Home Soutěže a olympiády Havraní pálka (baseball) - 1. kolo, Šumperk, 21.9.2018, 1. místo a 2. místo
Havraní pálka (baseball) - 1. kolo, Šumperk, 21.9.2018, 1. místo a 2. místo PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ondřej Vykydal   
Středa, 17 Říjen 2018 22:43

V pátek 21. 9. 2018 se výběr žáků a výběr žákyň naší školy zúčastnil 1. kola baseballové soutěže „Havraní pálka“.

Dívky se utkaly s týmy škol ZŠ Sluneční Šumperk, ZŠ Mohelnice Vodní a ZŠ Postřelmov. I tentokrát došlo k dalšímu viditelnému zlepšení. A to také díky zkušenostem, které již ostřílené baseballistky trpělivě předávaly svým mladším spoluhráčkám. Za to jim patří velké poděkování. Našemu týmu se podařilo zajistit si 2 výhry (8:7 a 9:3). Nestačili však na celek ZŠ Postřelmov, který je již tradičně na velmi vysoké herní úrovni (toto kolo postřelmovské baseballistky nakonec vyhrály). Věřím, že v druhém kole na tom budou naše hráčky zase o něco lépe a podaří se jim tým ZŠ Postřelmov porazit.

Družstvo hochů tentokrát sehrálo regulérní zápas (9 směn) s týmem z Mohelnice, který byl jejich jediným soupeřem. Celý zápas byl velmi náročný. Baseballisti z Mohelnice byli ve vynikající formě. I přesto, že z naší strany nedocházelo k velkým chybám ve hře, nabrali přibližně v polovině utkání náskok, který si udrželi až do posledních směn (inningů). V tu chvíli by se dalo očekávat, že převládnou myšlenky na prohru. Náš tým se však nedal a v posledních dvou směnách ukázal, že i v takových situacích neztrácíme naději a dokážeme se soustředit na hru. Po nervy drásajících chvílích se nám podařilo vyhrát 20:19.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem zúčastněným za vzornou reprezentaci školy na tomto turnaji.

Velké poděkování také patří paní učitelce Sučanové, která se aktivně účastnila tréninků a na samotném zápase byla družstvu dívek po celou dobu velkou oporou.

Na jaře bude probíhat 2. kolo této soutěže. Věřím, že putovní pohár zůstane opět u nás v Rudě nad Moravou.

Soupiska družstva dívek:
ZVÁROVÁ Romana (7.A), APLOVÁ Eliška (7.B), ŠEVČÍKOVÁ Adéla (7.B), VLKOVÁ Alena (7.B), ŠKRLOVÁ Natálie (8.A), KAMLAROVÁ Zuzana (8.B), MAZÁKOVÁ Michaela (8.B), REICHLOVÁ Josephina Karolina (8.B), ŠŤASTNÁ Anna (9.A), VENOSOVÁ Anna (9.A), ELNEROVÁ Tereza (9.B), ZVÁROVÁ Ladislava (9.B)

Soupiska družstva chlapců:

CEH Adam (7.A), VŠETÍČEK Adam (7.A), VLČEK Tomáš (8.A), POPRACH David (8.B), SEBERA Jiří (8.B), GERCIS Nicolas Blažej (9.A), HORNÍČEK Aleš (9.A), PODHORNÝ Jakub (9.B), ŠAJ Petr (9.B)

 

Aktualizováno Středa, 17 Říjen 2018 22:53