Home Projekty Školní projekty Dopravní výchova na I. stupni ZŠ
Dopravní výchova na I. stupni ZŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák
Neděle, 28 Duben 2019 19:50

Ve čtvrtek 25. dubna 2019 se uskutečnil projektový den dopravní výchovy pro žáky 1. až 5. ročníků naší školy. Po zahájení, které proběhlo na hřišti za školou, žáci během celého dne procházeli jednotlivá stanoviště s tématikou zaměřenou na dopravní výchovu. Plnili úkoly, jezdili na kolách a dalších jízdních prostředcích a zapojovali se do diskuzí k daným tématům. Celkem byly připraveny 4 stanoviště. Na prvním stanovišti - asfaltovém hřišti za školou, si žáci vyzkoušeli jízdu zručnosti na dopravním hřišti s různými překážkami. Cílem bylo projet na kole vytyčenou trasu v nejkratším čase a s nejmenším počtem chyb. Druhé stanoviště se nacházelo na školní zahradě. Zde žáci z 8.B prezentovali vybavení jízdního kola, dopravní předpisy pro jízdu na kole a druhy dopravních značek. Vhodně pokládanými otázkami naváděli své mladší spolužáky ke správným odpovědím. Třetí stanoviště bylo na dopravním hřišti v mateřské školce v Rudě nad Moravou. Tam žáci jezdili na kolech, koloběžkách, nejmenší na šlapadlech a odstrkovadlech. Učili se dodržovat dopravní značky, jezdili po správné straně silnice a dávali přednost chodcům na přechodech. To vše za dohledu třídních učitelek a učitelů. Čtvrté stanoviště bylo velmi rozsáhlé. Třídy se pohybovaly po naší obci, sledovaly dopravní značky, dopravní situace a odpovídaly na dotazy učitelů. Na konci celého dne proběhlo ve třídách vyhodnocení jízdy zručnosti a ukončení celého dne, které doprovázelo nádherné, skoro letní počasí.

Aktualizováno Neděle, 28 Duben 2019 19:57