Home
Co nového ve škole
Gymnastické závody

V úterý 19. června 2018 se konala soutěž Gymnastické závody- starší dívky. Měly za úkol předvést svoji krátkou sestavu a zaujmout porotu. Všechny dívky byly moc šikovné a i přes velkou nervozitu předvedly krásná vystoupení s různými gymnastickými prvky. Porota to s rozhodnutím neměla lehké, ale nakonec se všichni shodli na třech nejlepších.

1. místo: Špačková Denisa

2. místo: Vlčková Aneta

3. místo: Danielová Aneta

Všem dívkám děkujeme za účast:)

Jana Divišová, 9.B

 
Robotický den 2018

O víkendu, ve dnech 9. – 10. června, se v prostorách kongresového centra v Praze, pořádala mezinárodní soutěž v devíti robotických disciplínách, rozdělených ještě do kategorie stavebnic vlastní konstrukce. Tak bylo k vidění robotické sumo, sledovač čáry, sbíraní plechovekv od kečupu, záchrana medvěda, závod robotů na okruhu, úklid hraček, soutěž v nápaditosti a autonomní řízení ve městě. Zúčastnili jsme se v naší nejsilnější disciplíně – sledovač čáry LEGO a vlastní konstrukce robotů. Soutěžní   pravidla nerozlišují věk závodníků, tak jsme se ocitli na startovací čáře vedle národního týmu university  Malta, studenty z italské Boloně, polskými středoškoláky z Rybniku a robotického kroužku z Nuslí. Rádi jsme viděli staré známé z Uničova, nebo Jedovnice. V kategorii sledovačů čáry startovalo 30 strojů LEGO a 34 mikroprocesorových konstrukcí.

Soutěžilo se od sobotního rána. Ve vlaku ze Zábřehu jsme nabrali ještě poslední síly a v 9:20 hod jsme už v prostorách Kongresového centra obhlíželi soutěžní dráhy. Od finálových jízd nás dělil postup přes čtyři kvalifikační kola.  Ke spokojenosti našich robotů se jezdilo v sále bez oken. První kolo bylo připravené tak aby robot prokázal, že se udrží na vytištěné čáře. Chtělo to jen vyladil robota na poměrně ostré zatáčky. Od samého počátku vzbuzoval úsměv robot ze starého Lega Technics, což byla konstrukce Jana Zajíce a Matouše Bartůška, kteří už v prvním kole prokázali, že bude nutné s nimi počítat. I naše Lega úspěšně kličkovala první dráhou.

V druhém kole nás čekaly křižovatky ve tvaru Y. Dobře naprogramovaný robot se rozhodoval pro kratší trasu, robot s programem pro jednoduchou čáru bezradně cukal, ve snaze se rozhodnout kudy dál. Tady už startovací pole začalo řídnout.

Náš tým už v sobotu odpoledne usilovně řešil překážky v třetím kole.  Do 18 hodiny měla většina našeho Lego týmu jistý postup do čtvrtého kola. Přišla pěkná odpolední bouřka a nás čekal přesun do kempu Sokol v Dolních Počernicích. Naštěstí v podvečer přestalo pršet a tak jsme už za dvě hodiny seděli v příjemné restauraci u večeře. Klidné prostředí  v mobilních domech mezi stromy na okraji Prahy umožnilo některým dolaďovali programy na do dalšího kola .

Ráno, hned po snídani, jsme vyrazili zpět do kongresového centra. Čekalo nás nemilé překvapení. Dráhy kvůli divákům přestěhovali k vysokým oknům s výhledem na Hradčany. Roboti jakoby zapomněli, jak mají jezdit. Malý kontrast mezi čárou a dráhou způsobylo vyjetí z dráhy, nebo v horším případě pád se stolu. Honza s Matoušem museli vyřešit, jak se vyhnou překážce, aniž by ji povalili. Ultrazvukový dálkoměr odmítal měřit a narychlo přiletované tlačítko převracelo překážky. Nakonec jej přelepili co nejníž a dráhu, sice s drobným posunutím, překážek projeli.

