Home
Co nového ve škole
EXKURZE- ZOO LEŠNÁ

Dne 21. června 2017 se konala exkurze pro žáky z přírodovědného klubu a z projektu Příběhy našich sousedů.

Celý výlet začal v 7:20 před hlavním vchodem ZŠ Ruda nad Moravou. Celou cestu autobusem nás provázelo krásné slunečné počasí a cesta rychle utíkala, po necelých dvou hodinách jsme už byli na místě.

Postupně jsme procházeli jednotlivé výběhy a pavilony a u některých jsme i dokonce slyšeli nějakou zajímavost, nebo komentář. Žáky zaujala všechna zvířata a celá zoo se jim moc líbila.


Jelikož nám pořádně vyhládlo, dali jsme si v tamějších bufetech jídlo, nabídka byla pestrá, u žáků vyhrála pizza, nebo řízek od maminky.

Pak jsme si už jen nakoupili suvenýry na památku a jeli spokojení a utahaní domů.

 
Florbal kat. IV, Mohelnice 14.11.2017, okresní kolo, 4. místo

V úterý 14.11.2017 se výběr naší školy účastnil okresního kola soutěže florbal – kategorie starší žáci.

Do turnaje tým nastoupil v opravdu dobré kondici a naši reprezentanti byli zase o poznání sehranější. Tomu nasvědčoval i fakt, že základní skupinou prošli pouze s jednou porážkou a to v utkání s týmem Gymnázia Šumperk.

Ocitli jsme se tak v samotném semifinále, kde jsme narazili na pozdějšího vítěze celého tohoto turnaje – ZŠ Dr. E. Beneše, Šumperk. Zde jsme bohužel utrpěli porážku 3:1. Následoval tak boj o 3. místo, kde jsme se opět potkali s Gymnáziem Šumperk. Naši reprezentanti se rozhodně nevzdávali a poměrně dlouhou dobu jsme s Gymnáziem drželi krok. Dokonce to vypadalo, i na ukončení samostatnými nájezdy. V pozdější fázi tohoto zápasu jsme však inkasovali rozhodující branku, která náš boj o 3. místo ukončila.

Nakonec jsme tedy skončili na 4. místě z 10 týmů.

I přes zklamání některých našich hráčů si však myslím, že náš celek podal vynikající výkon, za který jim právem náleží má pochvala.

Průběh zápasů:
základní skupina:

ZŠ Ruda x ZŠ Postřelmov                       1:0
ZŠ Ruda x ZŠ Zábřeh Severovýchod        0:0
ZŠ Ruda x ZŠ Údolí Desné                      2:0
ZŠ Ruda x Gymnázium Šumperk             1:2

Semifinále:
ZŠ Ruda x ZŠ Dr. E. Beneše                   1:3
ZŠ Ruda x Gymnázium Šumperk             1:2

Za náš tým nastoupili:
žáci 8. ročníku
CÉKR Jaroslav (8.A)
DIVIŠ Ondřej (8.A)
GERCIS Nicolas Blažej (8.A)
JURENKA Aleš (8.A)
PAVLŮ Jaroslav (8.A)
ŠAJ Petr (8.B)

žáci 9. ročníku
KUBĚNKA David (9.A)
STANKE Jiří (9.A)
DITTRICH Jiří (9.B)
DIVIŠ Michal (9.B)
KÁČEREK Kristián (9.B)
TON Daniel (9.B)

 

 
Informace o exkurzi "Pevnosti poznání Olomouc

Sraz účastníků exkurze je v úterý 28.11.2017 v 7:15 hod. u zámku v Rudě nad Moravou.

Odjezd autobusu je v 7:30 hod.

Předpokládaný příjezd je ve 14:30-14:45 hod opět k zámku v Rudě nad Moravou.

Zde bude celá akce ukončena.

Obědy a svačinky prosím odhlaste.

