Home O škole

Fax: 583 236 115

IČ: 00852015

Charakteristika školy

Základní škola v Rudě nad Moravou je úplnou základní školou. Je spádovou školou pro děti, které se učí na 2. stupni ZŠ. Spádový region je historicky daný od počátků školství v Rudě nad Moravou. Cílem školy je pracovat tak, aby rodiče, kteří z různých důvodů nemají možnost volby školy, byli přesvědčeni, že i tak bude o jejich dítě ve škole dobře postaráno, že si "vybrali" správně. Školní klub nabízí sportovní, technické a výtvarné vyžití.

Dramatický klub PDF Tisk Email
Středa, 13 Červen 2018 17:06

Na naší škole byl před rokem založen Dramatický klub.  Žáci šestého až devátého ročníku se pravidelně setkávají každou středu v odpoledních hodinách. Na těchto zkouškách se žáci domlouvají na svých budoucích divadelních představeních, chystají si kulisy, scénáře i kostýmy. Trénují komunikaci a zlepšují si mezilidské vztahy. Tato odpoledne jsou plné radosti a nadšení. Zároveň přináší potěšení i mladším dětem. Svá vystoupení prezentují před mladšími spolužáky, kteří jim nadšení oplácejí. Naše mladé herce to posouvá k lepším výkonům. Snaha zlepšovat se zahrnuje i improvizaci plnou věrohodných dialogů a monologů. Na svém účtu mají poměrně dlouhý seznam vystoupení a budou ho dále prodlužovat. Vlastní scénáře na pohádky, bajky a dramata si děvčata společně připravují. Základem všeho je týmová spolupráce, ochota naslouchat a respektovat názory druhých.

Aktualizováno Středa, 13 Červen 2018 20:55

Projekt Příklady dobré praxe PDF Tisk Email
Středa, 13 Prosinec 2017 10:21

Projekt Příklady dobré praxe

V rámci projektu Inkluzivní vzdělávání pro Olomoucký kraj (IVOK) se na naší škole skutečnilo natáčení videa Příklady dobré praxe. Záštitou byl tajemník ústavu PhDr. René Szotkowski, Phd.D. z PdF UP Olomouc. Natáčení s hlavními aktéry se uskutečnilo v úterý 31. 10. 2017 ve 4.A. Kameramani zachytili vyučovací hodinu matematiky. Ve výuce se zaměřili na integraci žáků se specifickými poruchami a podpůrnými opatřeními .  Profesionální práce třídní učitelky p. Meluzínové a asistentky pedagoga p. Kučerové se zhodnotila příjemnou atmosférou a nadšenými dětmi, které týmově spolupracovaly. Skupinová práce se prolínala celou vyučovací hodinou. Každé dítě mělo šanci ukázat své znalosti a vědomosti.

Toto video bude v praxi nápomocno budoucím pedagogům při výuce na PdF UP.

Fotografie Školní akademie PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček
Úterý, 27 Červen 2017 20:41

Zápis do 1. ročníku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Klimeš
Úterý, 11 Duben 2017 07:03

do Základní školy Ruda nad Moravou pro školní rok 2017/2018 se uskuteční ve čtvrtek 20. dubna 2017 v ZŠ Ruda nad Moravou v době  od  13.30 do 18.00  hodin.

Letošní zápis k povinné školní docházce je připraven v souladu s novelizovanými předpisy. O případný odklad školní docházky je možné požádat v době zápisu. Ředitel  rozhodne o odložení docházky, bude-li žádost zákonných zástupců  doložena dvěma doporučujícími posudky (školské poradenské zařízení, odborný lékař nebo klinický psycholog). Jestli zákonný zástupce požádá o odklad a nebude mít doporučující posudky, bude umožněno doložit je dodatečně – a následně ředitel školy rozhodne o odkladu povinné školní docházky.

Kritériem pro přijetí do Základní školy Ruda nad Moravou, okres Šumperk k povinné školní docházce je pouze věk dítěte. Zákon stanoví, že přednostně jsou přijímány děti s místem trvalého pobytu v příslušném školském obvodu.

Kapacita třídy pro první ročník je 30 žáků.

Rodný list dítěte a vlastní občanský průkaz přineste prosím s sebou.

Bude-li u zápisu zastupovat dítě jiná osoba než jeho zákonný zástupce, bude nutné doložit oprávnění dítě zastupovat.

Aktualizováno Úterý, 11 Duben 2017 07:06

Zeměpisná přednáška o Afghánistánu PDF Tisk Email
Neděle, 12 Únor 2017 10:56

V pondělí 30. 1. 2017 se uskutečnila zeměpisná přednáška o Afghánistánu. Přednášeli naši bývalí žáci Vít Orava a Jaroslav Maixner, kteří ve svém volném čase cestují po světě. Během studia začínali se zimními přechody Jeseníku – Šerák, Praděd, Jelení studánka…

Mají společný cíl – Alpy, Andy, Himaláje, Hindúkuš, Kavkaz. Přednáška mapovala jejich výstup na Noshaq, 7492 m. n. m., Hindúkuš, Afghánistán/Pákistán (obtížnost 3). Žáky zaujala nejen prezentace, ale i slovní doprovod k jednotlivým záběrům zdolávaného pohoří.

Mají velmi pěkné blog na internetu.

Aktualizováno Neděle, 12 Únor 2017 21:16

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>