Home Soutěže a olympiády Robotiáda Brno 2018
Robotiáda Brno 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Neděle, 18 Březen 2018 21:04

Dne 16. února 2018 se náš školní robotický tým zúčastnil na Moravě největší robotické soutěže pořádané pro žáky základních škol, ve VIDA! Science centru v Brně. Soutěžních jízd v naší kategorii sledovačů čáry postavených ze stavebnice Lego Mindstorm se zúčastnilo 60 robotických týmů. Oproti jiným soutěžím jsme se museli vypořádat s novými typy úloh. Robot musel sledovat čárou vyznačenou dráhu, musel mít viditelné červené tlačítko STOP a musel sám zastavit v cílovém koridoru. Hodnotil se nejlepší čas ze tří pokusů. Velké prostory Vida! centra zaplnilo téměř 600 účastníků soutěží. Časy startů byly předem přesně stanoveny, nenastoupení znamenalo ztrátu pokusu. K soutěžní dráze jsme chodili do patra. Každá jízda byla spíše loterií, než jistotou. Nakonec se dívčímu týmu ve Složení Julie Nováková 8.B a Marie Matýsová 9.B podařilo obsadit, až třetí úspěšnou jízdou 18. místo. Chlapecký tým prolomil počáteční smůlu již druhým pokusem a získal pěkné 9. místo. Byla to pro nás nová dobrá zkušenost z opravdu velké soutěže.

Fotky ze soutěže

Aktualizováno Úterý, 19 Červen 2018 12:48