 
7.A Exkurze Brno

Dne 14. 11. 2017 jsme navštívili VIDA park a planetárium v Brně. Vyjeli jsme 5:50 od zámku v Rudě nad Moravou. Cesta autobusem byla dlouhá, ale zábavná. Fotili jsme se, jedli jídlo a různě se bavili. Jako první jsme jeli do VIDA parku. Zavřeli nás do místnosti a my jsme ve skupinkách plnili různé vědecké úkoly. Úkolů bylo celkem 13 a na jejich plnění jsme měli 60 minut. Bohužel jsme neuspěli a hru jsme nestihli dohrát včas. Pak jsme měli 30 minut rozchod, abychom si prohlídli všechny vědecké atrakce v prvním patře. Naši další zastávkou bylo planetárium, kde jsme strávili asi hodinu. Měli jsme film: Země pod palbou. Na výletě se nám moc líbilo. Zpáteční cestu jsme si také užili. Sice jsme byli unavení, ale výlet určitě stál za to.

žákyně Eliška Kašparová a kolektiv 7.A

 
Florbal kat. IV, Libina 8.11.2017, oblastní kolo,1. místo

Ve středu 8. 11. 2017 se konalo oblastní kolo florbalového turnaje – kategorie starší žáci.

Náš výběr se utkal s celky Nového Malína a domácího týmu Libiny.

V průběhu turnaje naši žáci podávali vyrovnané výkony a zajistili si tak postup do okresního kola této soutěže.

Samotné utkání probíhalo následovně:

ZŠ Ruda x ZŠ Libina               7:4 a 6:5
ZŠ Ruda x ZŠ Nový Malín        4:0 a 3:2

Za náš tým nastoupili:

žáci 8. ročníku
CÉKR Jaroslav (8.A)
DIVIŠ Ondřej (8.A)
GERCIS Nicolas Blažej (8.A)
JURENKA Aleš (8.A)
PAVLŮ Jaroslav (8.A)
ŠAJ Petr (8.B)

žáci 9. ročníku
KUBĚNKA David (9.A)
STANKE Jiří (9.A)
DITTRICH Jiří (9.B)
DIVIŠ Michal (9.B)
KAŠPAR Jan (9.B)
KÁČEREK Kristián (9.B)
MAZÁK Jan (9.B)
TON Daniel (9.B)

Našemu týmu gratuluji k úspěchu a přeji hodně štěstí v okresním kole, které se koná v úterý 14.11.2017.

 

 
EXKURZE - letiště Václava Havla a divadelní představení

Dne 27. září 2017 se konala exkurze pro žáky devátých tříd. V 6:50 ráno jsme se všichni sešli, posedali jsme si do autobusu a cesta na exkurzi mohla začít. Zdálo se, že cesta bude zdlouhavá a nudná, ale opak byl pravdou. Žáci si povídali, hráli různé hry, nebo jen odpočívali. Cesta rychle utíkala a my jsme zanedlouho měli první zastávku u McDonaldu v Hradci Králové, kde jsme nabrali energii na pokračování v cestě do Prahy.

 

Netrvalo dlouho a už náš autobus stál před samotným letištěm. Jako první nás seznámili s celým areálem letiště, prošli jsme kontrolou, nastoupili do autobusu a vyjeli jsme směr přistávací plocha. Na přistávací plochu jsme museli jet pouze po vyznačených trasách, abychom se nestřetli s letadlem. S velkým údivem jsme pozorovali, jak letadla přistávají a vzlétají, viděli jsme různé typy a velikosti letadel a ke každému jsme slyšeli zajímavý komentář a důležité informace o nich. Měli jsme to štěstí, že jsme viděli přistávat největší dopravní letadlo světa- Airbus A380.

Další zastávkou naší exkurze byla prohlídka hasičské zbrojnice. Zde jsme viděli a byli seznámeni s řadou různých typů aut, dále jsme se dozvěděli, jak je těžké se hasičem stát a také jim být. Tito hasiči se nestarají jen o areál letiště, ale jezdí i do okolí. Seznámili nás s výkonnostními testy, které musí každého půl roku zvládnout.

Po celé exkurzi na nás už čekal autobus, který nás zavezl přímo do centra Prahy. Oběd v Havelské Koruně nám dodal sílu na cestu do divadla Na Fidlovačce. Po cestě jsme pozorovali pražské památky, narazili na výbornou zmrzlinu, za několik minut jsme byli u cíle a divadelní představení začalo. Hra Mezi nebem a zemí, kde hrály i známé herečky, třeba Martina Randová a Sandra Pogodová nás zaujalo svým humorem, jediná chyba byla málo místa na nohy.

