Projekt IKAP PDF Print E-mail
Written by Milan Mazák
Sunday, 12 May 2019 12:07
There are no translations available.

V polovině února 2019 se naše škola zapojila společně s SŠŽTS Šumperk do projektu IKAP, který je zaměřen na rovný přístup ke vzdělání s ohledem na lepší uplatnitelnost na trhu práce. Realizací projektu by mělo být dosaženo zvýšení zájmu žáků škol o polytechnické vzdělávání v Olomouckém kraji. Do projektu se zapojili žáci z osmých ročníků, ve volitelném předmětu technická praktika.  V průběhu druhého pololetí žáci pod vedením učitele a mistrů ze střední školy zhotovují výrobky z různých druhů materiálů a s některými novými nástroji, se kterými se doposud v dílně nesetkali. Prvním výrobkem bylo sluníčko z tvrdého dřeva. Žáci si podle šablony nakreslili sluníčko, vyřezali a povrchově upravili včetně nástřiku a domalování. Po dokončení svého výrobku žáci připravili dalších 25 sluníček pro žáčky, kteří nastoupí po prázdninách do 1. ročníku. Projekt pokračuje dalším výrobkem, kterým bude domek z plechu ve tvaru vajíčka.

Last Updated on Sunday, 12 May 2019 12:08

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>