Home
Co nového ve škole
Soutěž pro žáky základních škol - Rapotín

V pátek 23. 11. 2018 proběhla na odloučeném pracovišti SOU Šumperk v Rapotíně praktická soutěž pro žáky základních škol ve výrobě dřevěného výrobku (paletka na kostku poznámkových papírů). Soutěže se zúčastnili žáci osmých ročníků navštěvující volitelný předmět technická praktika. Odborná porota vybrala 3 nejhezčí výrobky žáků, kteří postoupili do druhého kola, které se uskuteční v únoru 2019. Na 1. místě se umístila Sára Hajtmarová z 8.B, na 2. místě se umístila Jana Babková a na 3. místě Jan Zajíc z 8.A. Blahopřejeme.

 
Dějepisná olympiáda

19.11.2018 proběhlo školní kolo olympiády z dějepisu. Své znalosti poměřovali žáci osmých a devátých ročníků. Úkoly tohoto ročníku spojovalo téma "cestování". Mezi 26 účastníky se nejlépe umístila Jana Kašparová (8.B), která bude školu reprezentovat i v kole okresním. Z celkové počtu 70 bodů jich získala 54.

Na druhém místě se umístili se shodným počtem 50 bodů Nela Drozdová a David Poprach, taktéž z 8.B.

Místo třetí obsadil také žák osmého ročníku (8.A) - Zdeněk Tomášek, který získal 46 bodů.

Těmto žákům gratulujeme a zbylým žákům děkujeme za účast ;-)

 
Oslavy 100 let od vzniku ČSR


V neděli 28. 10. 2018 to bylo již 100 let od vzniku ČSR. Okolnosti vzniku jsou spojené s 1. Světovou válkou, rozpadem Rakouska-Uherska a osobností T.G. Masaryka. Během těchto 100 let nás stálo velké úsilí stát vybudovat a udržet navzdory vypjaté situaci a událostem 20. století.

Žáci prvního i druhého stupně si celý týden před tímto svátkem v jednotlivých předmětech připomínali významné okamžiky našich dějin, významné osobnosti a reálie. Výsledkem jejich práce jsou nejen nabyté vědomosti, ale i krásná výzdoba školy.

Tímto děkuji také všem učitelům prvního a druhého stupně, kteří se do projektu k výročí vzniku ČSR zapojili.

 
Literární soutěž

ZŠ Ruda nad Moravou vyhlásila literární soutěž pro žáky celé školy.

Hlavním cílem soutěže je rozvíjet kreativní myšlení žáků a podpořit vlastní tvorbu žáků.

1. kategorie: 1. – 3. třídy;

2. kategorie: 4. – 5. třídy;

3. kategorie: 6. – 7. třídy;

4. kategorie: 8. – 9. třídy.

Žáci prvního stupně odevzdávají své práce vlastnoručně napsané na linkovaný papír formátu A4.

Žáci druhého stupně odevzdávají své práce zpracované ve Wordu.

Téma: poezie, próza (bajky, pohádky, sci-fi, povídky, úvahy, fejetony, reportáže, rozhovory …)

Vyhlášení soutěže: 1. 11. 2018

Uzávěrka soutěže: 15. 12. 2018

Zodpovídají:

1. stupeň – Mgr. Luboš Bližňák

2. stupeň – Mgr. Marie Baslerová

Na základě výsledků literární soutěže bude vytvořen redakční tým, který bude jednotlivé příspěvky zpracovávat do školního časopisu. Tento školní časopis bude pravidelně vydáván v průběhu školního roku. Ukázkové číslo časopisu již můžete zhlédnout na stránkach školy.

 
DÝŇOVÁNÍ

V pátek 26. 10. 2018 se třídy 1. A, 2. A a 3. A věnovaly "DÝŇOVÁNÍ". Během celého dne si žáci procvičovali své znalosti netradiční formou, která je velice zaujala. Třídní učitelky dětem nachystaly program, který postupně plnily. Závěrem a vyvrcholením tohoto dne byly vydlabané dýně a veliká spokojenost všech dětí. I hravou formou lze prohlubovat učení.

 

Fotogalerie

 

 
Vycházka 5.B - okolí Rudy

V pátek 5. 10. 2018 se žáci 5.B v rámci projektu „Den stromů“ zúčastnili celodenní vycházky. Vycházka byla spojena s návštěvou rozhledny Háj, kde měli žáci za úkol poznat okolí Rudy nad Moravou z rozhledny. Potom se žáci cestou ke kostelíčku zapojili v rámci projektu do sbírání lesních plodů a částí stromů. Každá skupina měla 5 metodických listů se zobrazením stromů, ke kterým měli nasbírat jejich části. U kostelíčka nad Hrabenovem jsme potom opekli párky a přesunuli se na hřiště v Hrabenově a posléze zpět do školy v Rudě nad Moravou. Celý výlet provázelo krásné podzimní počasí. V hodině praktických činností žáci popsali a doplnili pracovní listy stromů.