Čtvrté kolo se stalo trápením. Honza s Matoušem opět zaklínali robota, tentokrát musel projet úsekem, kde chyběla čára. Místo aby jel rovně, jen se otáčel. Počet mobilních robotů se snižoval. Změna kalibračních hodnot nepomáhala, končilo to dalšími marnými pokusy. Čas pro poslední projetí dráhy čtvrtého kola, byl stanoven na 11:20 hod. Tímto časem, skončilo i naše programátorské úsilí.

Protože do odjezdu vlaku nám zbývalo ještě pár hodin. Proto jsme dobře poobědvali a prošli  Vyšehrad, Nábřeží Vltavy a Nuselské údolí. Odpolední bouřka nás zahnala zpět do Kongresového centra a na nádraží.

Do finále jsme se nedostali. A jak jsme dopadli na mezinárodní soutěži bez rozlišení věku? Protože kvalifikační jízdy se nejely na čas, známe jen pořadí podle ukončených kol. Tak náš školní robotický tým  ve složení Marie Matýsová, Julie Nováková, Veronika Havlíčková, Jan Ruprich, David Víšek, Marek Ceh, Jan Zajíc, Matouš Bartůšek, Lukáš Havlíček, Martin Havlíček, skončil někde mezi 12 a 24 místem z 64 robotů. Nejlépe si vedl v kategorii mikroprocesorů robot Jana Zajíce a Matouše Bartůška. V Kategorii Lego potom robot Jana Rupricha a Davida Víška.

Další fotky z Robotického dne

 

 
Exkurze osmáků do Brna

V pátek 1. června se 8. třídy naší školy vypravily v rámci projektu „Gramotnosti inovativně“ do Brna. Postupně jsme navštívili Planetárium, hrad Špilberk a Hudební scénu Městského divadla v Brně.

Návštěva Planetária zaujala všechny žáky díky videoprezentaci v sále Digitária. Při virtuální prohlídce byli přeneseni do míst, o kterých se jim pouze zdálo a do kterých se nikdy nedostanou. Před vstupem žáci využili venkovních atrakcí, které prověřily jejich získané znalosti z fyziky a matematiky.

Po občerstvení v brněnském centru jsme v dusnu překonali krátký výstup do kopce a ocitli se v areálu hradu Špilberk. Prohlídka místních kasemat doprovázená erudovaným výkladem mladého, ale zaníceného průvodce, který zaujal všechny přítomné, byla na vysoké úrovni.

Prostory hradu jsme následně využili k tomu, abychom zdokonalili svůj vzhled a přizpůsobili jej blížící se návštěvě divadla. Bouřka, která nás nečekaně přepadla při cestě do města, nás lehce zaskočila, ale neodradila od cíle. V těchto chvílích se naplno projevily dobré vztahy mezi žáky obou tříd, když se navzájem chránili před deštěm.

Muzikál „Horečka sobotní noci“ byl svým provedením jedinečný. Výtečné výkony herců a tanečníků nenechali nikoho chladným. Závěrečné patnáctiminutové „standing ovation“ potvrdilo nezapomenutelný zážitek.

Spokojené výrazy v obličejích účastníků zájezdu svědčili o jedinečnosti této akce. Návratu v pozdních večerních hodinách se nikdo nebránil.

Marie Baslerová, Pavel Polák

Ještě pár dalších fotografií.

 
Pohár rozhlasu, Šumperk, 10.5.2018

Ve čtvrtek 10. května 2018 se v Šumperku konal již 50. ročník atletické soutěže družstev „Pohár rozhlasu“.

Soutěžilo se opět ve 4 kategoriích:

Kategorie starší žákyně - 60 m, 800 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 3 kg, štafeta 4x60m
Kategorie mladší žákyně - 60m , 600 m, skok vysoký, skok daleký, hod míčkem 150 g, štafeta 4x60 m
Kategorie starší žáci - 60 m, 1500 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 4 kg, štafeta 4x60 m
Kategorie mladší žáci - 60 m, 1000 m, skok vysoký, skok daleký, hod míčkem 150 g, štafeta 4x60 m

Soutěže se účastnilo opět obrovské množství nadaných sportovců z více než dvaceti škol. Podat výkon, který by zajistil dobré umístění, bylo tak velmi těžké. I přesto se to mnoha žákům z naší školy podařilo a po právu si zaslouží obdiv!

