Home Projekty Exkurze Exkurze Škoda Mladá Boleslav a letecké muzeum
Exkurze Škoda Mladá Boleslav a letecké muzeum PDF Tisk Email
Napsal uživatel
Pátek, 08 Prosinec 2017 12:42

Dne 28. listopadu 2017 se konala pro žáky devátých tříd exkurze do Mladé Boleslavi.

Vyrazili jsme v ranních hodinách od zámku v Rudě nad Moravou a exkurze mohla začít. Cesta rychle ubíhala a za tři hodiny jsme byli na místě.

Jako první jsme navštívili firemní muzeum značky Škoda, kde jsme měli možnost vidět různá vozidla různého stáří a provedení. Měli jsme velké štěstí, jelikož zde byla i hvězda českého motorsportu, Jan Kopecký.

Po individuální prohlídce následovala komentovaná prohlídka a po ní samotná prohlídka výroby. Zde jsme měli možnost vidět výrobu jednotlivých dílů a součástek a jejich následnou montáž do karoserie automobilu.

Poslední zastávkou bylo letecké muzeum Metodějě Vlacha, k vidění byly repliky historických letadel, ale také originály. Dokonce si žáci mohli vyzkoušet letecký simulátor. Po ukončení prohlídky jsme se posilnili na cestu domů v letecké kantýně.

Aktualizováno Pondělí, 11 Prosinec 2017 09:58