Home
Napájeni Sluncem 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Neděle, 26 Červen 2016 21:16

Letos 23. června, v netradičním letním termínu se konala na akademické půdě VŠB v Ostravě. tradiční soutěž vozítek napájených fotovoltaickým panelem a soutěž  "Sledovačů čáry". Pestrou cestu do Ostravy s řadou přestupů, vystřídala poněkud přeplněná nová budova "Fakulty elektrotechniky a informatiky" Soutěž probíhala v komorním zastoupení Středních průmyslových škol z Brna, Ostravy, Šumperka, Zlína a polského Rybniku.

Opět jsme se nevyhnuli výměnám prasklých panelů, přestavby čidel robotů, ladění programů sledovačů. Zkrátka vše proto, aby to jelo.

Po absolvování technické prověrky vozítek, kde se ověřovala výška panelu nad dráhou (100 mm)  a velikost panelu 1 dm2, jsme se úspěšně zapojili do soupeření se studenty středních škol. Došlo ke drobné změně pravidel, týkající se startu robota z klidu, což vedlo k horším časům.  Sledovače čáry,  musely absolvovat dvě různě obtížné dráhy v obou směrech. ¨

I přes novou úpravu v pravidlech nám to  výborně jezdilo. Účastnili jsme se soutěží téměř ve všech kategoriích. Při vyhlášení výsledků nás bylo vidět:

Kategorie:

-        solárních roboty  bez elektroniky :

  1. místo        Vít Ondráček              1,42 s
  2. místo        Šimon Bátěk               1,65 s
  3. místo        Makerk Ceh               2,77 s

7.  místo         Šimon Straka             2,87 s

 

-        sledovač LEGO                3.místo           Vít Ondráček,

-        slepovač mikroprocesor   3. místo          Petr Šaj

 

Fotky ze soutěže.

Aktualizováno Čtvrtek, 09 Únor 2017 11:08