Home
Co nového ve škole
Dramatický klub

Na naší škole byl před rokem založen Dramatický klub.  Žáci šestého až devátého ročníku se pravidelně setkávají každou středu v odpoledních hodinách. Na těchto zkouškách se žáci domlouvají na svých budoucích divadelních představeních, chystají si kulisy, scénáře i kostýmy. Trénují komunikaci a zlepšují si mezilidské vztahy. Tato odpoledne jsou plné radosti a nadšení. Zároveň přináší potěšení i mladším dětem. Svá vystoupení prezentují před mladšími spolužáky, kteří jim nadšení oplácejí. Naše mladé herce to posouvá k lepším výkonům. Snaha zlepšovat se zahrnuje i improvizaci plnou věrohodných dialogů a monologů. Na svém účtu mají poměrně dlouhý seznam vystoupení a budou ho dále prodlužovat. Vlastní scénáře na pohádky, bajky a dramata si děvčata společně připravují. Základem všeho je týmová spolupráce, ochota naslouchat a respektovat názory druhých.

 
" Gramotnosti inovativně" proběhla ve třídách 3.A a 5.A divadelním představením v Brně

Dne 7. 6. 2018 proběhl program  v rámci projektu " Gramotnosti inovativně" ve třídách 3.A a 5.A.

Program byl realizován v brněnském divadle Radost. Divadelním představením " Beatles aneb Žlutá ponorka". Tento program byl přínosem pro žáky v rámci výuky  českého jazyka a anglického jazyka, hudební výchovy a výtvarné výchovy. Žákům byl přiblížen průběh  60 let. kdy heslem mládeže byla "Láska, ne válka!"
Divadelní program je plný tématické hudby, dynamických choreografií i tanečně divadelních etud. Tato léta se vyznačovala  obrovským rozvojem rockové hudby a byla spojována s květinovými dětmi. Úžasná doba volnosti, divoké hudby, nespoutanosti, lásky. Závěr programu  byl zakončen prohlídkou loutkového divadla.Zde děti mohly vidět loutky v nadměrných velikostech, které byly součástí před několika lety Brněnského  průvodu a získaly první místo. 

Průběh programu se dětem i pedagogům  líbil.

 
Turnaj "O pohár ředitele ZŠ Libina", 24.4.2018, 2. místo

V úterý 24. dubna 2018 se výběr žáků 8. a 9. tříd zúčastnil florbalového turnaje „O pohár ředitele ZŠ Libina“.

Náš tým se postupně utkal s celky z pěti dalších škol (ZŠ Libina, ZŠ Troubelice, ZŠ Dlouhá Loučka, ZŠ Pionýrů Uničov a ZŠ Nový Malín).

Celkový průběh utkání nebylo možné příliš předvídat, protože s mnoha týmy jsme ještě neměli tu čest v minulosti hrát.

Turnaj přinesl mnoho zajímavých okamžiků a náš tým opět předvedl vynikající výkony. Prohrál jen s týmem ze ZŠ Dlouhá Loučka. Právě tento okamžik nakonec rozhodl o výsledném umístění. ZŠ Dlouhá Loučka získala stejně jako naši hráči 12 bodů, avšak výsledek vzájemného zápasu rozhodl o tom, že jsme obsadili 2. místo a soupeř 1. místo.

V individuálních cenách byl Kristián KÁČEREK (9.B) vyhlášen jako nejlepší brankář.

Za náš tým nastoupili:
CÉKR Jaroslav (8.A), GERCIS Nicolas Blažej (8.A), JURENKA Aleš (8.A), PAVLŮ Jaroslav (8.A), ŠAJ Petr (8.B), KUBĚNKA David (9.A), STANKE Jiří (9.A), DITTRICH Jiří (9.B), DIVIŠ Michal (9.B), KÁČEREK Kristián (9.B), KAŠPAR Jan (9.B) a MAZÁK Jan (9.B)

Našemu týmu bych touto cestou chtěl pogratulovat k vynikajícímu umístění.

Chtěl bych poděkovat p. Crhonkovi za organizaci turnaje a také rozhodčím p. Šiškovi a p. Šenkovi za hladký průběh turnaje.

