Home Basketball VYBÍJENÁ - Úspěšná obhajoba okresního titulu
VYBÍJENÁ - Úspěšná obhajoba okresního titulu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pavel Polák   
Středa, 15 Březen 2017 16:18

V úterý 14. března naše vybíjenkářky úspěšně obhájili prvenství v okresním kole Ligy ZŠ.

Co však tomuto úspěchu předcházelo?

Ve čtvrtek 23. února absolvovaly v rámci přípravy v naší tělocvičně okrskové kolo otevřené kategorie, ve které mohou v týmech nastupovat i chlapci. Náš tým, výhradně dívčí, se v konkurenci neztratil a porazil ryze chlapecký tým z Libiny a Hanušovice, v jejichž resu několik dívek nastoupilo. Prohrály jen s týmem z Bludova, který si tak vybojoval postup do okresního finále této kategorie. Druhé místo však bylo dobrým základem a turnaj samotný výbornou přípravou pro turnaje následující.

Ve středu 8. března se naše dívky zúčastnily okrskového kola dívčí kategorie v Zábřehu na ZŠ B. Němcové. Po jasných vítězstvích nad domácím týmem a Libinou, kterou smetly v poměru 16:4, si vybojovaly postup z prvního místa do okresního finále, kam nás doprovodil tým Libiny, který v zápase se Zábřehem v dramatickém závěru uhrál vítězství 6:5.

V samotném okresním finále, které se konalo v tělocvičně 6. ZŠ v Šumperku, jsme v zahajovacím utkání porazily domácí tým v poměru 11:7. V dalších dvou zápasech Libina, kterou jsme nepoznávaly (jakoby nastoupil úplně jiný tým než před týdnem v Zábřehu), porazila našeho věčného rivala ZŠ Vodní Mohelnice 9:5 a pak smetla ZŠ Školská Zábřeh v poměru 14:4.

Pak jsme proti Mohelnici nastoupily my. Začátek zápasu byl infarktový. Jakoby v nás stále fungoval "komplex Vodní". Ani jsme se pořádně na hřišti neohřály a už jsme prohrávaly 1:5. Naštěstí zbylá čtveřice dívek předvedla soustředěný výkon a ve spolupráci s vnějším polem dokázaly naše dívky ještě do poločasu otočit skóre v náš prospěch v poměru 6:5. Druhá půle už byla jen v naší režii a zápas jsme dotáhly ke konečnému vítězství v poměru 13:7. V následujícím zápase pak Zábřeh deklasoval Šestku 15:2.

Naše třetí utkání bylo rozhodující. Proti Libině jsme začaly opatrně a po třech minutách prvního poločasu byl stav 2:2. Pak naše dívky díky soustředěnému výkonu převzaly iniciativu a poločas vyhrály 7:4. Ve druhém poločase se Libina snažila dotahovat, ale její úsilí nemělo dlouhé trvání a naše dívky nakonec donutily i libinskou kapitánku nastoupit do pole. Konečné vítězství 16:8 nás hodně přiblížilo k vítězství v turnaji. Ještě tu existovala teoretická šance pro Libinu, pokud by nás Zábřeh porazil o víc než 5 bodů.

Ta vzala za své hned v následujícím utkání, ve kterém Zábřeh podlehl v prodloužení Mohelnici 7:8. Libina pak porazila Šumperk 11:3 a následovalo naše poslední utkání, jehož výsledek nás již o prvenství připravit nemohl. Ačkoli dostala příležitost zahrát si i lavička, naše dívky zvítězily nad Zábřehem 13:7 a tak suverénně opanovaly celý turnaj. Výsledek posledního utkání Mohelnice - Šumperk 7:4 jen potvrdil 3. místo Mohelnice za naším týmem a druhou Libinou.

Vítězstvím v turnaji jsme se kvalifikovaly do krajského finále, které se bude konat v květnu v Prostějově. Ale my nechceme připustit, že by to pro nás byla konečná stanice.

Aktualizováno Středa, 15 Březen 2017 19:27