 
Přednáška o historii Rudy

9.11.2018 si žáci osmého a následně i devátého ročníku na Obecním úřadu vyslechli přednášku pana Rupricha o historii obce Ruda nad Moravou. Tato přednáška byla doplněna o doprovodné fotografie, které žákům probírané téma měly ještě více přiblížit.

Tímto děkujeme panu Ruprichovi, že se žákům věnoval a přiblížil jim zase o kousek dějiny regionu, ve kterém žijí.

 
Florbal kat. 3 - oblastní kolo, Postřelmov, 24.10.2018

Ve středu 24.10.2018 se žáci naší školy zúčastnili oblastního kola soutěže florbal pro 3. kategorii (žáci 6. a 7. ročníků).

Původně se soutěže měly účastnit týmy čtyř škol. Nakonec jsme se však účastnili pouze my a hostující Postřelmov - tradičně velmi obtížný soupeř.  V tomto roce však bylo složení tohoto týmu mimořádně silné. Postřelmov absolutně dominoval na hrací ploše a vyhrál vysokým skóre 26:4.

Naši florbalisté se však nevzdávali ani v okamžiku, kdy bylo celkem jasné, že na výhru nemají velkou šanci. Bylo jasné, že je florbal baví i přesto, že prohrávají . A to je dle mého to nejdůležitější.

Děkuji za zodpovědně odehraný zápas a věřím, že v příštím roce se nám podaří vyhrát.

Ondřej Vykydal

Soupiska našeho družstva:
KOTRAŠ Jan (6.A), KUBĚNKA Pavel (6.A), NOVOTNÝ Tomáš (6.B), CEH Adam (7.A), JANKŮ Jaroslav (7.A), MAŠA Lukáš (7.A), MOTYKA Rostislav (7.A), VŠETÍČEK Adam (7.A), DIVIŠ Pavel (7.B), KOUŘIL Radek (7.B), VÍŠEK Jan (7.B), WINTER Martin (7.B), ZAPLETAL Marek (7.B)

 
Adaptační kurz

Ve dnech 25. - 28.9. jsme s dětmi šestého ročníku vyjeli do ekologického centra v Mladoňově. Cílem bylo stmelit kolektivy, poznat se, navázat nové vztahy, laicky řečeno, udělat si kámoše. Každá třída strávila dva dny se svou třídní učitelkou v přírodě, plnila množství úkolů a hlavně hrála spoustu her.

Třída 6. A s Helenou Konopovou se stala detektivy z amerického pobřeží z Las Vegas a hledala vraha, který se potloukal v okolí Mladoňova. Společnými silami se jim úkol podařilo splnit.

Třída 6. B s Veronikou Reischlovou se vydala na známé horolezecké místo zříceniny hradu Rabštejn a další den řešila rébusy, přesmyčky či hlavolamy. Počasí nám přálo, proto jsme trávili více času ve venkovních prostorách ekologického centra.

Jak se děti bavily? Na to se podívejte sami ve videoklipu, který nám speciálně natočili a sestříhali šikovní pedagogové volného času David Křenek a Lucie Pulterová (ředitelka ek.centra v Mladoňově).

Tímto jim moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Veronika Reischlová

 
Sametový turnaj v basketbalu

V pátek 26. října se v naší tělocvičně uskutečnil 2. ročník Sametového turnaje v basketbalu dívek. Po té, co svou účast z nejrůznějších příčin odřekly týmy Šumvaldu, Javorníku či Jeseníku, se turnaj zúžil na souboje mezi týmy mladších a starších dívek Rudy a Libiny.

Turnaj přinesl zajímavé souboje, ze kterých vyšlo vítězně družstvo mladších dívek Libiny, které vyhrálo všechna svá utkání. Na druhé příčce skončilo družstvo našich starších dívek, které předvedlo dobrý výkon, zvláště pak v souboji se třetím týmem turnaje, staršími dívkami Libiny. Naše mladší dívky osadily čtvrté místo, ale jejich hra a bojovnost zejména v utkání s "mladší" Libinou je příslibem do další práce.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
« < Květen 2019 > »
P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2