Home
Napájeni Sluncem 2014 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Neděle, 26 Leden 2014 22:32

23. ledna 2014 nás již po desáté, přivítali na akademické půdě VŠB v Ostravě. Letos v lednovém termínu byla tradiční soutěž vozítek napájených fotovoltaickým panelem rozšířena o soutěž robotů - sledovačů čáry. Poklidnou cestu do Ostravy vystřídal poněkud horlivý a nervy drásající ruch v depu startujících strojů. Poslední úpravy se změnily v předělávání a následné opravy panelů, dobrušování koleček, centrování převodů, úpravu programu pro sledovače čáry. Zkrátka vše proto, aby to jelo.

Po absolvování technické prověrky vozítek, kde se ověřovala výška panelu nad dráhou (100 mm)  a velikost panelu 1 dm2, jsme se úspěšně zapojili do soupeření se studenty středních škol. Soutěžilo se na dvou drahách s elektronickou časomírou, stroje bylo možno ladit na samostatné zkušební dráze. Sledovače čáry se proháněly po vlastní klikaté dráze. Některé stroječky ji samovolně opouštěly a hledaly si nové barevnější čáry tenisových kurtů sportovní haly. Každý posunuti robota rukou odsouvá účastníka ve výsledekové listině.

I přes novou úpravu v pravidlech, týkající se osvětlení dráhy, nám to dobře jezdilo. Podívejte se na výpis z výsledkové listiny, kde najdete i naše bývalé žáky:

  • kategorii lehkých konstrukcí, bez elektroniky - 27 účastníků
1. místo    1,43 s    Dalibor Bakala        SPSSE a VOS Liberec

2. místo    1,44 s    Lukáš Kopal           SPSSE a VOS Liberec
3. místo     1,46 s   Šimon Bátěk
4.  místo    1,56 s  Radek Janků        SPŠ Šumperk
5.  místo    1,59 s   Jiří Cékr                SPŠ Šumperk
6. místo     1,75 s   Benjamin Zezula
8. místo     2,09 s   Lukáš Horáček
9. místo     2,11 s   Jan Rýznar            SPŠ Bruntál
10. místo   2,24 s   Jiří Horníček
11. místo   2,28 s   Vít Ondráček
19. místo   7,64 s   Roman Jurenka
23. místo   14,1 s   Dominik Osladil
24. místo   600  s   Daniel Krňávek

  • kategorie s elektronikou - 7 účastníků
2. místo    5,87 s    Adam Chrudina 

  • kategorie sledovačů čáry s mikroprocesorem

1. místo 20,6 s      David Harazim             SŠ Rybnik - Polsko

10. místo 46,0 s     Petr Šťastný
12. místo 52,7 s     Benjamin Zezula
17. místo 150 s      Adam Chrudina

 

 

 

Novou kategorii jsme spíše okukovali a hledali lepší řešení v konstrukci a programu. Že si nás všimla i "konkurence" svědčí fakt, že jsme pozváni do ligy sledovačů čáry, která se koná 18. března v  Hranicích na Moravě.

Fotogalerie. Televizní zprávy na Primě (5 minuta zpráv).

Aktualizováno Pondělí, 27 Leden 2014 20:49