Home Soutěže JedoBot 2017
JedoBot 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Neděle, 14 Květen 2017 20:27

Dne 10. května 2017 se na SPŠ v Jedovnici konal třetí roční robotické soutěže, ve které se utkávali roboti sestavení z Lega, či vlastní konstrukce. Tentokrát jsme soutěžili v kategorii: "Sledovač čáry Lego", základní školy. Úkolem bylo, projed v co nejkratším čase vyznačenou dráhu, kterou v prvním kole tvořily jen jednoduché zatáčky. Dráha druhého kola obsahovala křížení a překážku. Ta proti zvyklostem, byla natřena černou barvou, což se projevilo, chybnou detekcí pro infračidla robotů. Spolu s problematikou opětného nalezené čáry byl vytvořen problém, jehož úspěšné řešení v závěru roztřídilo startovací pole čtrnácti robotů ze základních škol. Výsledné pořadí určoval součet nejlepších časů s obou kol. Naši školu velmi úspěšně reprezentovali: na  1. místě Jan Ruprich 8.B a David Víšek 8.B, 3. místem Veronika Havlíčková 7.A a na 4. místě dívčí tým Julie Nováková 7.B a Marie Matýsová 8.B. Ve stejné kategorii ještě statečně soutěžil  s legorobotem Vojta Drtil 8.A.  Jeho velmi rychle jedoucí robot jej zradil právě v druhém kole. Celkový čas stačil na krásné sedmé místo. Nyní nás čeká 16. června soutěž v Jeseníku podle trochu jiných pravidel. Tak nám držte palce.

Celé fotoalbum

Aktualizováno Neděle, 14 Květen 2017 20:29