Home Školní jídelna Pro rodiče
Pár slov rodičům PDF Print E-mail
Written by Michaela Gronychová   
Wednesday, 14 September 2016 08:38
There are no translations available.

Společné stravování doma je základ

Pokud to jen trochu jde, hezky společně stolujme. Věřím, že během pracovních dnů není mnoho času ke společnému posezení u jídla. Je to škoda, ale jistě si to můžeme vynahradit o víkendu. Dříve bylo běžné, že se rodina sešla k jídlu u jednoho stolu. Jídelní stůl byl srdcem každého domu nebo bytu. Neměli bychom na to zapomínat ani dnes. Psychologové zdůrazňují, že společné stravování vytváří pocit rodinné pospolitosti a velmi prospívá vzájemné komunikaci. A není samozřejmě pochyb o tom, že pomáhá vytvářet správné stravovací návyky.

Prosím dbejte, aby strava Vašich dětí byla pestrá. Řada dětí přichází do školní jídelny a poprvé se setkává s potravinami a jídly, které dosud neměly možnost ochutnat. Dívají se  s nedůvěrou, kterou někdy jen těžce překonávají. K takovým potravinám patří kupodivu i různé druhy ovoce a zeleniny. Samozřejmě, že každému něco chutná více a něco méně, ale právě pestrost by měla být základem. Pestrost stravy je totiž nesmírně důležitá pro rozvoj dětského dospívajícího organizmu.

Vliv rodiny je zásadní. Tím hlavním, kdo děti formuje, jsme přeci my rodiče.

 

Byli bychom rádi, kdybyste nám pomohli se získáním dětí pro zdravější stravovací návyky a zdravý životní styl, učili je vážit si lidské práce a hodnoty jídla. Naše kuchařky se snaží připravit chutné jídlo, protože prázdné talíře a spokojené děti jsou tou bezprostřední odměnou za jejich namáhavou práci.

 

Rozdílnosti mezi jídelnami jsou normální

Nepozastavujte se nad rozdíly, které jsou mezi školními jídelnami. Možná, že máte více dětí a ty chodí do několika různých jídelen a tak se setkali s odlišnými cenami obědů, termíny placení a způsoby odhlašování. Každá jídelna si tyto podmínky stanovuje podle svého konkrétního provozu. Rozdíly jsou také ve vybavení kuchyní a samozřejmě i ve složení pracovního kolektivu té které jídelny.

 

S dotazy a připomínkami za vedoucí jídelny

Pokud budete mít jakékoli připomínky, neváhejte se s nimi obrátit přímo na vedoucí školní jídelny. Když bude komunikace mezi Vámi rodiči a vedoucí školní jídelny založená na otevřenosti a důvěře, bude to ten nejlepší základ vzájemných vztahů. A zatím vším bychom měli vidět zdravé a spokojené dítě.

 

Gronychová Michaela, vedoucí školní jídelny

Last Updated on Tuesday, 21 May 2019 10:27