ve kterém jsme neuhájili čtyřbodový náskok z 1. poločasu.

V turnaji tedy zvítězil a postoupil do okresního kola Zábřeh, na 2. místě skončil Bohdíkov a na nás zbylo v turnaji 3. místo. Přesto je nutné celý náš tým pochválit za předvedený výkon a velkou bojovnost.

 
PŘEHAZOVANÁ - okrskové kolo PDF Print E-mail
Written by Pavel Polák   
Thursday, 20 February 2020 12:16
There are no translations available.

Ve čtvrtek 20. února se naši páťáci zúčastnili okrskového kola v přehazované. Turnaj se uskutečnil v Šumperku na ZŠ Vrchlického a našimi soupeři byl domácí tým a páťáci z Bohdíkova.

Soupeři byli vyrovnaní, ale přeci jen Bohdíkováci projevili větší míčovou vyzrálost, než ostatní týmy. V turnaji zvítězili a postoupili do okresního kola, domácímu týmu patřilo druhé místo a na nás zbylo místo třetí. Přesto naši žáci zaslouží pochvalu za bojovný výkon a předvedenou hru. V Bohdíkově působí prvním rokem naše bývalá žákyně Markéta Pípová a při své práci úročí zkušenosti s míčovými hrami, které získala na naší škole.

 
Okresní kola v basketbalu PDF Print E-mail
Written by Pavel Polák   
Sunday, 16 February 2020 12:32
There are no translations available.

V uplynulých týdnech proběhla v tělocvičně ZŠ v Libině i s naší účastí okresní kola v basketbalu.

Do bojů nejdříve zasáhly 30. ledna naše starší dívky. Do turnaje vstoupily výhrou nad šumperskou "Pětkou". Ve druhém zápase podlehly poměrně jasně Libině, která v turnaji neměla konkurenci. Ve zbylých utkáních nás čekaly Mohelnice Vodní a šumperská "Jednička". Ačkoli to pro nás byli vyrovnaní soupeři a určitě jsme je mohli porazit, vyhořeli jsme na našich chybách v obraně a špatné střelbě. Takže jsme tahali po celou dobu za kratší konec a obě utkání prohráli. V konečném účtování nám pak patřilo čtvrté místo.

11. února pak čekaly boje o okresní titul mladší žáky. Chlapci, kteří s tímto sportem začali před půl rokem, mají v sobě obrovský potenciál a před sebou nadějnou budoucnost. Bohužel zatím doplácejí na psychickou nevyrovnanost, chyby v obraně a tragickou střelbu. Pokud tyto činnosti zlepší, může z nich být výborný tým. Zatím ale museli skousnout porážky ve všech utkáních, ve kterých se postupně utkali se ZŠ Sluneční Šumperk, ZŠ Vodní Mohelnice a ZŠ Libina. V konečném účtování jim patřilo čtvrté místo.

Jako poslední se 13. února představily naše mladší dívky. Tým, kterému se dávaly nejmenší šance na úspěch, nakonec dopadl nejlépe. Po úvodní dramatické výhře nad Libinou nepoznaly v celém turnaji hořkost porážky a zaslouženě zvítězily.

 
Mikulášský turnaj v Šumvaldu PDF Print E-mail
Written by Pavel Polák   
Sunday, 08 December 2019 16:19
There are no translations available.

Ve středu 4. prosince se naše basketbalistky zúčastnily již tradičního turnaje v Šumvaldu. Ačkoli obhajovaly prvenství z předchozích dvou ročniků, jednoznačným favoritem turnaje byly dívky z Libiny.

Nejdříve jsme s přehledem porazily Troubelice, ve druhém utkání jsme však poměrně snadno podlehly Libině. Podobně se vedlo i domácím dívkám a tak po čtyřech utkáních již bylo jasné, že Libina zvítězí a Troubelice skončí poslední. Kdo však bude druhý a kdo třetí, o tom rozhodlo utkání našich dívek s domácími. Po velkém boji utkání skončilo vítězstvím domácích o jediný koš a tak se Šumvald mohl radovat z druhého místa v turnaji.

V utkání se naplno projevily naše největší nedostatky - špatná střelba a chyby v obraně. Máme tedy do konce ledna, kdy se v Libině koná okresní finále, na čem pracovat a co zlepšovat, protože tam nás bude čekat čtveřice kvalitních soupeřů - vedle domácího týmu obhájce prvenství z Mohelnice a dva šumperské týmy.

Last Updated on Sunday, 08 December 2019 16:39
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 14