Home Projekty Exkurze Exkurze - přečerpávací elektrárna Dalešice a Technické muzeum Brno
Exkurze - přečerpávací elektrárna Dalešice a Technické muzeum Brno PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Úterý, 06 Květen 2014 20:50

Dne 30. dubna 2014 se žáci osmých a devátých tříd zúčastnili odborné exkurze do přečerpávací elektrárny Dalešice. Objekt elektrárny je umístěn pod nejvyšší sypanou hrází v České republice (100 m) a druhou nejvyšší v Evropě.  Prohlídka začala v předváděcím centru krátkým filmem o samotné elektrárně. Poté jsme si nasadili ochranné přilby a vedeni průvodcem začali prozkoumávat podzemní prostory strojovny. Přes patro generátorů a turbín jsme sestoupili do hloubky 25 m a prošli se kousek podél potrubí přivaděče o průměru 6,25 m. Po návratu do  předváděcího centra nás ještě čekala krátká přednáška o jaderné elektrárně Dukovany. V autobuse do Brna si většina unavených přemírou informací malinko zdřímla. Tak jsme mohli plni energie pokračovat v různých experimentech v experimentální dílně Technického muzea v Brně. Vymezený čas  velmi rychle uběhl, ještě krátká prohlídka exponátů a honem do autobusu a hurá domů na "Čarodějnice".

Aktualizováno Pondělí, 12 Květen 2014 11:33