Ondřej Vykydal

 
Soutěž malých robotů JedoBot a exkurze do muzea železa

Dne 10. května 2018 se náš devítičlenný robotický tým zúčastnil již tradiční soutěže malých robotů pořádané v krásné sportovní hale SPŠ Jedovnice. Pro mnohé z našich začínajícíh programátorů, to bylo místo na severu Moravského krasu doposud neznámé. Pohodlnou cestu jsme měli zajištěny mikrobusem, a tak jsme již od osmé hodiny ladili formu našich strojů. Že jsou jiné světelné podmínky na zkušební a soutěžní dráze, mnozí zjistili až po nepovedeném prvním kole. Tím v týmu zavládlo horečnaté programátorské úsilí. Tady se ukazují předchozí zkušenosti a znalosti. Náš mikroprocesorový tým Jan Zajíc a Matouš Bartušek 7.A se snažili přemluvit vlastnoručně vyrobeného robota  který až do soutěže bezvadně fungoval k dostatečné poslušnosti, aby se konečně vydal na soutěžní dráhu. Všem se nakonec podařilo úspěšně projet. Kuriózní jízdu předvedl robot Petra Homoly 6.A, který projel dráhu 2 s před maximálním časovým limitem a tím se v celkovém pořadí dostal před 12 neúspěšných účastníků. I Honzův robot se nakonec pod hrozbou demontáže raději umoudřil a dojel si pro šesté místo.

Zbytek týmu se snažil se svými roboty objet překážku druhého soutěžního kola. Ale neúspěšně. Nakonec, přes zdánlivý neúspěch robot Veroniky Havlíčkové 8.A dojel pro šesté místo. Robot Jakuba Hájeka a Martina Roztomilého 7.A obsadil sedmé místo. Dívčí tým Jule Nováková 8.B a Marie Matýsová 9.B osmé místo. Robot Marka Ceha z 9.A jel nadějně pro medailové místo, ale při objíždění překážky si najel na uvolněný kabel a celkový čas stačil jen na jedenácté místo.

Cestou zpět nás čekala návštěva hutě Františka u Adamova. Exkurze v muzeu železa nás seznámila nejen s historií, ale i s technologií zpracování železa. Na mapě hutí jsme našli tři hamry z roku 1397 v Rudě nad Moravou. Prohlídku jsme ukončili v koruně zděné vysoké pece z počátku 8. století.


Celé fotoalbum.

 
OVOV - okresní kolo, Mohelnice, 6.4.2018

V pátek 6. 4. 2018 se žáci naší školy jak již tradičně zúčastnili okresního kola soutěže „ODZNAK VŠESTRANNOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ“ (zkráceně OVOV). Opět měli možnost porovnat své schopnosti a dovednosti v disciplínách trojskok z místa, hod medicinbalem, švihadlo, kliky a běh na 1000 m nebo dribling. Cílem bylo získat co nejvyšší počet bodů.

Tento rok bylo nominováno více žáků než minule. To se také příznivě odrazilo na výsledcích naší školy. Opět panovala skvělá atmosféra a žáci se vzájemně podporovali.

Za naší školu nastoupilo 1 osmičlenné družstvo a 22 jednotlivců (každý z družstva však byl také hodnocen jako jednotlivec). Soutěže se celkem účastnilo 165 žáků z 10 škol. Žáci naší školy tedy podali opravdu vynikající výkony (viz níže).

Za družstvo nastoupili:
VENOSOVÁ Anna (8.A), KVAPILÍKOVÁ Vendulka (8.B), VÁCLAVEK Michal (8.B), ŠKRLOVÁ Natálie (7.A), MAZÁKOVÁ Michaela (7.B), POPRACH David (7.B), CEH Adam (6.A) a DIVIŠ Petr (4.B)

Za jednotlivce nastoupili:
KOBZOVÁ Vendula (9.A), VŠETÍČEK Dominik (9.A), HNÁTKOVÁ Dominika (9.B), KONYARIK Matěj (8.B), ŠAJ Petr (8.B), ZVÁROVÁ Ladislava (8.B), KAŠPAR Radek (7.A), REICHLOVÁ Josephina Karolina (7.B), KLEMEŠOVÁ Tereza (6.A), MATÝSOVÁ Eliška (6.A), SMRČKOVÁ Veronika (6.A), VÉNOS Vojtěch (6.A), VŠETÍČEK Adam (6.A), VÍŠEK Jan (6.B), DVOŘÁK Martin (5.A), GRONYCHOVÁ Simona (5.A), JURENKOVÁ Lucie (5.A), MORONG Šimon (4.A), VEREŠOVÁ Klára (4.A), DANIEL Štěpán (4.B), POPRACH Martin (4.B),       TALIANOVÁ Barbora (4.B)

V kategorii družstev žáci naší školy obsadili opět vynikající 3. místo s 18 243 body, 2. místo nám uteklo jen o 705 bodů!

