Soutěže

Školní letecký den PDF Print E-mail
Friday, 28 June 2019 10:43
There are no translations available.

Ve čtvrtek 27. července 2019 se uskutečnil na kopci Puntor u vodárny školní letecký den. Jeho součástí byla soutěž školních házedel. Nejlepšího času 19 s dosáhl Jakub Hájek. S RC modely se kluci zkoušeli udržet v horkém turbulentním počasí alespoň chvíli ve vzduchu. Tak jsme si užili dopolední polétání na konci školního roku.

Last Updated on Friday, 28 June 2019 11:42

Čokoládová tretra. PDF Print E-mail
Monday, 17 June 2019 10:27
There are no translations available.

10. 6. 2019 se na stadionu v Olomouci konalo čtvrtfinále atletického klání nazvaného Čokoládová tretra . Bojovalo se o postup na slavný atletický závod Zlatá tretra v Ostravě. Závodu se zúčastnily stovky dětí z Olomouckého kraje a mezi nimi i 16 žáků naší školy. Závodilo se v bězích na 100 m, 200 m a 300 m v různých věkových kategoriích. V běhu na 100 m si nejlépe vedla Julie Vodičková z 1. A, která v konkurenci 71 závodnic skončila na krásném 13. místě.

Medaile nám zacinkala zásluhou Báry Bednářové z 5.B. Ta ve vloženém závodě v hodu raketkou ( náhrada oštěpu v dětských kategoriích) obsadila 3. místo. Na stupních vítězů jí blahopřála reprezentantka ČR Šárka Kašpárková, mistryně světa v trojskoku a rovněž Jiří Mužík ( medailista mistrovství Evropy v běhu na 400m překážek).

Helena Konopová

Last Updated on Monday, 17 June 2019 10:33

RoBoJ 2019 PDF Print E-mail
Sunday, 16 June 2019 12:05
There are no translations available.

Dne 14. července 2019 jsme zúčastnili robotického festivalu na gymnáziu v Jeseníku.  Tentokrát jsme k soutěži sledovačů čáry Lego a mikroprocesor přibrali i další disciplínu Lego SUMO. Náš Robůtek Ruda, dvojice Pavel Směšný a Jakub Babor, se postavil proti ostříleným strojům Gymnázia Zábřeh v čele s  robotem "Plachetník," který je loňským mistrem světa. Tak alespoň sbírali zkušenosti a do arény přinášeli neočekávané okamžiky začátečníků, které zkušeným borcům alespoň zamotávali hlavu.

V kategorii sledovačů čáry Lego soutěžilo přes 30 robotů. Soutěžilo se jen na jedné dráze, bez možnosti tetování, s limitem sedmi pokusů. Očekávaní favorité kteří prošli pomyslným ohněm mezinárodní robotické soutěže v Praze možná překombinovali programy pro jednoduchou dráhu. Pomyslnou štafetu úspěchu převzal náš nejmladší tým Tomáš Novotný a Jan Kotraš, kterým se podařilo vybojovat pěkné 4. místo.

Sleovače s mikroprocesorem se pro malý počet robotů jel bez rozlišení věku. Tištěná dráha na mírně zvlněné fólii dělala problémy nejednomu ze strojů. Nakonec "Bludozer" Jana Zajíce si úspěšně vyrovnal cestu ke 3. místu.

Za reprezentaci školy všem účastníkům děkuji.

Fotografie ze soutěže

Last Updated on Sunday, 16 June 2019 12:50

ODZNAK VŠESTRANNOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ, krajské kolo, Hranice 28.5.2019 PDF Print E-mail
Written by Ondřej Vykydal
Saturday, 08 June 2019 13:09

Po úspěchu v okresním kole OVOV postoupili naši dva reprezentanti Michaela MAZÁKOVÁ (8.B) a Jan VANĚK (3.A) do krajského kola této soutěže.

To se konalo v Hranicích v úterý 28.5.2019.

Cílem bylo opět získat co nejvyšší celkový počet bodů. Tentokrát z disciplín sprint 60 m, skok daleký, shyby na šikmé lavici, leh-sedy, hod míčkem, běh na 1000 m nebo dribling.

Počasí nám bohužel v tomto případě nebylo příliš velkou oporou. Skoro po celou dobu naše reprezentanty "osvěžoval" déšť. To jim však nezabránilo v tom, aby podali vynikající výkony.

MAZÁKOVÁ Michaela – 11. místo (3698 bodů)

VANĚK Jan  – 6. místo (3191 bodů)

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Ondřej Vykydal

Last Updated on Saturday, 08 June 2019 13:13

Havraní pálka, 2. kolo, Šumperk 24.5.2019 PDF Print E-mail
Written by Ondřej Vykydal
Saturday, 08 June 2019 12:23

V pátek 24. 5. 2019 se reprezentanti naší školy zúčastnili 2. kola baseballové soutěže "Havraní pálka".

V po úspěšném prvním kole jsme byli připraveni bojovat o 1. místo v obou kategoriích (dívky a chlapci).

Dívky se opět utkaly s týmy škol ZŠ Sluneční Šumperk, ZŠ Mohelnice Vodní a ZŠ Postřelmov. V tomto kole naše družstvo dívek opravdu excelovalo a podařilo se jim porazit všechny soupeře!  Tým ze ZŠ Sluneční porazily 8:0, Postřelmov 8:3 a Mohelnici 5:4. To jim zajistilo 1. místo v celkovém pořadí soutěže. Dívky si tak odvezly putovní trofej v podobě havrana.

Chlapci si z prvního kola přivezli těsnou výhru 20:19 nad Mohelnicí. Druhého kola se však navíc zúčastnil tým chlapců ze ZŠ Sluneční Šumperk, kteří nakonec rozhodli celý turnaj....
V utkání s Mohelnicí totiž opět došlo k těsné výhře. Tentokrát jsme to však nebyli my, ale Mohelnice, kdo vyhrál těsným skóre 7:6. Situace byla tedy opravdu zapeklitá. Porazili jsme Mohelnici a Mohelnice porazila nás. Skóre jsme měli také stejné. Co tedy může rozhodnout? Právě zápas se ZŠ Sluneční! Mohelnici i nám se podařilo ZŠ Sluneční porazit. Rozdíl byl ten, že Mohelnice vyhrála 20:0 a my 15:2. To je něco, co vás opravdu zamrzí. Takový je však sport. Chlapci tak celkově obsadili 2. místo.

Družstvo chlapců:

PECKO Filip (7.A), VŠETÍČEK Adam (7.A), PODHORNÝ Jan (7.B), POPRACH David (8.B), SEBERA Jiří (8.B), MÜLLER Otto Šimon (8.B), GERCIS Nicolas Blažej (9.A), HORNÍČEK Aleš (9.A), PODHORNÝ Jakub (9.B), ŠAJ Petr (9.B)

Družstvo dívek:
ZVÁROVÁ Romana (7.A), APLOVÁ Eliška (7.B), ŠEVČÍKOVÁ Adéla (7.B), VLKOVÁ Alena (7.B), ŠKRLOVÁ Natálie (8.A), KAMLAROVÁ Zuzana (8.B), REICHLOVÁ Josephina Karolina (8.B), ŠŤASTNÁ Anna (9.A), ELNEROVÁ Tereza (9.B), KVAPILÍKOVÁ Vendula (9.B), ZVÁROVÁ Ladislava (9.B)

Oba týmy si zaslouží velkou pochvalu. Poskytly totiž opravdu napínavé okamžiky a na jejich zápasy byla radost se dívat.

Ondřej Vykydal

Last Updated on Saturday, 08 June 2019 13:07