Home
Napájeni Sluncem 2013 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Pondělí, 27 Květen 2013 21:13

24. května nás ji po deváté, přivítali na akademické půdě VŠB v Ostravě. Letos v netradičním termínu se konala soutěž vozítek napájených fotovoltaickým panelem. Po absolvování technické prověrky vozítek, kde se ověřovala výška panelu nad dráhou (100 mm)  a velikost panelu 1 dm2, jsme se úspěšně zapojili do do soupeření se studenty středních škol. Tentokrát v kategorii s elektronikou zabodoval s druhým místem Adam Chrudina (7.B, Bušín). V kategorii lehkých konstrukcí, bez elektroniky se s časem 1,90 s nejlépe umístil  na čtvrtém místě Jiří Horníček (7.A, Hostice). Jen o 0,08s  pomalejší byl stroj Benjamina Zezuly (7.A, Ruda nad Moraovu), který vybojoval páté místo. Michal Kašpar (9.A, Olšany) však ještě navíc obdržel Cenu za nápaditost – invenci, která je udělována za základě vyhodnocení nezávislé technické komise složené z vedoucích jednotlivých týmů. Vyhodnocuje se technické řešení a vzhled. I přes nižší počet účastníků, jsme si soutěž užili a v hlavách členů našeho školního konstrukčního týmu se již líhnou další skvělé nápady na příští rok. To budeme určitě zase o něco rychlejší. Další fotografie najede ve fotogalerii.

Aktualizováno Pátek, 21 Červen 2013 09:26