Exkurze pila Ruda nad Moravou - 8.A PDF Print E-mail
Written by Milan Mazák
Tuesday, 21 May 2019 09:30
There are no translations available.

V pondělí 20. 5. 2019 se žáci 8.A v rámci předmětu praktické činnosti zúčastnili odborné exkurze, která proběhla na pile pana Kouřila v Rudě nad Moravou. V rámci exkurze žáci viděli v provozu různé stroje na zpracování dřeva, jak kulatiny, tak různých druhů řeziv. V provozu byla nová pásová pila, na které si žáci prohlédli rozřezávání kulatiny na trámy a desky. V další výrobní hale shlédli  výrobu desek z tvrdých materiálů na podlahy, rozřezávání kulatiny rámovou pilou, krácení desek, ořezávání oblých krajů u desek, výrobu dřevěných briket a impregnování dřeva. Během praktických ukázek majitel pily pan Kouřil vysvětloval žákům jednotlivé postupy a operace s materiálem. Na závěr exkurze žáky zavedl i do brusírny řezných nástrojů.

Last Updated on Tuesday, 21 May 2019 09:31

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>