Po představení jsme už jeli unavení a vyčerpaní domů. Zpáteční cestou jsme si promítali celý den a těšili se domů, do postele.

 
Exkurze na zabezpečovací zařízení ŽDC

Ve středu 22. listopadu 2017 se deset žáků devátých tříd zúčastnilo exkurze na pracoviště zabezpečení železniční cesty a dispečink řízení vlakového provozu. Prohlídku jsme začali na nádraží v Rudě nad Moravou, kde v prostorách bývalé výpravny a čekárny je sál s nejmodernějším zabezpečovacím zařízením na Moravě. Prošli jsme jednotlivé sekce. Od záložních zdrojů napájení, přes měniče napětí, relé jednotlivých drážních prvků, převodníkové rozhranní a provozní počítače. Důraz je kladen na maximální bezpečnost. Vyhodnocování probíhá ve zdvojeném režimu. Jednotlivé traťové prvky komunikují po optickém kabelu. Tak dnes na trati mimo již známých prvků, jako jsou návěstidla a signalizace přejezdů, také kamerové systémy, nebo magnetická počítadla náprav. V Šumperku jsme měli možnost vidět starší mnohem objemnější zařízení, které prošlo modernizací. Na závěr nás na chvíli pustili na pracoviště dispečinku traťového provozu v úseku Bludov - Postřelmov - Bohdíkov. Odtud  jeden člověk řídí veškerý provoz a dozoruje bezpečnost. Dostali jsme nový nadhled na běžnou bezstarostnou jízdu vlakem. Je až s podivem co úkonů pro zajištění bezpečnosti probíhá na pozadí železničního provozu. Co znalostí z oblasti elektrotechniky a výpočetní techniky je třeba mít pro tuto práci.

Album z exkurze.

 
Výsledky voleb do školské rady

Základní škola Ruda nad Moravou, okres Šumperk
Sportovní 300, 789 63 Ruda nad  Moravou

 

Výsledky voleb do školské rady – zástupci rodičů


Zástupci rodičů zvolení do školské rady dne 21. 11. 2017

Martina Kučerová

Helena Šimková

Michael Vosika

 

Zástupci pedagogů zvolení do školské rady dne  16. 11. 2017.

Marie Gintherová

Martin Havlíček

Ivana Taliánová

V Rudě nad Moravou  20. 11. 2017

Zdeněk Klimeš, ředitel školy

 

 

 
PIšQworky 2017 - oblastní turnaj

V pondělí 20. listopadu se v SVČ Doris na Komíně konal oblastní turnaj Mistrovství základních a středních škol v piškvorkách. Za naši školu se zúčastnila 4 družstva, která zastupovala všechny 8. a 9. třídy. Exoti (8.A), RudaJeNej xD (8.B), Pětsil (9.A) a Lachtani 9.B. Složení týmů určily třídní turnaje, kterých se zúčastnili všichni žáci třídy.

V konkurenci 19 týmů, většinou ze šumperských středních škol, neměli naši žáci oproti ostříleným středoškolákům mnoho šancí. Proto potěšil každý dílčí úspěch v podobě vyhraných partií. Vítězem turnaje se nakonec stalo družstvo XOX ze šumperské průmyslovky.

 
Informativní schůzka pro rodiče žáků 9. tříd

Dne 21. 11. 2017 se ve školní jídelně ZŠ Ruda n. Mor. uskuteční informativní schůzka pro zákonné zástupce žáků 9. tříd za přítomnosti vedení ZŠ, výchovné poradkyně, třídních učitelů 9.A a 9.B. Začátek v 18:00 hod.

Program:

-          přijímací řízení na střední školy

-          informace o vyplňování formulářů a zápisového lístku

-          předání Atlasů školství s přehledem středních škol

-          individuální konzultace

Přijímací řízen na střední školy ve školním roce 2017 - 2018

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
« < Únor 2019 > »
P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3