DRUŽSTVA:

Kategorie starší žákyně – 11. místo

Kategorie mladší žákyně – 15. místo

Kategorie starší žáci – 3. místo

Kategorie mladší žáci – 5. místo

JEDNOTLIVCI (do 10 místa):

 • Kategorie starší žákyně:
  • Vrh koulí 3kg:
   • 5. místo: KVAPILÍKOVÁ Vendulka (8.B) – 8,3 m
   • 7. místo: KOBZOVÁ Vendula (9.A) – 8,22 m
 • Kategorie starší žáci:
  • Běh 60 m:
   • 1. místo: RUPRICH Jan (9.B) – 07,91 s
   • 2. místo: VÍŠEK David (9.B) – 08,00 s
  • Skok daleký:
   • 5. místo: MAZÁK Jan (9.B) – 4,79 m
   • 10. místo: VŠETÍČEK Dominik (9.A) – 4,68 m
  • Vrh koulí 4 kg:
   • 1. místo: VŠETÍČEK Dominik (9.A) – 11,68 m
   • 10. místo: ŠAJ Petr (8.B) – 10,60 m
  • Štafeta 4 X 60 m:
   • 4. místo: RUPRICH Jan (9.B), VÍŠEK David (9.B), MAZÁK Jan (9.B), VŠETÍČEK Dominik (9.A) – 30,09 s
 • Kategorie mladší žáci:
  • Běh 1000 m:
   • 9. místo: VÉNOS Vojtěch (6.A) – 3:35,74
  • Skok vysoký:
   • 8. místo: GRONYCH Robin (7.A) – 1,26 m
  • Skok daleký:
   • 3. místo: GRONYCH Robin (7.A) – 4,15 m
   • 6. místo: KAŠPAR Radek (7.A) – 4,07 m
  • Hod míčkem 150 g:
   • 1. místo: KAŠPAR Radek (7.A) – 64,35 m
   • 10. místo: VŠETÍČEK Adam (6.A) – 42,40 m

Všem reprezentantům tímto děkujeme za účast, snahu a vynikající výkony.

Také děkuji paní učitelce Jitce Sučanové za perfektní spolupráci.

Ondřej Vykydal

Kompletní výsledky jsou dostupné na drese:
http://online.atletika.cz/vysledky/35396/

 
Výsledky přijímacího řízení 2017/2018

Výsledky přijímacího řízení 2017/2018

 

a) počet přijatých žáků na víceletá gymnázia:

 

z pátého ročníku

kolik přijatých z kolika přihlášených

ze sedmého ročníku

kolik přijatých z kolika přihlášených

Gymnázia

0 z 1

0

b) počet přijatých žáků na SŠ z devátých ročníků:

Gymnázia

Obchodní
akademie

Zdravotní
školy

Průmyslové
školy

Ostatní 
střední školy

Střední školy - učební obory

Celkem

12

2

1

16

9

6

46

c) počet přijatých žáků na SŠ (učební obor) z nižších ročníků

z osmého ročníku

1

 

 

Zpracovala: Mgr. Marie Baslerová, VP

29. 5. 2018

 
RoBoJ - soutěž malých robotů v Jeseníku

V pátek 15. července 2018 se uskutečnil závěrečný Robotický Boj pořádaný gymnáziem Jeseník. Pro náš robotický tým je to byla soutěž opravdu jen za kopcem. Pořadatelé s desetiletou zkušeností, nachystali v tělocvičně školy téměř domácké prostředí. Seděli jsme před gymnazisty ze Zábřeha, kousek od průmyslováků z Uničova a studentů z Polska.