V kategorii jednotlivci se žáci naší školy umístili následovně:

MORONG Šimon (4.A), 2705 b. – 2. místo

VEREŠOVÁ Klára (4.A), 1644 b. – 3. místo

DANIEL Štěpán (4.B), 2433 b. – 3. místo

DIVIŠ Petr (4.B), 2818 b. – 1. místo

POPRACH Martin (4.B),                2370 b. – 4. místo

TALIANOVÁ Barbora (4.B), 1715 b. – 1. místo

DVOŘÁK Martin (5.A), 2125 b. – 15. místo

GRONYCHOVÁ Simona (5.A), 2132 b. – 4. místo

JURENKOVÁ Lucie (5.A), 1905 b. – 5. místo

CEH Adam (6.A), 2623 b. – 6. místo

KLEMEŠOVÁ Tereza (6.A), 1833 b. – 12. místo

MATÝSOVÁ Eliška (6.A), 1978 b. – 11. místo

SMRČKOVÁ Veronika (6.A), 2360 b. – 7. místo

VÉNOS Vojtěch (6.A), 2346 b. – 14. místo

VÍŠEK Jan (6.B), 2490 b. – 9. místo

VŠETÍČEK Adam (6.A), 2408 b. – 13. místo

KAŠPAR Radek (7.A), 2826 b. – 6. místo

ŠKRLOVÁ Natálie (7.A), 2542 b. – 10. místo

MAZÁKOVÁ Michaela (7.B), 3230b. – 1. místo

POPRACH David (7.B), 2952 b. – 3. místo

REICHLOVÁ Josephina Karolina (7.B), 2573 b. – 4. místo

VENOSOVÁ Anna (8.A), 2596 b. – 9. místo

KONYARIK Matěj (8.B), 3185 b. – 10. místo

KVAPILÍKOVÁ Vendulka (8.B), 2857 b. – 5. místo

ŠAJ Petr (8.B), 3676 b. – 5. místo

VÁCLAVEK Michal (8.B), 3790 b. – 3. místo

ZVÁROVÁ Ladislava (8.B), 2587 b. – 7. místo

KOBZOVÁ Vendula (9.A), 3391 b. – 2. místo

VŠETÍČEK Dominik (9.A), 3361 b. – 8. místo

HNÁTKOVÁ Dominika (9.B), 3434 b. – 1. místo

Do krajského kola postupují:

Petr Diviš (4.B), Dominika Hnátková (9.B), Vendula Kobzová (9.A), Vendulka Kvapilíková (8.B), Michaela Mazáková (7.B), Šimon Morong (4.A), Barbora Taliánová (4.B) a Michal Václavek (8.B)

Všem umístěným gratulujeme ke skvělým výkonům!

Chtěl bych také poděkovat paní učitelce Jitce Sučanové a panu učiteli Pavlu Polákovi, kteří byli po celou dobu obrovskou oporou a postarali se o vynikající atmosféru v průběhu soutěže.

Ondřej Vykydal

 

 
Exkurze osmáků do Brna

V pátek 1. června se 8. třídy naší školy vypravily v rámci projektu „Gramotnosti inovativně“ do Brna. Postupně jsme navštívili Planetárium, hrad Špilberk a Hudební scénu Městského divadla v Brně.

Návštěva Planetária zaujala všechny žáky díky videoprezentaci v sále Digitária. Při virtuální prohlídce byli přeneseni do míst, o kterých se jim pouze zdálo a do kterých se nikdy nedostanou. Před vstupem žáci využili venkovních atrakcí, které prověřily jejich získané znalosti z fyziky a matematiky.

Po občerstvení v brněnském centru jsme v dusnu překonali krátký výstup do kopce a ocitli se v areálu hradu Špilberk. Prohlídka místních kasemat doprovázená erudovaným výkladem mladého, ale zaníceného průvodce, který zaujal všechny přítomné, byla na vysoké úrovni.

Prostory hradu jsme následně využili k tomu, abychom zdokonalili svůj vzhled a přizpůsobili jej blížící se návštěvě divadla. Bouřka, která nás nečekaně přepadla při cestě do města, nás lehce zaskočila, ale neodradila od cíle. V těchto chvílích se naplno projevily dobré vztahy mezi žáky obou tříd, když se navzájem chránili před deštěm.

