Home Soutěže Napájeni Sluncem 2017
Napájeni Sluncem 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Čtvrtek, 09 Únor 2017 11:58

Pololetní prázdniny 3. února 2017 se náš školní tým mechaniků – programátorů zúčastnil již po dvanácté, soutěže„Napájeni sluncem 2017“ - vozítek napájených fotovoltaickým panelem, kterou pořádala katedra robotiky a informatiky VŠB v Ostravě.  Je to doplňující soutěž pro pohárové klání středních škol  s roboty sledujícími čáru. Po dvou letech jsme se dočkali klidného zázemí vysokoškolské učebny, v jinak přeplněné budově "Fakulty elektrotechniky a informatiky" Soutěž probíhala v zastoupení Středních průmyslových škol z Brna, Ostravy, Šumperka, Uničova, polského Rybniku a Gymnázia Zábřeh.

Nemocností a včasným vstáváním se snížil počet našich reprezentantů na šetst. I naše stroje utrpěly jisté újmy. A tak došlo opět na nutné ladění programů a radikální opravy strojů.  Musím vyzvednou kamarádské jednání našeho bývalého žáka Vítka Ondráčka, který po odjetí povinných jízd vylomil motor ze svého vozítka a poskytl jej Petrovi Šajovi pro následnou opravu. Přesto jsme se v v poli 11 přihlášených solárních robotů neztratili.

Po absolvování technické prověrky vozítek, kde se ověřovala výška panelu nad dráhou (100 mm)  a velikost panelu 1 dm2, jsme se úspěšně zapojili do soupeření se studenty středních škol.

Sledovače čáry kategorie Lego a analog,  absolvovaly dvě různě obtížné dráhy. Sledovače s mikroprocesorem musely projet třetí extrémně obtížnou dráhu. Počet pokusů nebyl omezen. Rozhodující byl nejrychlejší čas.

Pro nízký počet přihlášených nerozhodovala tentokrát věk účastníků. To se projevilo hlavně v kategorii sledovačů čáry. Přesto jsme nasbírali cenné zkušenosti a při vyhlášení výsledků nás sto bylo vidět:

Kategorie:

solárních roboty  bez elektroniky:

  1. místo        Vít Ondráček                                           1,26 s
  2. místo        Lukáš Havlíček Veronika Havllíčková           1,65 s

5. místo        Petr Šaj                                                   3,53 s

sledovač čáry analog:

  1. místo       Veronika Havllíčková

 

Dále nás reprezentovali:

sledovač čáry LEGO:

Julie Nováková, Marie Matýsová

sledovač čáry mikroprocesor:

Petr Šaj

Martin Shmidt

Kompletní výsledky dosud nezveřejněny.

Fotografie ze soutěže.

Aktualizováno Pondělí, 24 Duben 2017 09:58