Home O škole Zápis do 1. ročníku
Zápis do 1. ročníku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Klimeš   
Úterý, 11 Duben 2017 07:03

do Základní školy Ruda nad Moravou pro školní rok 2017/2018 se uskuteční ve čtvrtek 20. dubna 2017 v ZŠ Ruda nad Moravou v době  od  13.30 do 18.00  hodin.

Letošní zápis k povinné školní docházce je připraven v souladu s novelizovanými předpisy. O případný odklad školní docházky je možné požádat v době zápisu. Ředitel  rozhodne o odložení docházky, bude-li žádost zákonných zástupců  doložena dvěma doporučujícími posudky (školské poradenské zařízení, odborný lékař nebo klinický psycholog). Jestli zákonný zástupce požádá o odklad a nebude mít doporučující posudky, bude umožněno doložit je dodatečně – a následně ředitel školy rozhodne o odkladu povinné školní docházky.

Kritériem pro přijetí do Základní školy Ruda nad Moravou, okres Šumperk k povinné školní docházce je pouze věk dítěte. Zákon stanoví, že přednostně jsou přijímány děti s místem trvalého pobytu v příslušném školském obvodu.

Kapacita třídy pro první ročník je 30 žáků.

Rodný list dítěte a vlastní občanský průkaz přineste prosím s sebou.

Bude-li u zápisu zastupovat dítě jiná osoba než jeho zákonný zástupce, bude nutné doložit oprávnění dítě zastupovat.

Aktualizováno Úterý, 11 Duben 2017 07:06