Home O škole

Fax: 583 236 115

IČ: 00852015

Charakteristika školy

Základní škola v Rudě nad Moravou je úplnou základní školou. Je spádovou školou pro děti, které se učí na 2. stupni ZŠ. Spádový region je historicky daný od počátků školství v Rudě nad Moravou. Cílem školy je pracovat tak, aby rodiče, kteří z různých důvodů nemají možnost volby školy, byli přesvědčeni, že i tak bude o jejich dítě ve škole dobře postaráno, že si "vybrali" správně. Školní klub nabízí sportovní, technické a výtvarné vyžití.

Zápis do 1. ročníku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Klimeš
Úterý, 11 Duben 2017 07:03

do Základní školy Ruda nad Moravou pro školní rok 2017/2018 se uskuteční ve čtvrtek 20. dubna 2017 v ZŠ Ruda nad Moravou v době  od  13.30 do 18.00  hodin.

Letošní zápis k povinné školní docházce je připraven v souladu s novelizovanými předpisy. O případný odklad školní docházky je možné požádat v době zápisu. Ředitel  rozhodne o odložení docházky, bude-li žádost zákonných zástupců  doložena dvěma doporučujícími posudky (školské poradenské zařízení, odborný lékař nebo klinický psycholog). Jestli zákonný zástupce požádá o odklad a nebude mít doporučující posudky, bude umožněno doložit je dodatečně – a následně ředitel školy rozhodne o odkladu povinné školní docházky.

Kritériem pro přijetí do Základní školy Ruda nad Moravou, okres Šumperk k povinné školní docházce je pouze věk dítěte. Zákon stanoví, že přednostně jsou přijímány děti s místem trvalého pobytu v příslušném školském obvodu.

Kapacita třídy pro první ročník je 30 žáků.

Rodný list dítěte a vlastní občanský průkaz přineste prosím s sebou.

Bude-li u zápisu zastupovat dítě jiná osoba než jeho zákonný zástupce, bude nutné doložit oprávnění dítě zastupovat.

Aktualizováno Úterý, 11 Duben 2017 07:06

Zeměpisná přednáška o Afghánistánu PDF Tisk Email
Neděle, 12 Únor 2017 10:56

V pondělí 30. 1. 2017 se uskutečnila zeměpisná přednáška o Afghánistánu. Přednášeli naši bývalí žáci Vít Orava a Jaroslav Maixner, kteří ve svém volném čase cestují po světě. Během studia začínali se zimními přechody Jeseníku – Šerák, Praděd, Jelení studánka…

Mají společný cíl – Alpy, Andy, Himaláje, Hindúkuš, Kavkaz. Přednáška mapovala jejich výstup na Noshaq, 7492 m. n. m., Hindúkuš, Afghánistán/Pákistán (obtížnost 3). Žáky zaujala nejen prezentace, ale i slovní doprovod k jednotlivým záběrům zdolávaného pohoří.

Mají velmi pěkné blog na internetu.

Aktualizováno Neděle, 12 Únor 2017 21:16

Školní výlet 6.A a 7.A PDF Tisk Email
Neděle, 03 Červenec 2016 07:18

Výlet 6.A a 7.A  do tábora Černý potok  22. 6. 2016 byl plný akčních  adrenalinových akcí a soutěží, ve kterých si všichni otestovali své síly a vzájemnou spolupráci při plnění úkolů. Garantem programu byl Mgr. Roman Lipavský. Krásné prostředí tábora a poutavý program zůstanou dlouho ve vzpomínkách na tuto vydařenou akci.

Rudské kočky PDF Tisk Email
Pondělí, 13 Červen 2016 16:20

V pondělí 13. 6. 2016 vystoupil ve zcela zaplněné  tělocvičně školní pěvecký sbor Rudské kočky pod vedením Stanislava Vlka a Ivany Kotrašové. Moderátorka Nela Drozdová uvedla jednotlivá vystoupení, která byla proložena i sólovým vstupem. Žáci vyslechli nejen známé dětské písně, ale i písně z českých pohádek a filmů. Upřímný potlesk spolužáků ocenil kvalitní výkon sboru.

Aktualizováno Neděle, 19 Červen 2016 20:44

Zdravý životní styl a úspěšné stárnutí PDF Tisk Email
Čtvrtek, 09 Červen 2016 14:02

Ve čtvrtek 9. 6. 2016 se žáci 9. tříd zúčastnili přednášky, kterou pořádala Klinika interní, geriatrie a praktického lékařství LF Masarykovy univerzity v Brně. V rámci Národního akčního plánu Ministerstva zdravotnictví podporujícího pozitivní stárnutí – projektem „Stárneme po celý život, STÁRNĚME ÚSPĚŠNĚ.“ Přednášku zajistil odborným výkladem Mgr. Pavel Kellner. Hlavním cílem je zvýšení včasné informovanosti laické veřejnosti adolescentního věku o vlivu životního stylu na zdraví jedince, o procesu zdravého stárnutí s maximálním zachováním kondice a soběstačnosti.

Po hodinové přednášce na téma „Zdravý životní styl a úspěšné stárnutí“  žáci podstoupili formou prožitkové výuky praktika za pomocí simulačních modelů syndromů stáří – poruchy zraku, sluchu, ztuhnutí kloubů, sehnutí zad, svalové ochablosti, snížené cítivosti a obratnosti rukou.

Jedná se o první komplexně pojatý projekt časné prevence syndromů stáří s důrazem na zachování soběstačnosti a optimálního zdravotního stavu v seniorském věku. Tento projekt se velice líbil a zaujal žáky i vyučující.

Aktualizováno Neděle, 12 Červen 2016 20:41

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>