Home Třídy I. A

Třídní uitelka Marie Tanertová

Vánoční čas v 1. A PDF Tisk Email
Čtvrtek, 22 Prosinec 2016 06:10

Ve dnech 19. - 22. 12. 2016 jsme spolu s prvňáky strávili čas opravdu vánočně. Celý týden jsme si povídali o vánočních zvycích a tradicích. Vyrobili jsme si domů vánoční dekoraci. Spolu s ostatními dětmi jsme nazdobili strom a zazpívali si koledy. Nevynechali jsme ani ochutnávku cukroví, vánoční pohádku a zimní hádanky. Myslím, že "Vánoční čas" v naší třídě se nám opravdu podařil a už se můžeme těšit na Vánoce. Dnes tento čas zakončíme ještě vánočním koncertem našeho školního sboru. Pěkné vánoční svátky všem přejí děti z 1. A.

Den slabikáře 28. 11. 2016 PDF Tisk Email
Pondělí, 28 Listopad 2016 21:00

Podělí 28. 11. 2016 bylo pro 1.A dnem neobyčejným. Přišli se na nás totiž do třídy podívat rodiče a příbuzní. Ptáte se proč přišli? Nastal  den, kdy všichni žáci prvňáci jsou tak šikovní, že si zasloužili svůj první slabikář. Rodičům jsme ukázali, že už umíme spoustu písmen číst i psát, a také umíme počítat. Nebylo tedy pochyb a každý si dnes domů odnášel slabikář.

Děkuji rodičům za jejich návštěvu a podílení se na krásném vyučování.

Jak se nám to všechno podařilo? Nakoukněte do přiložených fotografií.

Aktualizováno Pátek, 02 Prosinec 2016 10:24

Den stromu v 1.A PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Říjen 2016 10:42

Každý den má někdo svátek. Dnes jej pomyslně slaví i stromy na celém světě. Proto se dnes prvňáčci s chutí pustili do bádání o stromech. Povídali jsme si o tom, jaké druhy  a názvy stromů známe. Luštili jsme hádanky, navlékali listí a ozdobili si tak třídu. V matematice jsme počítali s přírodninami. Nechyběla ani pohádka a písnička s lesní tematikou. Na závěr jsme si ve třídě vytvořili "třídní" strom. Není to ale ledajaký strom. Na jeho větvích roste listí  vytvořené z obrysů našich rukou a je vyzdobený podle fantazie každého žáka. Nyní nám zdobí třídu. Jak se nám vše dařilo? Nahlédněte do malé ukázky v přiložených fotografiích.

Aktualizováno Úterý, 29 Listopad 2016 18:34