Muzikál „Horečka sobotní noci“ byl svým provedením jedinečný. Výtečné výkony herců a tanečníků nenechali nikoho chladným. Závěrečné patnáctiminutové „standing ovation“ potvrdilo nezapomenutelný zážitek.

Spokojené výrazy v obličejích účastníků zájezdu svědčili o jedinečnosti této akce. Návratu v pozdních večerních hodinách se nikdo nebránil.

Marie Baslerová, Pavel Polák

Ještě pár dalších fotografií.

 
Pohár rozhlasu, Šumperk, 10.5.2018

Ve čtvrtek 10. května 2018 se v Šumperku konal již 50. ročník atletické soutěže družstev „Pohár rozhlasu“.

Soutěžilo se opět ve 4 kategoriích:

Kategorie starší žákyně - 60 m, 800 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 3 kg, štafeta 4x60m
Kategorie mladší žákyně - 60m , 600 m, skok vysoký, skok daleký, hod míčkem 150 g, štafeta 4x60 m
Kategorie starší žáci - 60 m, 1500 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 4 kg, štafeta 4x60 m
Kategorie mladší žáci - 60 m, 1000 m, skok vysoký, skok daleký, hod míčkem 150 g, štafeta 4x60 m

Soutěže se účastnilo opět obrovské množství nadaných sportovců z více než dvaceti škol. Podat výkon, který by zajistil dobré umístění, bylo tak velmi těžké. I přesto se to mnoha žákům z naší školy podařilo a po právu si zaslouží obdiv!

DRUŽSTVA:

Kategorie starší žákyně – 11. místo

Kategorie mladší žákyně – 15. místo

Kategorie starší žáci – 3. místo

Kategorie mladší žáci – 5. místo

JEDNOTLIVCI (do 10 místa):

 • Kategorie starší žákyně:
  • Vrh koulí 3kg:
   • 5. místo: KVAPILÍKOVÁ Vendulka (8.B) – 8,3 m
   • 7. místo: KOBZOVÁ Vendula (9.A) – 8,22 m
 • Kategorie starší žáci:
  • Běh 60 m:
   • 1. místo: RUPRICH Jan (9.B) – 07,91 s
   • 2. místo: VÍŠEK David (9.B) – 08,00 s
  • Skok daleký:
   • 5. místo: MAZÁK Jan (9.B) – 4,79 m
   • 10. místo: VŠETÍČEK Dominik (9.A) – 4,68 m
  • Vrh koulí 4 kg:
   • 1. místo: VŠETÍČEK Dominik (9.A) – 11,68 m
   • 10. místo: ŠAJ Petr (8.B) – 10,60 m
  • Štafeta 4 X 60 m:
   • 4. místo: RUPRICH Jan (9.B), VÍŠEK David (9.B), MAZÁK Jan (9.B), VŠETÍČEK Dominik (9.A) – 30,09 s
 • Kategorie mladší žáci:
  • Běh 1000 m:
   • 9. místo: VÉNOS Vojtěch (6.A) – 3:35,74
  • Skok vysoký:
   • 8. místo: GRONYCH Robin (7.A) – 1,26 m
  • Skok daleký:
   • 3. místo: GRONYCH Robin (7.A) – 4,15 m
   • 6. místo: KAŠPAR Radek (7.A) – 4,07 m
  • Hod míčkem 150 g:
   • 1. místo: KAŠPAR Radek (7.A) – 64,35 m
   • 10. místo: VŠETÍČEK Adam (6.A) – 42,40 m

Všem reprezentantům tímto děkujeme za účast, snahu a vynikající výkony.

Také děkuji paní učitelce Jitce Sučanové za perfektní spolupráci.

Ondřej Vykydal

Kompletní výsledky jsou dostupné na drese:
http://online.atletika.cz/vysledky/35396/

 
Výsledky přijímacího řízení 2017/2018

Výsledky přijímacího řízení 2017/2018

 

a) počet přijatých žáků na víceletá gymnázia:

 

z pátého ročníku

kolik přijatých z kolika přihlášených

ze sedmého ročníku

kolik přijatých z kolika přihlášených

Gymnázia

0 z 1

0

b) počet přijatých žáků na SŠ z devátých ročníků:

Gymnázia

Obchodní
akademie

Zdravotní
školy

Průmyslové
školy

Ostatní 
střední školy

Střední školy - učební obory

Celkem

12

2

1

16

9

6

46

c) počet přijatých žáků na SŠ (učební obor) z nižších ročníků

z osmého ročníku

1

 

 

Zpracovala: Mgr. Marie Baslerová, VP

29. 5. 2018

 
DOPRAVNÍ SOUTĚŽ, školní kolo - jízda zručnosti, 20.4.2018

V pátek 20. dubna 2018 se na asfaltovém hřišti za školou konala druhá část dopravní soutěže – jízda zručnosti. Akce se zúčastnili žáci 5. až 9. ročníku.