Pro sledovače čáry byly stanoveny dvě kategorie. LEGO a mikroprocesor bez rozlišení věku. Soutěžní dráha nám připadala jednoduchá. To nebylo jako v Praze. Ale měla svá úskalí. Kategorie LEGO neměla omezení, co se týká počtu čidel. Tak se po dráze proháněla monstra se čtyřmi čidly. To ani v rychlosti nepřehlédne žádnou zatáčkou. Přesto se nám podařilo prosadit v soutěžním poli. Veronika Havlíčková se svým dvoučidlovým robotem Artur postoupila až k finálovým jízdám. Desetisekundový propad za ostatními roboty působil možná děsivě, ale štěstí bylo na naší straně. Jeden s robotů opakovaně vyje z dráhy. Tak nám zajistil pěkné 5. místo. 7. místo obsadil robot Jana Rupricha a Davida Víška. Na 8. místě skončil Marek Ceh.14. místo obsadili naši nováčci Martin a Kuba.

V mikroprocerech se Jan Zajíc a Matouš Bartůšek opravdu předvedli. Nejen, že vzali na soutěžní dráhu naše staré roboty – veterány. Nakonec s nimi do finále nepostoupili, ale diváci si užili legraci a rozhodčí předvedli ohromnou trpělivost. Opravd a vydrželi ty dvě minuty čekat, než stroje dopajdaly do cíle. Vedle veteránů, ale postavili i náš ZUMO pásák. Malinko jej poladili. Snažili se z něj vytáhnout maximum. Snaha byla oceněna a přivezl jim z finále třetí místo. S medailí v ruce hned radostněji spěchá na vlak.

Fotografie ze soutěže

 
Dramatický klub

Na naší škole byl před rokem založen Dramatický klub.  Žáci šestého až devátého ročníku se pravidelně setkávají každou středu v odpoledních hodinách. Na těchto zkouškách se žáci domlouvají na svých budoucích divadelních představeních, chystají si kulisy, scénáře i kostýmy. Trénují komunikaci a zlepšují si mezilidské vztahy. Tato odpoledne jsou plné radosti a nadšení. Zároveň přináší potěšení i mladším dětem. Svá vystoupení prezentují před mladšími spolužáky, kteří jim nadšení oplácejí. Naše mladé herce to posouvá k lepším výkonům. Snaha zlepšovat se zahrnuje i improvizaci plnou věrohodných dialogů a monologů. Na svém účtu mají poměrně dlouhý seznam vystoupení a budou ho dále prodlužovat. Vlastní scénáře na pohádky, bajky a dramata si děvčata společně připravují. Základem všeho je týmová spolupráce, ochota naslouchat a respektovat názory druhých.

 
" Gramotnosti inovativně" proběhla ve třídách 3.A a 5.A divadelním představením v Brně

Dne 7. 6. 2018 proběhl program  v rámci projektu " Gramotnosti inovativně" ve třídách 3.A a 5.A.

Program byl realizován v brněnském divadle Radost. Divadelním představením " Beatles aneb Žlutá ponorka". Tento program byl přínosem pro žáky v rámci výuky  českého jazyka a anglického jazyka, hudební výchovy a výtvarné výchovy. Žákům byl přiblížen průběh  60 let. kdy heslem mládeže byla "Láska, ne válka!"
Divadelní program je plný tématické hudby, dynamických choreografií i tanečně divadelních etud. Tato léta se vyznačovala  obrovským rozvojem rockové hudby a byla spojována s květinovými dětmi. Úžasná doba volnosti, divoké hudby, nespoutanosti, lásky. Závěr programu  byl zakončen prohlídkou loutkového divadla.Zde děti mohly vidět loutky v nadměrných velikostech, které byly součástí před několika lety Brněnského  průvodu a získaly první místo. 

Průběh programu se dětem i pedagogům  líbil.

 
Turnaj "O pohár ředitele ZŠ Libina", 24.4.2018, 2. místo

V úterý 24. dubna 2018 se výběr žáků 8. a 9. tříd zúčastnil florbalového turnaje „O pohár ředitele ZŠ Libina“.

