Home Projekty Exkurze EXKURZE - letiště Václava Havla a divadelní představení
EXKURZE - letiště Václava Havla a divadelní představení PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pavel Polák
Pátek, 24 Listopad 2017 11:31

Dne 27. září 2017 se konala exkurze pro žáky devátých tříd. V 6:50 ráno jsme se všichni sešli, posedali jsme si do autobusu a cesta na exkurzi mohla začít. Zdálo se, že cesta bude zdlouhavá a nudná, ale opak byl pravdou. Žáci si povídali, hráli různé hry, nebo jen odpočívali. Cesta rychle utíkala a my jsme zanedlouho měli první zastávku u McDonaldu v Hradci Králové, kde jsme nabrali energii na pokračování v cestě do Prahy.

Netrvalo dlouho a už náš autobus stál před samotným letištěm. Jako první nás seznámili s celým areálem letiště, prošli jsme kontrolou, nastoupili do autobusu a vyjeli jsme směr přistávací plocha. Na přistávací plochu jsme museli jet pouze po vyznačených trasách, abychom se nestřetli s letadlem. S velkým údivem jsme pozorovali, jak letadla přistávají a vzlétají, viděli jsme různé typy a velikosti letadel a ke každému jsme slyšeli zajímavý komentář a důležité informace o nich. Měli jsme to štěstí, že jsme viděli přistávat největší dopravní letadlo světa- Airbus A380.

Další zastávkou naší exkurze byla prohlídka hasičské zbrojnice. Zde jsme viděli a byli seznámeni s řadou různých typů aut, dále jsme se dozvěděli, jak je těžké se hasičem stát a také jim být. Tito hasiči se nestarají jen o areál letiště, ale jezdí i do okolí. Seznámili nás s výkonnostními testy, které musí každého půl roku zvládnout.

Po celé exkurzi na nás už čekal autobus, který nás zavezl přímo do centra Prahy. Oběd v Havelské Koruně nám dodal sílu na cestu do divadla Na Fidlovačce. Po cestě jsme pozorovali pražské památky, narazili na výbornou zmrzlinu, za několik minut jsme byli u cíle a divadelní představení začalo. Hra Mezi nebem a zemí, kde hrály i známé herečky, třeba Martina Randová a Sandra Pogodová nás zaujalo svým humorem, jediná chyba byla málo místa na nohy.

Po představení jsme už jeli unavení a vyčerpaní domů. Zpáteční cestou jsme si promítali celý den a těšili se domů, do postele.

Aktualizováno Pátek, 24 Listopad 2017 12:25