Cílem jízdy zručnosti je překonat trasu s překážkami v co nejkratším možném čase a s co nejnižším počtem trestných bodů. Trestné body se udělují za chyby – např. dotknutí se překážky, stoupnutí nohou na zem atd… Za 1 bod se k celkovému času přičítá 5 vteřin. Rychle tedy neznamená vždy dobře. K tomuto času se dále přičte čas za trestné body z již absolvovaného písemného testu. Výsledný čas je rozhodující pro určení pořadí v této soutěži. Ti nejúspěšnější dostanou možnost reprezentovat naší školu v oblastním kole v Mohelnici.

Účast na jízdě zručnosti byla dobrovolná, ale i přesto se jí zúčastnilo 49 žáků.

Vyhodnocení – jízda zručnosti:

kategorie 2 - dívky:

 1. MAZÁKOVÁ Michaela (7.B) – čas 1:09 + 2 chyby = 79 trestných bodů
 2. HNÁTKOVÁ Dominika (9.B) – čas 1:26 + 0 chyb = 86 trestných bodů
 3. ŠKRLOVÁ Natálie (7.A) – čas 1:12 + 8 chyb = 112 trestných bodů

kategorie 2 - chlapci:

 1. KARGER Martin (9.B) – čas 0:48 + 0 chyb = 48 trestných bodů
 2. POSPÍŠIL Jan (9.A) – čas 0:52 + 0 chyb = 52 trestných bodů
 3. VÍŠEK David (9.B) – čas 0:56 + 0 chyb = 56 trestných bodů

kategorie 1 - dívky:

 1. PODHORNÁ Daniela (5.A) – čas 1:30 + 7 chyb = 125 trestných bodů
 2. KUBÍČKOVÁ Barbora (6.A) – čas 1:06 + 15 chyb = 141 trestných bodů
 3. BÍNOVÁ Karolína (5.A) – čas 0:56 + 21 chyb = 161 trestných bodů

kategorie 1 - chlapci:

 1. DIVIŠ Pavel (6.B) – čas 1:07 + 5 chyb = 92 trestných bodů
 2. DVOŘÁK Martin (5.A) – čas 0:58 + 11 chyb = 113 trestných bodů
 3. KOŠIK Justin (6.B) – čas 0:59 + 19 chyb = 154 trestných bodů

 

Nyní ještě záleží na výsledcích testů z dopravní výchovy. Ty společně s jízdou zručnosti určí celkové vítěze v jednotlivých kategoriích.

Děkuji všem zúčastněným za snahu.

Zvláště děkuji žákům 9.A, 9.B a panu Jaroslavu Kuchtíkovi za pomoc při organizaci této akce.

 
Exkurze do elektráren Dalešice a Dukovany

Dne 27. března 2018 se žáci devátých tříd zúčastnili v rámci projektu odborné exkurze do druhé největší přečerpávací elektrárny Dalešice, která je v blízkosti jaderné elektrárny Dukovany. Strojovna elektrárny se nachází u paty 100 metrů vysoké sypané hráze. Při dvouhodinové exkurzi žáci viděli  patro generátoru o průměru 9 metrů, patro frencisovy turbíny a přivaděče.

Další zastávkou bylo nově upravené předváděcí návštěvnické centrum jaderné elektrárny Dukovany. Po krátkém filmu jsme měli možnost uvidět jednotlivé stupně elektrárny v modelech, sledovat cestu palivových tyčí od usazení do aktivní zóny reaktoru, až po jejich uskladnění, Wilsonovu mlžnou komoru se stopami částic alfa a beta, nebo rotoped který šlapáním rozhýbával různé elektrospotřebiče. Po dvou hodinách nás přinutila k odchodu jiná školní exkurze.

Zpáteční cesta byla díky našemu panu řidiči plynulá i kolem Brna. Občerstveni zastávkou v motorestu Na Zavadilce, jsem v podvečer dorazili domů.

Další fotografie.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
« < Prosinec 2018 > »
P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6