Náš tým se postupně utkal s celky z pěti dalších škol (ZŠ Libina, ZŠ Troubelice, ZŠ Dlouhá Loučka, ZŠ Pionýrů Uničov a ZŠ Nový Malín).

Celkový průběh utkání nebylo možné příliš předvídat, protože s mnoha týmy jsme ještě neměli tu čest v minulosti hrát.

Turnaj přinesl mnoho zajímavých okamžiků a náš tým opět předvedl vynikající výkony. Prohrál jen s týmem ze ZŠ Dlouhá Loučka. Právě tento okamžik nakonec rozhodl o výsledném umístění. ZŠ Dlouhá Loučka získala stejně jako naši hráči 12 bodů, avšak výsledek vzájemného zápasu rozhodl o tom, že jsme obsadili 2. místo a soupeř 1. místo.

V individuálních cenách byl Kristián KÁČEREK (9.B) vyhlášen jako nejlepší brankář.

Za náš tým nastoupili:
CÉKR Jaroslav (8.A), GERCIS Nicolas Blažej (8.A), JURENKA Aleš (8.A), PAVLŮ Jaroslav (8.A), ŠAJ Petr (8.B), KUBĚNKA David (9.A), STANKE Jiří (9.A), DITTRICH Jiří (9.B), DIVIŠ Michal (9.B), KÁČEREK Kristián (9.B), KAŠPAR Jan (9.B) a MAZÁK Jan (9.B)

Našemu týmu bych touto cestou chtěl pogratulovat k vynikajícímu umístění.

Chtěl bych poděkovat p. Crhonkovi za organizaci turnaje a také rozhodčím p. Šiškovi a p. Šenkovi za hladký průběh turnaje.

Ondřej Vykydal

 
Soutěž malých robotů JedoBot a exkurze do muzea železa

Dne 10. května 2018 se náš devítičlenný robotický tým zúčastnil již tradiční soutěže malých robotů pořádané v krásné sportovní hale SPŠ Jedovnice. Pro mnohé z našich začínajícíh programátorů, to bylo místo na severu Moravského krasu doposud neznámé. Pohodlnou cestu jsme měli zajištěny mikrobusem, a tak jsme již od osmé hodiny ladili formu našich strojů. Že jsou jiné světelné podmínky na zkušební a soutěžní dráze, mnozí zjistili až po nepovedeném prvním kole. Tím v týmu zavládlo horečnaté programátorské úsilí. Tady se ukazují předchozí zkušenosti a znalosti. Náš mikroprocesorový tým Jan Zajíc a Matouš Bartušek 7.A se snažili přemluvit vlastnoručně vyrobeného robota  který až do soutěže bezvadně fungoval k dostatečné poslušnosti, aby se konečně vydal na soutěžní dráhu. Všem se nakonec podařilo úspěšně projet. Kuriózní jízdu předvedl robot Petra Homoly 6.A, který projel dráhu 2 s před maximálním časovým limitem a tím se v celkovém pořadí dostal před 12 neúspěšných účastníků. I Honzův robot se nakonec pod hrozbou demontáže raději umoudřil a dojel si pro šesté místo.

Zbytek týmu se snažil se svými roboty objet překážku druhého soutěžního kola. Ale neúspěšně. Nakonec, přes zdánlivý neúspěch robot Veroniky Havlíčkové 8.A dojel pro šesté místo. Robot Jakuba Hájeka a Martina Roztomilého 7.A obsadil sedmé místo. Dívčí tým Jule Nováková 8.B a Marie Matýsová 9.B osmé místo. Robot Marka Ceha z 9.A jel nadějně pro medailové místo, ale při objíždění překážky si najel na uvolněný kabel a celkový čas stačil jen na jedenácté místo.

Cestou zpět nás čekala návštěva hutě Františka u Adamova. Exkurze v muzeu železa nás seznámila nejen s historií, ale i s technologií zpracování železa. Na mapě hutí jsme našli tři hamry z roku 1397 v Rudě nad Moravou. Prohlídku jsme ukončili v koruně zděné vysoké pece z počátku 8. století.


Celé fotoalbum.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
« < Květen 2019 > »
P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2