Home Projekty Exkurze Exkurze Dalešice a Dukovany
Exkurze Dalešice a Dukovany PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák   
Pondělí, 23 Březen 2015 09:56

V pondělí 9. března se žáci z devátých tříd doplnění žáky z 8.A zúčastnili odborné exkurze v jaderné elektrárně v Dukovanech a přečerpávací vodní elektrárně v Dalešicích. Nejprve proběhla dvouhodinová prohlídka Dalešické elektrárny. Zde si žáci prošli celou elektrárnu. Viděli turbíny, přívodní potrubí, generátory, oběžné kolo, transformátory a další příslušenství elektrárny. Před druhou exkurzí jsme navštívili krásnou rozhlednu Babylon, postavenou v roce 1831. Potom následovala druhá exkurze v atomové elektrárně Dukovany, která je pouze 8 kilometrů vedle Dalešic. Zde bylo v loňském roce vybudováno nové informační centrum. Toto centrum obsahuje 7 zastavení, kde se žáci seznámí s výrobou elektrické energie pomocí štěpení jader uranu. Získané znalosti použijí ve výuce fyziky v 9. ročníku, kde se jaderná energie probírá ve druhém pololetí.

Mgr. Milan Mazák

Aktualizováno Pondělí, 23 Březen 2015 09:58